Přejít na obsah

Junghans 1972 FIS Edition Automatic Limited Edition 2021 - strojek J830


Doporučené příspěvky

Jedná se o celkem zajímavé hodinky, ale nepředpokládám vysoký výskyt tohoto modelu zde na fóru, proto necílím dotaz přímo na hodinky, ale na strojek. 

V hodinkách je strojek J830, který by měl vycházet  ze strojku Grand Seiko 9S51

Otázka zní, jak je strojek přesný, spolehlivý a hlavně případně servisovatelný. 

Jestliže máte poznatky přímo k hodinkám, tak je také uvítám.

Úspěšný den všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, mám tyhle Jungy chvíli a musím konstatovat, že jsou fakt nepřehlédnutelný. Nevím, jak si na tom s nošením fakt těžkých hodinek, ale s kovovým tahem jsou vážně cítit. Proto jsem je hodil na bílý přiložený řemen a vypadají ještě líp, než na kovu a jsou nositelnější. Co se týká tvého dotazu ohledně přesnosti (jak je to se servisováním prostě nevím) tak je nenosím každý den a mám je v natahovači, ale i tak, když je třeba po týdnu vyndám na ruku, tak minutu musím seřídit, jestli chci přesný čas. Ale to mi udělají i druhé automaty Samuraje ve stejném natahovači, takže to bude spíš tím nedostatečným a levným natahovačem. jinak když nosím, tak drží hezky. A co se týče obou korunek, tak je to asi zatím to nejlepší, co jsem měl.  Nemusíš hledat závit, prostě to pěkně sedne. A 500 ks je jasný. Moje přítelkyně říká, že jsou to jedny ze dvou nejhezčích hodinek, co mám :) Volba je na tobě. Já mám zápěstí 22cm a je to akorát. S menším zápěstím nevím, nevím. A váha. Ale já to mám ode zdi ke zdi. Někdy mám chuť hodinky cítit, někdy naopak chci, abych o nich nevěděl :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Aleš 75 napsal:

Hodinky pěkný na tom bílém řemenu super ale 47mm je moc a to mám 21cm zápěstí.Zkus sem hodit foto Romane jak to vypadá na tvé ruce.

Ahoj, máš zápěstí, kde by to vadit vůbec nemuselo. Spíš jde o tu váhu, která je s tahem 160g takže to už je docela dost. Ale víš o nich. Ale hlavně, nožičky jsou poměrně krátký, takže i na menší ruku by to šlo. Na tvojí naprosto s přehledem.  

20220318_080340.jpg

20220126_185856.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 3. 2022 v 9:56, RomanRZ21 napsal:

Ahoj, mám tyhle Jungy chvíli a musím konstatovat, že jsou fakt nepřehlédnutelný. Nevím, jak si na tom s nošením fakt těžkých hodinek, ale s kovovým tahem jsou vážně cítit. Proto jsem je hodil na bílý přiložený řemen a vypadají ještě líp, než na kovu a jsou nositelnější. Co se týká tvého dotazu ohledně přesnosti (jak je to se servisováním prostě nevím) tak je nenosím každý den a mám je v natahovači, ale i tak, když je třeba po týdnu vyndám na ruku, tak minutu musím seřídit, jestli chci přesný čas. Ale to mi udělají i druhé automaty Samuraje ve stejném natahovači, takže to bude spíš tím nedostatečným a levným natahovačem. jinak když nosím, tak drží hezky. A co se týče obou korunek, tak je to asi zatím to nejlepší, co jsem měl.  Nemusíš hledat závit, prostě to pěkně sedne. A 500 ks je jasný. Moje přítelkyně říká, že jsou to jedny ze dvou nejhezčích hodinek, co mám :) Volba je na tobě. Já mám zápěstí 22cm a je to akorát. S menším zápěstím nevím, nevím. A váha. Ale já to mám ode zdi ke zdi. Někdy mám chuť hodinky cítit, někdy naopak chci, abych o nich nevěděl :)

 

Díky za odpověď, hodinky jsou již v trezoru a čekají na den "D", kdy mne moje drahá polovička obdaruje. 

Původně jsem jel do Prahy vybírat úplně jiné hodinky, ale tyto mne zaujaly, tak po několika dnech přemýšlení jsem je objednal. Jedinou obavu mám ze strojku, aby následný servis nevyšel na cenu poloviny hodinek.  

Na těžší hodinky jsem si zvykl, protože jsem nějakou dobu nosil Doxa Shark a to byly ještě větší těžítka.  

Za nějakou dobu se podělím o dojmy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Cess napsal:

Díky za odpověď, hodinky jsou již v trezoru a čekají na den "D", kdy mne moje drahá polovička obdaruje. 

Původně jsem jel do Prahy vybírat úplně jiné hodinky, ale tyto mne zaujaly, tak po několika dnech přemýšlení jsem je objednal. Jedinou obavu mám ze strojku, aby následný servis nevyšel na cenu poloviny hodinek.  

Na těžší hodinky jsem si zvykl, protože jsem nějakou dobu nosil Doxa Shark a to byly ještě větší těžítka.  

Za nějakou dobu se podělím o dojmy. 

:) tak to už se těším taky na jiný dojmy, než mám já :) A vzhledem k počtu 500 ks jich asi ani moc dalších nebude :) Já musím opakovat, že na tom bílém řemenu jsou naprosto na pohodu, co se týče nositelnosti. Naopak jsem si říkal, když jsem sundal Samuraje na tahu, že jsou nějak strašně lehoučký :)Jinak ohledně servisu bude asi záležet, kdo to bude dělat. Ale jsou nové, pár let to bude naprosto na pohodu a pak se uvidí. Já ani nevím, za jak dlouho by měli jít k doktorovi? Někdo říká 5 let, ale já si myslím, že pokud se převalují na ruce nebo v natahovači, že servis potřeba prostě není. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...