Přejít na obsah

ORIS PROPILOT X CALIBRE 400


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

Technical specifications – ORIS PROPILOT X CALIBRE 400

Case: 39mm diameter – multi-piece titanium case, satin-sandblasted – domed sapphire with double-sided AR-coating on top – sapphire crystal caseback – oversized titanium screw-down crown with guards – fluted bezel (non-rotatable) – 100m water-resistant
Dial: grey, blue or salmon dial with subtle grainy texture – printed indices and minute track in black (grey dial) or white (blue & salmon dial) – hour and minute hand with Super-LumiNova insert – needle-like seconds hand – date window at 6 o’clock
Movement: Oris Calibre 400, manufacture – automatic winding – 21 jewels – 28,800vph – 120h power reserve – anti-magnetic with silicon escape wheel and silicon anchor – - regulated withing COSC specifications – hours, minutes, seconds (hacking), date
Strap: Integrated titanium bracelet with folding clasp and patented ‘LIFT’ system
References: 400 7778 7153 7 20 01 TLC – grey dial
400 7778 7155 7 20 01 TLC – blue dial
400 7778 7158 7 20 01 TLC – salmon dial
Availability: permanent collection - available from April 2022
Price: CHF 3,900
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na ně naživo hodně zvědavej, parametry a hlavně to pouzdro s tahem vypadá skvěle. Za mě zajímavý a originální pojetí v době, kdy zas tak moc invencí v hodinářskym světě nepřichází. Ano, pilotky jak je známe to nejsou, ale to mi vlastně vůbec nevadí. Současně to nejsou hodinky pro všechny, ale to koneckonců není záměr Orisu už dlouhodobě.

A z barev za mě jednoznačne vede ta šedá, která jen podtrhuje technickou stránku hodinek.

 

Pár videí:

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale to je zas úplně jinej svět. A navíc na ně si stejně všichni budou muset počkat:D ale myslim si, že za titan a 5ti denní manufakturu to je vcelku fér cena. 

 

@Daemonultimate ty máš rozpětí zápěstí 3cm? Každopádně určitě male působit nebudou, ať už díky tebou zmíněné absenci lunety, ale i lug2lug je 47mm, což není zas tak málo

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, sashator napsal:

Tak ale to je zas úplně jinej svět. A navíc na ně si stejně všichni budou muset počkat:D ale myslim si, že za titan a 5ti denní manufakturu to je vcelku fér cena. 

o tom zadna, naceneny je to myslim ferove a s dostatecnym respektem k tomu, co vsechno to uzivateli nabizi. ale ja bych si zrovna myslel,ze zakaznici oris a tudor nemaji k sobe tak daleko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To souhlasim, tam je to podobnej záběr. Spíš jsem myslel stylově, že je to úplně jinde. BB Pro se mi fakt líbí, ale co si budem povídat, invence je tam nulová, tady se aspoň posnažili (i když samozřejmě už před pár lety). To se mi na Orisu právě dost líbí, mám rád tu jejich vlastní cestu a relativně málo vykrádání (ať už samasebe nebo někoho dalšího)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, sashator napsal:

 

@Daemonultimate ty máš rozpětí zápěstí 3cm? Každopádně určitě male působit nebudou, ať už díky tebou zmíněné absenci lunety, ale i lug2lug je 47mm, což není zas tak málo

Mám, čteš dobře. A netěš se na dobu, kdy by to mělo postihnout i Tebe. Nedej bože. Když mi ruce otečou, mám sice lopaty, ale je to znát i na sevření pěstí. Otečou i prsty. Ale ruce fungujou ok, jen nemůžu prstýnky a i hodinky s rychloextenzí nosím hodně navolno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, sashator napsal:

Tak to je brutální, to musí být peklo! Samozřejmě hodinky je to poslední, ...

A víš, že právě náramky preferuju :) Nosím je navolno a těch 19 mám jen přes zimu a ještě málokdy. Takže ta vůle není nikdy tak hrozná. Prostě mezi sponu a ruku musim vrazit dva prsty :) když je ruka splasklá. Ona ta čísla vypadají hrozně, ale v reálu se to ztrácí, teda co se tahů týká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...