Přejít na obsah

Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date Collection


Doporučené příspěvky

Technical specifications – Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date Collection

Case: 41mm diameter x 12.9mm height - 316L stainless steel (brushed and polished) - sapphire crystal with anti-reflective coatings on both sides - solid case back with laser engraving - colour-matching unidirectional rotating ceramic bezel - curved lugs - 300m water-resistance (ISO 6425)
Dial: blue, green or black lacquer with glacial ice theme - applied indices and Arabic numerals at 12, 6 and 9 o’clock with Super-LumiNova - cathedral-style hour and minute hands with Super-LumiNova inserts - seconds hand with lume tip - date window at 3 o’clock
Movement: MB 24.17 (based on Sellita SW200-1) - automatic - 26 jewels - 28,800vph (4Hz) - 38-hour power reserve - central hours, minutes, hacking seconds and date
Bracelet: stainless steel bracelet with double deployant buckle - quick-release levers - 20mm to 16mm taper - blue or black rubber strap with deployant buckle
References: 129369 (blue with steel bracelet)
129370 (blue with blue rubber strap)
129371 (black with steel bracelet)
129372 (black with black rubber strap)
129373 (green with steel bracelet)
129765 (green with black rubber strap)
Price: to be confirmed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nebudu kvůli tomu zakládat další vlákno, ale kromě těch diverů Montblanc představil ještě GMT (office) s docela neobvyklým ukazatelem GMT. A vypadá to, že to bude ve stejném pouzdře jako ty divery.

Montblanc-1858-GMT-Automatic-Date-scaled.thumb.jpg.1f7d5a916594b07ade2d468e04697564.jpg23-ww-montblanc-2022.thumb.jpg.0d4daf24e25f51a4f657cd3d36e274c5.jpg21-ww-montblanc-2022.thumb.jpg.d8bd9aef576a2d1f561f8da1bd35f5e3.jpg

https://www.hodinkee.com/articles/montblanc-dives-into-watches-and-wonders

https://professionalwatches.com/montblanc-1858-gmt-automatic-date/

https://revolutionwatch.com/introducing-the-montblanc-1858-gmt-automatic-date-and-the-unveiled-secret-minerva-monopusher/

montblancheroBADGE.avif Montblanc-1858-GMT-Automatic-Date-6.avif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Dýnka jim tedy sakra jdou, to se musí nechat  Už někdo viděl Iced sea naživo?

Já jo a paráda. Super rozměr, luneta krásně cvaka, dýnko parádní, tah se krásně zužuje a spona má mikroregulaci. Černé za mě naživo hezčí. A už si nepamatuju, jestli dokonce ještě nemají i rychlopřehoz tahu za řemen...?

Jediné "mínus" na nich je, že je to "jen" Montblanc. Být to Tudory nebo Omegy, tak jim urvou ruce.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Tichus napsal:


Já jo a paráda. Super rozměr, luneta krásně cvaka, dýnko parádní, tah se krásně zužuje a spona má mikroregulaci. Černé za mě naživo hezčí. A už si nepamatuju, jestli dokonce ještě nemají i rychlopřehoz tahu za řemen...?

Jediné "mínus" na nich je, že je to "jen" Montblanc. Být to Tudory nebo Omegy, tak jim urvou ruce.

Jasně, ale to by byli za dvěstě 😅 Hm, moc jsi mě tedy neuklidnil, děkuji moc, asi je budu muset někde omrknout....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, to jsem neměl vidět 😁 ale ten jejich kalibr je nejspíš jen prebrandovaná ETA/Sellita, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 4. 2022 v 12:42, Tichus napsal:

 

23-ww-montblanc-2022.thumb.jpg.0d4daf24e25f51a4f657cd3d36e274c5.jpg

Nevíte někdo, proč jsou na dýnku ty čínské znaky a +8 červeně?

Upraveno uživatelem lukassob
Už jsem si to přečetl v připojeném článku, je to za příplatek označení např. rodného města.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, African napsal:

Jasně, ale to by byli za dvěstě 😅 Hm, moc jsi mě tedy neuklidnil, děkuji moc, asi je budu muset někde omrknout....

:)) vlastne jedine, co mi na nich "vadilo", je, ze jim nebylo co vytknout. A ani to nebyl takovy ten pripad, ze na papire super, ale ve skutecnosti to nejak neni ono. Ono to i na ruce bylo ono :) Vlastne jedine, proc jsem je nevzal, bylo ze par jinych chci jeste vic ;) Ale hledat neco v te cenove relaci, tak bych neumel najit argument, abych ti je vymluvil. Fakt jsou super. Modrou jsem videl jenom v butiku, tam mi prisel odstin uz takovy moc, ale na dennim svetle to muze byt neco jineho. Cerne i v butiku super. A me by teda zajimaly i ty GMTcka... Az se ti podari je nekde omrknout, tak urcite napis dojmy, zajimalo by me, jak pusobi zase na nekoho jineho :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Tichus napsal:

Hlavne je tam to GMT tak pekne decentne udelane. A s parametry diveru...

Hezké 👍 Neřekl bych, že jsou to u MB se 100m úplně parametry diverů, ale vody se určitě nebojí. Každopádně Iced Sea už jsou plnotučné divery a navic mikroregulace a rychlá výměna tahu jistá, další plusové body....

Screenshot_20220914-191721_1.png

Screenshot_20220914-191621.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...