Přejít na obsah

Breitling Navitimer’s 70th Anniversary


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

,,Dámy a pánové, hovoří k vám kapitán"

Začínám vlákno trochu netradičně větou, kterou jsme až do roku 2017 mohli slyšet jako cestující švýcarskými aerolinkami z úst pilota a kapitána Georgese Kerna. Právě v roce 2017 se z křesla kapitána letadla přesunul do významného křesla spolupráce s hodinářskou značkou Breiting. A protože to není žádný tichý spolupracovník, ale pořádný showman, brzy se stal ikonou představující hodinářskou značku. A když už jsem použil  slovo ,,ikona", použiji jej ještě jednou. Mezi jednotlivými řadami hodinek značky Breitling září jedno jméno: Navitimer :)

Georges-Kern.thumb.jpg.07b021512dedf6443983335d1cb1b3cf.jpg

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K příležitosti sedmdesátého výročí modelové řady Breitling Navitimer bylo při třech letech z Curychu do Ženevy představeno více než šesti stovkám pasažérů několik novinek této značky. Ale protože je to let krátký, mnozí z nich si nestihli hodinky vlastnoručně osahat. A tak byli následně pozváni do restaurace Le Chef na letišti v Ženevě, kde si je mohli vyzkoušet.

Nová řada Navitimerů z dálky vypadá jako její předchůdce, kruhové logárko, indexy, subciferníky, vroubkovaná luneta. Při bližším pohledu jsou již patrné rozdíly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Breitling Navitimer B01 Chronograph 46

Movement: Self-winding Breitling manufacture caliber 01; 70 hours of power reserve
Functions: Hours, minutes, small seconds, chronograph; date
Case: 46mm x 13.95mm; stainless steel or 18K red gold; water-resistant to 30m
Strap: Black or brown alligator leather with folding buckle, or red gold or stainless steel 7-row Navitimer bracelet with a butterfly clasp.

13-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

10-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

09-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Breitling Navitimer B01 Chronograph 43

Movement: Self-winding Breitling manufacture caliber 01; 70 hours of power reserve
Functions: Hours, minutes, small seconds, chronograph; date
Case: 43mm x 13.69mm; stainless steel or 18K red gold; water-resistant to 30m
Strap: Brown alligator leather with folding buckle, or red gold or stainless steel 7-row Navitimer bracelet with a butterfly clasp.

25-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

20-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

27-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Breitling Navitimer B01 Chronograph 41

Movement: Self-winding Breitling manufacture caliber 01; 70 hours of power reserve
Functions: Hours, minutes, small seconds, chronograph; date
Case: 41mm x 13.6mm; stainless steel or 18K red gold; water-resistant to 30m
Strap: Black, brown or gold-brown alligator leather with folding buckle, or red gold or stainless steel 7-row Navitimer bracelet with a butterfly clasp.

36-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

39-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

41-Breitling-Navitimer-70th-768x768.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Démone, moc hezky a přehledně udělané vlákno - myslím, že si to ten model zaslouží, holt sedmdesátiny! Ty Navitimery mě začínají poslední dobou docela brát a to nejsem zrovna zatížený na pilotky. Hodně mě na fotkách zaujaly ty světle modré 43 a ideálně na tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
před 38 minutami, Peta-Biker napsal:

Jsou to automaty - tady můžeš natahovat jak chceš...

Ďakujem, pýtam sa preto, lebo mám skúsenosti s automatom inej značky, kde som ich pri dennom nosení musel doťahovať už po dvoch dňoch. A preto tieto som preventívne dotiahol po troch dňoch, až potom som sa dozvedel, že by pri dennom nosení mali ísť bez doťahovania. Je to správna informácia? Bolo mi tiež povedané, že sa nedajú pretiahnuť, preto som si to chcel radšej overiť.😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, LUPER napsal:

Ďakujem, pýtam sa preto, lebo mám skúsenosti s automatom inej značky, kde som ich pri dennom nosení musel doťahovať už po dvoch dňoch. A preto tieto som preventívne dotiahol po troch dňoch, až potom som sa dozvedel, že by pri dennom nosení mali ísť bez doťahovania. Je to správna informácia? Bolo mi tiež povedané, že sa nedajú pretiahnuť, preto som si to chcel radšej overiť.😉

Je to tak, automaty se mohou dotáhnout ručně, když se nenosí. Přetáhnout je nemůžeš, neboj - není to plná mechanika. 

Rezerva u 01 kalibru je 3 dny, pak je buď za a) natáhneš a nebo za b) dáš na ruku a uděláš pár pohybů a tím se hodinky dají do pohybu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Peta-Biker napsal:

Je to tak, automaty se mohou dotáhnout ručně, když se nenosí. Přetáhnout je nemůžeš, neboj - není to plná mechanika. 

Rezerva u 01 kalibru je 3 dny, pak je buď za a) natáhneš a nebo za b) dáš na ruku a uděláš pár pohybů a tím se hodinky dají do pohybu...

 

Ďakujem👍👍👍

 

 

35F8B9CB-4820-49D7-A870-082E8FF5DC34.jpeg

Upraveno uživatelem LUPER
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...