Přejít na obsah

Tesařský úhelník Swanson Speed Square


papun

Doporučené příspěvky

Zkoušeli jste někdy tento výrobek - Tesařský úhelník Swanson Speed Square, bez kterého se údajně neobejde žádný američan :). Je nepřeberné množstvíé všelijakých zlepšováků, které údajně každý kutil musí mít, ale z toho všeho mi zrovna tento úhleník přijde jako fakt dobrá věc. 

uhlenik.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám Swansona, je to výborná věc. Výhoda je i materiál(barva), protože se tolik nehřeje na sluníčku (jako třeba černej hultafors). Když si koupíš lak na nehty, přetřeš rysky a začistíš po částečném uschnutí hadrem, tak budeš mít zvýrazněno, jak potřebuješ. Ale potřeba to není.

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem někde video, jak tam borec nasypal vypalovací barvu v prášku. Očistil štětcem a tím pádem to zůstalo jen tak jde mělo a vypekl v troubě.

 

Nebo by to asi šlo pákovým popisovacem. Nicméně nebudu zatím vymýšlet. Uvidíme až dojde, jak se s tím bude dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska dorazil, ale nevím jestli mám smůlu nebo co. Jedna strana - pravítko letí o půl milimutru a když přiložím stranu příložníku, tak se to tak milimetr houpe. Samozřejmě jsem to zkoušel na oprvdu rovné hraně. Všude se to chválilo jak to je super přesné a nestálo to úplně málo, takže mě to trošku naštvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, papun napsal:

Tak dneska dorazil, ale nevím jestli mám smůlu nebo co. Jedna strana - pravítko letí o půl milimutru a když přiložím stranu příložníku, tak se to tak milimetr houpe. Samozřejmě jsem to zkoušel na oprvdu rovné hraně. Všude se to chválilo jak to je super přesné a nestálo to úplně málo, takže mě to trošku naštvalo.

Zeby cinsky fake? Asi by som sa zamyslel podla obchodu, ci je to mozne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi ne. Koupeno na regals.cz což má mraky recenzí hlavně k tomuto úhelníku. Můžu ho vrátit, ale znáte to..... balení, posílání, ale asi to udělám, protože toto mě vadí. Vyloženě na tesařinu by to bylo asi šumák, ale já ti chci primárně dělat spíš truhlařinu a tam už to vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem objednal druhý kus. Mám doma dva, nicméně buďto mám velkou smůlu, nebo to není tak dokonalé jak to vypadalo. Záměrně jsem objednal z jiného shopu s doměnkou, že třeba budou mít jinou várku výroby. Vyřešil se jeden problém, kdy jedna strana pravítka letěla o 0,5 milimetru. To už je teď v pohodě. Ale pořád se docela houpe při přiložení příložníku. Trošku jsem to zkoušel ladit, asi se to zlepšilo, ale že bych z toho měl skvělý pocit se říct nedá. Hlavně za ty prachy. Ten první půjde 100% zpět a ten druhý to má nahnuté..... ještě se rozmyslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 3. 2022 v 20:01, papun napsal:

A co odečítání? Bo mi to nepřipadá ideální jak je to jen vypálené, nebo jak tam dělali. Jakože kdyby to obarvili třeba.

Ahoj, odmastit - nanést lak na nehty ( jakou barvu chceš) a pak hadříkem namočený v odstraňovači laku na nehty a namotaný na prst očistíš / stáhneš vše kolem takže lak zůstane pouze v drážkách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si s tím o víkednu hrál a závěr...... oba půjdou zpátky. Kdyby to stálo 250,- tak asi přivřu oči, ale za ty prachy to nestojí. Podařilo se mi sice vyladit houpání úhelníku, ale ten jeden má to pravítko úplně šibnuté a ten ten druhý taky žádná sláva. A to že je tam dělení pouze po 0,5 cm taky na prd. Když to srovnám s tou palcovou verzí - jako na základě youtube, tak samozřejmě video neřekně vše, ale přijde mi, že v té palcové verzi to má přesnější dělení a už samotné vyznačení té stupnice je promakanější. Ta metrická verze mi přijde dosti odfláknutá.

Abych to úplně nepomluvil. Jako pro tesaře, kde milimetr nehraje roli se to používat dá, ale stolařina vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, papun napsal:

Tak jsem si s tím o víkednu hrál a závěr...... oba půjdou zpátky. Kdyby to stálo 250,- tak asi přivřu oči, ale za ty prachy to nestojí. Podařilo se mi sice vyladit houpání úhelníku, ale ten jeden má to pravítko úplně šibnuté a ten ten druhý taky žádná sláva. A to že je tam dělení pouze po 0,5 cm taky na prd. Když to srovnám s tou palcovou verzí - jako na základě youtube, tak samozřejmě video neřekně vše, ale přijde mi, že v té palcové verzi to má přesnější dělení a už samotné vyznačení té stupnice je promakanější. Ta metrická verze mi přijde dosti odfláknutá.

Abych to úplně nepomluvil. Jako pro tesaře, kde milimetr nehraje roli se to používat dá, ale stolařina vůbec.

Ahoj, jak jsi myslel to "vyladit houpání úhelníku", také mi před nedávnem přišel z Regals ale ještě jsem neměl ani čas ho pořádně prohlédnout, tak bych to zkusil také poměřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, viders napsal:

Ahoj, jak jsi myslel to "vyladit houpání úhelníku", také mi před nedávnem přišel z Regals ale ještě jsem neměl ani čas ho pořádně prohlédnout, tak bych to zkusil také poměřit.

Když to prilozis tak se to v tom tecku houpe. Namaloval jsem to fixem, pak jsem to chvilku soupal po laminu, pak bylo vidět kde to dre. Tak jsem to lehce stáhnul jehlovým pilníkem a už dobré. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...