Přejít na obsah

Tesařský úhelník Swanson Speed Square


papun

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Swanson působí masivněji a určitě je i odolnější než konkurence. Přesnost na tesařinu by asi stačila. A pro tesaře na plný úvazek fajn. Kdo chce něco do dílny a přesné, tak ten zbytek. 

U Milwaukee se mi líbilo, že o proti DeWALT má mnohem víc pozic pro tužku na kreslení čar podél hrany. A taky mám rád červenou 😉. Ale u DeWALT se mi líbí ten velký 30 cm 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám ho (swansona) na tesařinu a na tu hrubší truhlařinu.

Speedsquarů mám několik a jeden ze zásadních poznatků je, že černej ne. Na sluníčku se strašně rozpálí. Co se týče stupnic, tak mám i s jemnější mm stupnicí, ale na těch trámech to tak nějak nevyužiju ;) . Doměřuju metrem. Používám skládací s obrácenou stupnicí (aby když leží, byla nula na zemi. Ne jak to bývá-ve vzduchu)

 

obrazek.png.b1cb453888fedb0c0e4604f77e3fe946.png vs obrazek.png.fda305ca85b168795fe7503cda958dc7.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Swanson by potřeboval ještě trošku lásky. Kdyby třeba ofrezovali ty dosedací plochy prilozniku a věnovali víc péče řazení stupnice, tak by to pak bylo fajn. Ale chápu že by to prodražilo výrobu.

 

Je taky otázka jestli to nezačali mastit někde v Číně a kvalita šla do kopru. Všichni se snaží ušetřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyjo, to se museli nějak zkazit, já s tím nemám sebemenší problém. Všechno sedí a lícuje. Doraz na příložníku je tak jak má být... stupnice taky, nic se nehoupe a všechno si povidá...

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 4. 2022 v 16:03, morepower napsal:

Používám ho (swansona) na tesařinu a na tu hrubší truhlařinu.

Speedsquarů mám několik a jeden ze zásadních poznatků je, že černej ne. Na sluníčku se strašně rozpálí. Co se týče stupnic, tak mám i s jemnější mm stupnicí, ale na těch trámech to tak nějak nevyužiju ;) . Doměřuju metrem. Používám skládací s obrácenou stupnicí (aby když leží, byla nula na zemi. Ne jak to bývá-ve vzduchu)

 

obrazek.png.b1cb453888fedb0c0e4604f77e3fe946.png vs obrazek.png.fda305ca85b168795fe7503cda958dc7.png

Ten obrácený metr je super. Ale nedaří se mi najít kde to prodávají.

I když si řikám jestli to pro mě není škoda..často je zlomim při skládání 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...