Přejít na obsah

Seiko Prospex SPB147J1


Doporučené příspěvky

Po pár letech klidu, kdy jsem střídal v podstatě jen Meistersingery a Steinharty, se jeden známý (kterého jsem potkal po dlouhé době) zeptal, jestli mám nějaké nové hodinky. Na to jsem mu s klidem odpověděl, že dlouhé roky už ne a že je to vlastně takhle v pohodě.

Ale samozřejmě se rozběhl v podvědomí proces, který vyústil v to, že bych nějaké nové hodinky vlastně potřeboval 😄 Tak jsem si řekl, že rozprodám nějaké “horší” kusy ze sbírky a něco nového koupím. Záměr byl zhruba takový, že většinu prodat a jedny přikoupit. K dnešnímu dni to zatím je 4 nové vs. 2 prodané takže se opravdu daří 🤦‍♂️

A teď už k prvnímu kupu, kterým jsou Seiko Prospex SPB147J1.

Jelikož jsem Seiko celkem opomíjel a měl jsem historicky jedny pětky (což už je ale asi 15 let zpátky), padla volba na Seiko. Přemýšlel jsem mezi Alpinisty a potápkami. U potápek mě nadchla reinterpretace legendárních 62 MAS a konkrétně model SPB147J1 mě oslovil hnědým cifrem v kombinaci se zlatými ručkami a indexy. Normálně zlatou na hodinkách nemusím, ale tahle kombinace ruček, indexů a cifru mě neskutečně baví.

Co se mi líbí, je zpracování pouzdra, přechody mezi leštěnými a broušenými částmi a klenuté sklo. Skvělá luminiscence samozřejmostí. Celkově je zpracování parádní.

Hodinky vypadají dobře jak s origo silikonovým řemenem, tak k nim skvěle jde NATO strap i hnědá kůže.

Co se týče technických dat, tak pár nudných parametrů:

Průměr:  41 mm

Tloušťka: 13 mm

Voděodolnost: 200 m

Otočná luneta 

Strojek: Seiko 6R35 (24 kamenů, Rezerva chodu 70 hodin, 21.600 kmitů, hacking, možnost ručního nátahu)

Sklíčko: Safír, vnitřní antireflex

 

Přidávám pár fotek níže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja pridam. Na rozdil od 99% hodinek znacky Seiko, tydle maji skvelou modrou!! !! lumi. @Akorat ta guma me pekne sere, resp jeji prezka, je velka, tezka a lita.. Stoji za hovno a gumu nedrzi.

Jj, jinak souhlas. Jsou krasne. Ta velikost je taky supr. Na ruce pusobi diky pekne tvarovanym nozkam i mensi. Byla to laska na prvni pohled😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Já obecně nějak nemůžu cokoli zlatého na hodinkách. Nějak mě to po prožitých devadesátkách, kdy se nosilo všechno zlatý nějak pustilo :) Ale tato kombinace mě příjemně překvapila a můžu říct, že je to vážně pěkný, vkusný a elegantní doplněk. A gumu pryč :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, RomanRZ21 napsal:

Já obecně nějak nemůžu cokoli zlatého na hodinkách. Nějak mě to po prožitých devadesátkách, kdy se nosilo všechno zlatý nějak pustilo :) Ale tato kombinace mě příjemně překvapila a můžu říct, že je to vážně pěkný, vkusný a elegantní doplněk. A gumu pryč :)

 

To já jsem ten poslední, co by chtěl na hodinkách cokoliv zlatého, ale když jsem porovnaval na prodejně varianty, tak tahle mě dostala - je to za mě perfektně barevně sladěný a jako celek to funguje náramně 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Postal80 napsal:

Hergot, ta kremova kozka me celkem inspirovala.. asi necham taky nejakou vyrobit. Jj, souhlas. Gumu pryc a peknou kuzi, nebo jeste zvazuju nejaky CrafterBlue. Vim, ze je moc pekny a navic extra pohodlny.. a voni😁

Jako jo, na kůži jsou fajn. I když teď je nejčastěji nosím na hnědým Nato

F05143C8-8D89-4A2B-8818-C9B68A11E46C.thumb.jpeg.e2106f4407bc2e316e216d013224c869.jpegF93D9E7C-B6DA-44BE-9691-0FF52E0E4043.thumb.jpeg.39052fdaf3c0f92294a7ce38dadb2d8f.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Postal80 napsal:

Jj, ten je taky super. To je ten origo? Jak na nem stoji o petku vic😅

Ne ne, tenhle je “obyč” ale pohodlnej

Ten jejich origo “utkaný japonskou technikou Seichu” není spatnej ale nejakej zázrak za ty prachy jsem v tom teda nezaznamenal 😁

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...