Přejít na obsah

Spolehlivost Rolexek


African

Doporučené příspěvky

Se spolehlivostí jsem nikdy neměl problém, ale minimálně u poloviny subů, které jsem měl v ruce a nebo viděl, neseděla přesně luneta a zdá se mi, že nové strojky (32xx) jsou náchylnější na polohu při odložení, takže jsem se s nimi byl schopný dostat i mimo ten "superlative chronometer" interval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud jde o modely se staršími strojky, mám vysledováno, že přesnost je trochu stabilnější než u nových. Ať už 16610, 116610 nebo třeba 116400, bez ohledu nošení či na polohu při odložení drží jak helvétská víra.
Nejčastěji nosím 126610. Z dlouhodobého hlediska je přesnost absolutní (nošeny skoro denně od loňského září včetně sportu, plavání, sauny atd). Při celodenním nošení utíkají max. do +1s a to ne vždycky. Odložené na noc korunkou nahoru se pak chod do rána srovná. Prostě nádhera a pro mě ideál, protože na přesnost jsem já pes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové 126610, první 4 měsíce po koupi pořád -1,6 spd. Požádal jsem o regulaci, protože mínus je fakt na hlavu a potřebuju přesné hodinky. Vyhověli mi a od té doby stabilně +0,3 spd. Takže jsem s Rolexem i přístupem AD fakt spokojený, Suby tak hezky zapadnou mezi moje quartzky :)

 

image.jpeg.ceee0820f12e977fb09d2a1d2c1012d9.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

To rád slyším. Mě se ti Vám teď zdá a nevím jestli to mé Expy 216570 před tím dělali, že při otřesu se ozývá zevnitř cinkání. Sundám z ruky, u ucha na plocho s nimi hrkám, trochu pootáčím a ozývá se od stroje cinkání. Při plném nátahu tedy, dělají Vám to také? Dva roky jsem je pomalu nesundal z ruky, tak je divný že bych si toho nevšiml dříve, ale já jsem divnej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, steel napsal:

tak mas explouse s repetici, celkem vzacnost 😂

Limitka 1/1000000...už mě to řekli i v servise, mám prý obrovské štěstí, sběratelská hodnota nevyčíslitelná 😂 Příští týden jedu na Prahu, tak na ně mrknou a nejspíš to vypadá na problém s rotorem, uvolněný nebo vadná hřídelka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si svoje Expy se strojovnou 3187 nemohu vynachválit. K novým Rolex strojkům 3235 je na zahraničních fórech dost diskuzí ohledně zpomalování v souvislosti s nízkou amplitudou, což na posledním srazu potvrzoval z vlastní zkušenosti i Street.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vam funguje nocni odkladani u Rolexek? Mne ne... v obou pripadech jsem tedy mel starsi stroj 313x.. at delam, co delam, jdou furt stejne.. :-)



Jj, stejná zkušenost. V tomhle ten nový strojek je jiný. Asi bych bral raději tohle než delší rezervu (v její druhé polovině se navíc ta přesnost ještě zhoršuje)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Tichus napsal:


Jj, stejná zkušenost. V tomhle ten nový strojek je jiný. Asi bych bral raději tohle než delší rezervu (v její druhé polovině se navíc ta přesnost ještě zhoršuje)

Mne nikdy strojky s delší rezervou netáhly právě proto, že mají v jejím průběhu výkyvy přesnosti 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta přesnost 216570 je opravdu fascinující a celkově celé hodinky jsou velmi povedené, mám je moc rád. Každopádně hodinky nosím, jenom na ně nekoukám, takže mohlo se v nich něco odehrát, na kopci v Nepálu se zrovna nenudili :D Na druhou stranu se jedná o hodinky do extrémních podmínek, takže by určitě měli něco zkousnout. Může to být nějaká blbost, hodinář je příští týden otevře a dají mi vědět, tak sem ještě písnu. Pětiletá záruka je taky příjemná záležitost, protože klasickou dvouletou už bych asi propásl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistil jsem menší zajímavost k přesnosti a poloze.

Mám 2x DJ41, jedny jdou o 0,5s a druhé o 1s denně do plusu. Na poloze nezáleží.

Ale když je dám do vrtiče, začnou se oboje hodinky zpomalovat, cca 0,5s denně. Prostě tam ta poloha na chod má vliv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tedy zaběhl do Carrolina, na požádání hodinky otevřeli, zkontrolovali, pan hodinář mě vysvětlil že tam ten zvuk dělá nějaká spojka nátahu a předvedl, takže hodinky jsou v pořádku. Trochu je máznul jsem koukal, zkouška vodotěsnosti a vše v záruce zdarma. Super, takhle si prostě představuji profesionální servis 👍 

DSC_3124.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, African napsal:

Jsem tedy zaběhl do Carrolina, na požádání hodinky otevřeli, zkontrolovali, pan hodinář mě vysvětlil že tam ten zvuk dělá nějaká spojka nátahu a předvedl, takže hodinky jsou v pořádku. Trochu je máznul jsem koukal, zkouška vodotěsnosti a vše v záruce zdarma. Super, takhle si prostě představuji profesionální servis 👍 

DSC_3124.JPG

Jsem rád, že to dobře dopadlo! Mohl to tedy být zvuk spojený s ložiskovým uchycením rotoru? Předchozí verze strojků (řada 31xx) měla totiž uchycení rotoru přes trn, což bylo skoro nehlučné, ale byla to i častá příčina servisu (respektive při "periodických prohlídkách" to hodináři v servisu skoro vždy nabízeli). Nebo šlo v tvém případě ještě o něco jiného? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...