Přejít na obsah

Jaký styl pilotek je Vám bližší a proč?


budo

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

ahoj! jsem teda v hodinkách lajk, takže můj názor asi nebude úplně relevantní...

 

Nicméně jak tady padaly názory ohledně přehlednosti, musim říct že mi ten model s vnitřní kružnicí v patřičný velikosti přijde výbornej. Nejdřív mi to přišlo divný, a na první pohled se mi to právě ani moc nelíbylo. Čim víc sem se nad tim ale zamyslel, tim víc mi přišlo že to má něco do seme... Zvláště pak v provedení, kde hodinová ručička nepřesahuje přez svoje indexy...

 

Posted Image

 

Působí to na mě dojmem, že zvláště ve stresovejch situacích to mohlo částečně eliminovat omyly v odčítání času. Přesné odečtení minut mi přijde jednoznačně rychlejší. Jasný, každý malý dítě ví, že na třetí poloze znamená 15 minut, ale lidi maj v těžkejch stresovejch situacích sklony k roztržitosti, ztrátě koncentrace a snadněji zazmatkují... No a tohle mi přijde fakt super přehledný, jak pro děti, malá na desítce, velká dílek před desítkou... Přecijen byly to velký hodinky, v nějakym 40mm ciferníku to asi postrádá ten správnej smysl...

 

To jenom taková moje úvaha. Musim se přiznat že rozmejšlim hodinky, to mě taky zavedlo na chronomag, a je pravda že za teh pár dní co jsem tady přečet, se mi zásadně mění pohed na věc, až sem z toho v rozpacích :)

 

 

BTW: co nosili spojenecký piloti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW: co nosili spojenecký piloti?

 

Základní přehled erárních hodinek britských pilotů najdeš v tomto příspěvku, a jsou tam vlastně také uvedené hodinky používané Američany (USAAF A-11).

 

Pro navigační účely navigátoři používali "kapesní" speciály. V kapse se ale nenosily, byly součástí brašny s dalšími navigačními pomůckami. Foto těchto hodinek od amerického letectva, včetně odpruženého transportního pouzdra, je v tomto příspěvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základní přehled erárních hodinek britských pilotů najdeš v tomto příspěvku, a jsou tam vlastně také uvedené hodinky používané Američany (USAAF A-11).

 

Pro navigační účely navigátoři používali "kapesní" speciály. V kapse se ale nenosily, byly součástí brašny s dalšími navigačními pomůckami. Foto těchto hodinek od amerického letectva, včetně odpruženého transportního pouzdra, je v tomto příspěvku.

 

 

díky, že jste to vrátili zpět k tématu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...