Přejít na obsah

Elektrokolo


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 282
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Bert uzavřel téma
  • Bert odemknul téma

Ale k tématu: mne dnes předjelo pár elektrokolistů. Všichni slušně pozdravili. Já na ně slušně zafuněl. Vzájemně jsme si porozuměli. Asi mne měli za pořádného flinka. Za hodinu a čtvrt jsem totiž ujel jenom kilometr..... Někteří z Vás ale asi tuší, kterým směrem 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Bert napsal:

Ale k tématu: mne dnes předjelo pár elektrokolistů. Všichni slušně pozdravili. Já na ně slušně zafuněl. Vzájemně jsme si porozuměli. Asi mne měli za pořádného flinka. Za hodinu a čtvrt jsem totiž ujel jenom kilometr..... Někteří z Vás ale asi tuší, kterým směrem 🙂

 

Jak jinak, není důvod proč by proti sobě měli mít jedni nebo druzí nějakou nevraživost, to dokáže opravdu vymyslet akorát pár tragédů, jak výše zmiňuješ. Ať to jezdí ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Chlapi, furt cekam na naskladneni elektrickeho torque od canyonu. Mam k nim duveru, uz sem tam bral tri kola, ktera jsem vzdy nejpozdeji po 2 letech prodal kolegovi z prace se zkrousenym pohledem, mackaje v kline usmolenou capku. Ja vim ze do jara je jeste cas, ale rad bych se poohledl i po jinych alternativach. Zkratka potrebuju pohodlny gauc, idealne na podvozku fox, ve viteznych barvach kashimy, ale aby me to nezruinovalo. Ten torque neskladovy kostuje 155 coz je prijemna cena. Jo, je to hlinik, ale seru na to, kilo rozdil oproti cf je prd, opravitelnost ramu neresim dyz kolo stejne za 3roky prodam. Ted me napada me haibike, any ideas pliz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky díky za tipy. Focus vypadá velice jedle, vypadá to na vítěze. Jen malý dotaz. To kolo má přes 26 kilo.

Já mám nějakých 95 plus hadry, flaška, pedály, řekněme že budu 4kg nad 120kg limitem. Asi těch pár kilo

neřešit, nicht wahr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, 323GT napsal:

Ono maximální zatížení vychází v podstatě z dovoleného zatížení použitých zapletených kol. Takže je potřeba počítat i s vlastní hmotností kola.

Jj, už jsem to našel a máš pravdu, aspoň u mého kola je udávána "Celková hmotnost", čili i s kolem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak asi víte, letos jsem naskočil na vlnu light-e-mtb strojů a pořídil jsem BH iLynx 7.7. Max krouťák 65 Nm je o kus méně, než mají plnotučná elektrokola, ale na 17 kilo je to víc než dost - na všechno mi zatím stačil ten nejnižší stupeň podpory.

Proč to píšu... protože se právě objevil nový a tuze sexy ebike Scott Lumen s motorem TQ a krouťákem 50 Nm, tak si prosím někdo kupte model 910, ať si můžeme udělat společnou vyjížďku a porovnat oba stroje 🙂

https://www.bhbikes.com/en_INT/bikes/bicicletas-electricas-de-trail-y-enduro/bicicletas-electricas-de-cross-country/ilynx-race-carbon-lt-7-7?c=nnn

https://www.scott-sports.com/cz/cs/lumen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mám hardtail Haibike Sduro Hardnine 6, motor Yamaha, kola 29", baterka 630 Wh. Jezdím spíš lehčí převody a víc točím pedály, mám to z dávných cykloturistických dob. Část tras jezdím i po rovině nad 25 km/h, tedy bez přípomoci motoru. Dobíjím obvykle po několika kratších vyjížďkách, kdy má baterka ještě min. 30%, součtem km mezi nabíjeními odhaduji celkový dojezd 120-150 km. 

Přítelkyně si kupuje Haibike Sduro Hardseven 5, modelový rok 2021, motor Bosch Performance Line, kola 27,5", baterka 500 Wh. Dřív jezdila na kole hodně, 100-150 km denně nebyl problém, je ale po operaci páteře a chce se ke kolu vrátit v elektrické podobě. Párkrát jsme spolu jeli kratší vyjížďku, ona na normálním kole, já na elektru a skoro jsem jí nestačil. Prostě to v ní je, i když na kole neseděla 4 roky. A baví jí to a hrozně se těší. Ale abych se konečně dostal k otázce - vím, že záleží na hmotnosti, trati atd., ale máte někdo kolo s baterkou 500 Wh a jaký máte dojezd při pohodové turistice?   

haibike-my21-sideshot-hardseven-5.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...