Přejít na obsah

Co na ruku ke kulatinám?????


Doporučené příspěvky

Ahoj, poprosil bych vás vážené členy a odborníky s radou "co si pořídit na ruku ke kulatinám". Abychom se vyhnuli nějakým přehnaným návrhům, tak vzhledem k dnešním cenám a blbé době, bych dal strop max. 17 K a další hlavní parametr je velikost a to 40 - 44mm. Řeším následující varianty. Vintage hodinky, ale jen s mým rokem výroby, tedy 1972. Další v hledáčku jsou soláry. Mám rád potápkový styl, ale i chrono by bylo fajn. A nebo se nechám rád překvapit. Co bych rozhodně nechtěl je baterka, celočerné, zlaté i v kombinaci. Zatím mám ve výběru pro představu tyto:

https://www.helveti.cz/casio-g-shock-gw-m5610u-1er

https://www.helveti.cz/seiko-prospex-ssc807j1-140th-anniversary-limited-edition

https://www.helveti.cz/junghans-spektrum-mega-solar-018142344

https://www.helveti.cz/citizen-promaster-land-bull-head-titanium-av0080-88e

Vím, že mám vybrané levné, ale i dražší, ale pořád se dají sehnat za rozumnou cenu. Kdyby někdo pomohl s výběrem nebo mi napsal svůj názor nebo mě přivedl na jinou myšlenku, tak bych byl vděčný. Jinak v mé flotile jsou Junghansy, Seiko, RZE, Kronaby, Bulova, Edox, Prim. Děkuju a přeji hezký den. Roman 

Upraveno uživatelem RomanRZ21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nechci, aby mě chytal nějaký purista za slovo, ale píšeš, že nechceš baterkáče, ale v zásadě všechno v tvém výběru je quartz (ač solár). Chápu tu bezúdržbovost, ale myslím, že ke 40. narozkám by byly lepší nějaký automaty :) Jestli tě baví spíš sportovní styl a chceš v daném budgetu něco nového, pak co třeba Alpinisty nebo nějakou limitku želv / samurajů? Nebo kdyby se ti poštěstilo, tak novou Brian May limitku? Jasně, hrozí, že Seiko ji udělá za pár let znova, ale pořád mi to přijde v daném budgetu asi největší možnost nějaké exkluzivity, aby ti to to výročí připomínalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke kulatinám by to možná chtělo trochu jiné hodinky než plastová Géčka.

Od Citizenu by se daly doporučit např. tyto Eco-Drive Radio controlled

Citizen Promaster Sky Eco-Drive Radio Controlled - CB5860-86E - TIMESTORE.CZ

Citizen Promaster Sky Eco-Drive Radio Controlled

Nebo klasické Promastery v automatu

ale klidně koukni k Tissotu na PRX nebo Certině

Tissot - T137.407.11.041.00 - TIMESTORE.CZ

Tissot

Taky Hamilton ti chybí ve sbírce, Orient (Star) má fajn kousky za super cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, RomanRZ21 napsal:

Ahoj, poprosil bych vás vážené členy a odborníky s radou "co si pořídit na ruku ke kulatinám". Abychom se vyhnuli nějakým přehnaným návrhům, tak vzhledem k dnešním cenám a blbé době, bych dal strop max. 17 K a další hlavní parametr je velikost a to 40 - 44mm. Řeším následující varianty. Vintage hodinky, ale jen s mým rokem výroby, tedy 1972. Další v hledáčku jsou soláry. Mám rád potápkový styl, ale i chrono by bylo fajn. A nebo se nechám rád překvapit. Co bych rozhodně nechtěl je baterka, celočerné, zlaté i v kombinaci. Zatím mám ve výběru pro představu tyto:

https://www.helveti.cz/casio-g-shock-gw-m5610u-1er

https://www.helveti.cz/seiko-prospex-ssc807j1-140th-anniversary-limited-edition

https://www.helveti.cz/junghans-spektrum-mega-solar-018142344

https://www.helveti.cz/citizen-promaster-land-bull-head-titanium-av0080-88e

Vím, že mám vybrané levné, ale i dražší, ale pořád se dají sehnat za rozumnou cenu. Kdyby někdo pomohl s výběrem nebo mi napsal svůj názor nebo mě přivedl na jinou myšlenku, tak bych byl vděčný. Jinak v mé flotile jsou Junghansy, Seiko, RZE, Kronaby, Bulova, Edox, Prim. Děkuju a přeji hezký den. Roman 

Kazdopadne je zaujimava aj volba c.: 4. Myslim, ze maju mechnicky chronograf.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nejsem žádný odborník, ale ze své zkušenosti bych radil koukat, číst, vybírat, přebírat, přemítat a díky tomu pak dojít ke konkrétnějšímu výběru, než jsi tu uvedl. Kamarád byl už nejaký čas pacientem, než jsem do toho padl já. A první "dražší" hodinky po konzultacích s ním byly Citizen Eco drive. Byl jsem totiž skálopevně přesvědčený, že mechaniky, které dělají x vteřin denně a vydrží bez natažení ležet 40 hodin, fakt, ale fakt nechci a nepotřebuji. Pak jsem ze srandy koupil za 400,- na Aukru jedny Primky a pobláznění do mechaniky bylo na světě. V případě kulatin a obnosu 17000,- Kč bych opravdu doporučil dlóóóuho vybírat a pak nakupovat hlavou i srdcem. Dají se pořídit už skutečně kvalitní a nadčasové hodinky, co budou věkem zrát jak víno! Ať to vyjde a vše nej přeji! 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Seika - Zelvy, Samuraje a spol. Tzn opravdu automat, zadna baterka. I ten solar je baterka.. A hned gustonizace u kluku v PH? Gustomizace podle sveho = budes je mit jenom ty, pekny darek ke kulatinam. To by mohlo stat kolem 17tis. A kdyz pridas jeste trojku za tah ze StrapCode. Bomba Seika za dvacku, neokoukany, jen tvoje. A 100% automat. To by ti melo vydrzet i do smrti😅, to nemyslim spatne. To myslim vazne, ze by to byla i rozumnejsi investice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, VojtaB napsal:

Nechci, aby mě chytal nějaký purista za slovo, ale píšeš, že nechceš baterkáče, ale v zásadě všechno v tvém výběru je quartz (ač solár). Chápu tu bezúdržbovost, ale myslím, že ke 40. narozkám by byly lepší nějaký automaty :) Jestli tě baví spíš sportovní styl a chceš v daném budgetu něco nového, pak co třeba Alpinisty nebo nějakou limitku želv / samurajů? Nebo kdyby se ti poštěstilo, tak novou Brian May limitku? Jasně, hrozí, že Seiko ji udělá za pár let znova, ale pořád mi to přijde v daném budgetu asi největší možnost nějaké exkluzivity, aby ti to to výročí připomínalo...

Ahoj, díky za reakci. Nějak to zkusím shrnout :) No, bude mi 50 :) a ne 40 :) a vím, že bych se tím neměl chlubit :) Samuraje šedou evropskou limitku mám :). A brian je fajn, ale nesplňuje moje požadavky, protože je ve zlatým pouzdru. To jedině, jako investici, která se další limitkou vůbec investicí stát nemusí :) Alpinisty jsou super hodinky, ale na mojí ruku prostě maličké :( Ano, jsou to všechno quartzky, ale s výhledem min 10 let bezúdržbového chodu :) A kvalitní automaty snad v podobě limitky Jinghans mám :) Každopádně díky za plodný koment :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Bembeg napsal:

Za 17tis by šel i automat, namátkou třeba Steinhart, Hamilton, Rado, Mido, Glycine apod... 

Jinak vše nej k pajdě! 

Díky, ubíráš se stejným směrem, jako jsem to dělal já :) Steiny mám pořád v hledáčku, odkaz pošlu :) V chronoshopu jsem si je hned zamiloval :) Ale nějak mi je neschválil můj hlavní konzultant přítelkyně a tím, že se na nich chce podílet, jsem je neuvedl a taky proto, že bych prostě rád ty soláry, který mi chybí :) Jinak Hamiltony jsem měl vybraný tyhle, ale... Nejsou to soláry a jsou mimo mojí částku :)

https://www.hodinky-koscom.cz/hamilton-american-classic-pan-europ-day-date-h35405741-k0005734

tady ty Steiny :)

https://www.chronoshop.cz/steinhart-apollon-automatic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, tombas napsal:

Ke kulatinám by to možná chtělo trochu jiné hodinky než plastová Géčka.

Od Citizenu by se daly doporučit např. tyto Eco-Drive Radio controlled

Citizen Promaster Sky Eco-Drive Radio Controlled - CB5860-86E - TIMESTORE.CZ

Citizen Promaster Sky Eco-Drive Radio Controlled

Nebo klasické Promastery v automatu

ale klidně koukni k Tissotu na PRX nebo Certině

Tissot - T137.407.11.041.00 - TIMESTORE.CZ

Tissot

Taky Hamilton ti chybí ve sbírce, Orient (Star) má fajn kousky za super cenu...

:) ty géčka jsou jen sranda, kdyby mi chtěl někdo něco dát za sebe :) Ale PRX jsou super i na ruce a automaty mám a jedny z lepších tyto, takže dál se asi posouvat ani nechci :) Nějak mi přijde zbytečný, mít dražší hodinky, než auto :) 

 

20220126_185546.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, sodekcz napsal:

Díky za tipy, na dva modely, co jsi poslal jsem se taky koukal :) A pak našel Bull heady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Chronopetr napsal:

Já teda nejsem žádný odborník, ale ze své zkušenosti bych radil koukat, číst, vybírat, přebírat, přemítat a díky tomu pak dojít ke konkrétnějšímu výběru, než jsi tu uvedl. Kamarád byl už nejaký čas pacientem, než jsem do toho padl já. A první "dražší" hodinky po konzultacích s ním byly Citizen Eco drive. Byl jsem totiž skálopevně přesvědčený, že mechaniky, které dělají x vteřin denně a vydrží bez natažení ležet 40 hodin, fakt, ale fakt nechci a nepotřebuji. Pak jsem ze srandy koupil za 400,- na Aukru jedny Primky a pobláznění do mechaniky bylo na světě. V případě kulatin a obnosu 17000,- Kč bych opravdu doporučil dlóóóuho vybírat a pak nakupovat hlavou i srdcem. Dají se pořídit už skutečně kvalitní a nadčasové hodinky, co budou věkem zrát jak víno! Ať to vyjde a vše nej přeji! 👍

:) děkuju za reakci. Já už koukám skoro rok :) Primek mám taky pár kousků, takže o tom nemůže být žádná řeč :) Jak jsem už reagoval, mám hezké kousky, které mě nezruinovaly a doma stejně nosím RZE nebo vintage Seika nebo Prim :) Ostatní jdou jen do práce :) Takže těch výběrových kol mám za sebou hodně a co jsem hledal bylo to, že chci hodinky, který ještě nemám, proto ten solár a proto ten výběr, který jsem dal :) A díky za přání, ale ještě mám na definitivum 2 měsíce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Bembeg napsal:

:) děkuju za tipy. Alpiny mám v hledáčku, ale cenovka 82 je prostě mimo :) A Longiny jsem tam měl taky, jen jinou barevnou kombinaci .) Dobrý výběr :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Postal80 napsal:

Co Seika - Zelvy, Samuraje a spol. Tzn opravdu automat, zadna baterka. I ten solar je baterka.. A hned gustonizace u kluku v PH? Gustomizace podle sveho = budes je mit jenom ty, pekny darek ke kulatinam. To by mohlo stat kolem 17tis. A kdyz pridas jeste trojku za tah ze StrapCode. Bomba Seika za dvacku, neokoukany, jen tvoje. A 100% automat. To by ti melo vydrzet i do smrti😅, to nemyslim spatne. To myslim vazne, ze by to byla i rozumnejsi investice

Díky, to je dobrý nápad, ale nějak nevím, co by se na hodinkách běžně v obchodech dalo tak efektivně předělat :) Máš nějaké srovnávací fotky??? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...