Přejít na obsah

Švýcarské hodinky


nitramkivals

Doporučené příspěvky

V pozůstalosti po otci jsem našel hodinky,o kterých nemohu sehnat žádnou informaci.

Pokusím se je popsat:mají nápisy Swiss made, NIVRAM, TEBAS, 15 kamenů.

Jsou průhledné-tz.,že mají sklo z obou stran,je krásně vidět hodinový strojek,ciferník.Jsou na přívěsný řetízek.Obvodový plášť je ze stříbrného kovu.Staré budou více jak 40-50 let.Plně funkční.Nechci je prodat,mají pro mne citovou hodnotu.Pokud bude mít o nich nějakou informaci,budu vděčen za její sdělení.

Děkuji.

post-4676-1228044111.jpg

post-4676-1228044210.jpg

post-4676-1228044302.jpg

post-4676-1228044393.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se,ale šoufky jsem si nedělal.Netuším,že by mohl být nápis pozpátku,když všechny ostatní jsou zleva doprava.Ostré fotky nejsem svým dig.foťákem schopen vytvořit.Pokusím se sehnat udělat někým jiným kvalitní nové.Ale bude to tak do týdne,vzhledem k pracovnímu vytížení.Ještě jednou se omlouvám,jsem laik a vůbec netuším,že jsem některým z vás připravil chvilku k pobavení nebo rozčílení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se,ale šoufky jsem si nedělal.Netuším,že by mohl být nápis pozpátku,když všechny ostatní jsou zleva doprava.Ostré fotky nejsem svým dig.foťákem schopen vytvořit.Pokusím se sehnat udělat někým jiným kvalitní nové.Ale bude to tak do týdne,vzhledem k pracovnímu vytížení.Ještě jednou se omlouvám,jsem laik a vůbec netuším,že jsem některým z vás připravil chvilku k pobavení nebo rozčílení.

Aspoň byla sranda - tak sežeň foťák a cvakej, cvakej. A už si z nás neutahuj, nebo :tank: :rifle: :chair: :death: :bangin: :sniper: :axehead: :gunsmilie: :giljotiini: :gun_bandana:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cvakám,cvakám a podařilo se mi sehnat kvalitnější fotky.Snad budou stačit.Pokud se jedná o zn.Marvin,našel jsem si potřebné na netu.Ale pořád nechápu,proč by výrobce psal svoji značku pozpátku, jak na číselníku,tak vyrytou vzadu do strojku.Lepší fotky údajně amatérsky nejde vzhledem k průhlednosti,dvojímu sklu pořídit.Bylo by nutno údajně 2 lampy,filtr atd.,tz.profesionála.Snad pro orientaci budou stačit,zvl.N4M,aby neměl dojem,že naletěl na srandičku.Ale první reagoval,za což mu děkuji.Pokud máte nějakou informaci k uvedeným hodinkám,děkuji za ni.

post-4676-1228148225.jpg

post-4676-1228148277.jpg

post-4676-1228148338.jpg

post-4676-1228148399.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cvakám,cvakám a podařilo se mi sehnat kvalitnější fotky.Snad budou stačit.Pokud se jedná o zn.Marvin,našel jsem si potřebné na netu.Ale pořád nechápu,proč by výrobce psal svoji značku pozpátku, jak na číselníku,tak vyrytou vzadu do strojku.Lepší fotky údajně amatérsky nejde vzhledem k průhlednosti,dvojímu sklu pořídit.Bylo by nutno údajně 2 lampy,filtr atd.,tz.profesionála.Snad pro orientaci budou stačit,zvl.N4M,aby neměl dojem,že naletěl na srandičku.Ale první reagoval,za což mu děkuji.Pokud máte nějakou informaci k uvedeným hodinkám,děkuji za ni.

 

V poho a dík - teď už je to o dost lepší. :speak_cool: Ale ne že by mi to nějak pomohlo. V cibulích se fakt neorientuju. Možná člen mecchano by mohl tušit. A hodinečky jsou zajímaci, jak jsou průhledný. A i prosklený dýnko, aby bylo vidět na strojek. Hmmm. Zajímavej kousek. :smile_anim:

 

EDIT: PS: ten název pozpátku vůbec nepobírám. Já myslel, že je na něj vidět přes dýnko a že pak bude normálně čitelnej, ale není :sad01_anim: tak netušim :eek:

Upraveno uživatelem N4M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedinou zmínku jsem našel na americkém e-shopu-viz příloha.Takže fakt existují. :thumbsup_anim:

Neříkám, že neexistují, jen mě dostalo to logo - tedy řesněji ten nápis MARVIN. Na hodinkách je totiž NIVRAM - ale není to pozpátku, zrcadlově otočený text, jelikož ono R je normálně a ne zrcadlově. A teď by mne zajímalo, jestli je tomu tak u všech hodinek značky MARVIN - soudě dle té fotky druhých hodinek, co jsi sem hodil asi jo...

Upraveno uživatelem N4M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten nápis je tam úplně normálně pozpátku, stupnice 1-1°2 a 5-60 jsou normální. Prostě, to logo je otočený. Spíš by mě zajímalo, proč je na strojku US patent, když Marvin byla echtovní švýcarská firma. Že by Marvin boural celní bariéry pro vývoz do USA? Tam bych někde hledal souvislost. Každopádně, je to zajímavé, normálních podobných Marvinů jsem viděl už několik, ale s tímto nápisem ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovehle detektivky me bavi...:-) Nenasel jsem na netu zadnou zminku a vsecky ostatni MARVIN cibule na netu mely napis spravne. Jako nejlogictejsi se mi jevi zduvodneni, ze jmeno MARVIN mela v USA zaregistrovane nejaka jina firma, a tak se hodinky, ktere mohly byl kompletovany i v USA, musely pro tamni trh nest jmeno jine. Podobne jako dnes u Steinhart/Debaufre.

JInak jak jsem se docetl, tak jmeno Marvin dali dva bratri sve firme dle jednoho US sberatele/mecenase, ktery je podporoval - jejich hodinky se mu libily - ani se nedivim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...