Přejít na obsah

Ake hodinky (cierne potapky) zvolit v cene do 2000(3000)Eur...


Doporučené příspěvky

Ahojte, potreboval by som radu s vyberom hodiniek styl ako Seamaster, hydroconquest, na ciernej gume, cena do 2000-3000eur, ide mi hlavne o kvalitny strojcek aby vydrzal "dozivotne", pacia sa mi cierne longines hydroconquest pomer cena/kvalita vyzera dobre ale v pripade ze odporucite vyrazne kvalitnejsie hodinky tak som otvoreny radam, dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj, zajimavy je todleto, hlavne prave tim strojkem - dlouha rezerva, 10 let zaruka i servisni interval.

https://www.oris.ch/en/watch/aquis-date-calibre-400/01-400-7769-4135-07-8-22-09peb

 Delaj je i na gume, do 3000 EUR se vejdes v pohode.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co zkusit něco od Tag Heuer z řady Aquaracer? Výběr je tam poměrně velký, strojkem sice neohromí, ale Cal. 5 je osvědčená ETA. Možná ještě něco od Hamilton, tam taky nešlápneš vedle. Jinak zmiňované Oris jsou dost dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Verner napsal:

su tie Oris o tolko lepsie ako napr Hydroconquest? kedze su v podstate dvakrat drahsie?

Tak psal jsi, že ti jde o strojek. Ty Oris maj pětidenní velmi moderní inhouse, ty Hydroconquesty základní ETU/Sellitu, víceméně nejlevnější švýcarskej automat. Ale i když odhlídnu od strojku, jo, až na absenci mikroregulace u kovovýho náramku jsou fakt o dost lepčí. Kdyžtak tady o nich mám nějaký kecy, a vlastně i o těch brajtlích, o pár stránek dál - to sou mimochodem fantastický hodinky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se připojuju k Oriskám. To jsou fakt parádní kukučky s krásnou strojovnou.

Jediné co si musíš rozmyslet je, že mají integrovaný tah, takže případné řemenohrátky jsou značně omezeny.

Ještě mě napadají trošku dražší Tudor bb58. Záleží jak máš velké zápěstí a co se ti líbí

Upraveno uživatelem watchboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam dva uhly pohladu a to dizajn a strojovna.

Co sa tyka dizajnu, jednoznacne u mna TH, osobne nedavam to sudkovite puzdro u Oris.

Strojcek je samozrejme u Oris lepsi, na druhej strane ETA/Sellita opravi v buducnosti kazdy hodinar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 4. 2022 v 11:04, junior300 napsal:

Montblanc Iced Sea su krasne hodinky, tiez som po nich pozeral. Ale v danej cenovej hladine by som asi chcel viac ako Sellitu SW200 s 38h rezervou natahu. Tiez by som sa priklanal k Oriskam s kalibrom 400.

Ze zkušenosti můžu říct, že bych se radši koukal po tom jestli se mi hodinky líbí - než jestli mají "ten správný" strojek. Aquisy se mi třeba vůbec nelíbí, proto to u mně nezachrání ani CaliBear 400 :).

Např Tudor Pelagos bych radši ve verzi ETA, než s inhouse. Jednoduše proveditelný servis, dostupnost dílů... snobství ohledně inhouse strojků ve finále přijde dost draho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 4. 2022 v 9:43, seaman napsal:

Ja mam dva uhly pohladu a to dizajn a strojovna.

Co sa tyka dizajnu, jednoznacne u mna TH, osobne nedavam to sudkovite puzdro u Oris.

Strojcek je samozrejme u Oris lepsi, na druhej strane ETA/Sellita opravi v buducnosti kazdy hodinar.

Zkus se projit třeba po Koscomu a nech si ukázat pár typů... nafoť si je a nech si to pár dní projít hlavou. Z parametrů řeším jedině přesnost.... a možná (fakt možná) rezervu chodu. Buď je nosím na ruce furt, nebo je střídám - takže se buď zastaví za dva dny, nebo za čtyři.

Koukni třeba na tyto:

Tudor BB58
Rado Captain Cook
Longines Legend Diver
Seiko SBDC061 (MM200)
Oris Diver 65
Fortis Cosmonauts B42 Day-date
DOXA Sub300T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, tomato napsal:

snobství ohledně inhouse strojků ve finále přijde dost draho.

A tak zas to nepřeháněj.. jakej inhouse tě vyšel na servis dost draho, respektive o dost dráž, než ETA? Ten Oris má 10 let záruku a interval, B20 v brajtlích či Tudorech je zaprvé spolehlivej, zadruhé 5 let záruka a za třetí to taky neni žádnej věčnej kalendář s turbem, zrovna..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Micey napsal:

A tak zas to nepřeháněj.. jakej inhouse tě vyšel na servis dost draho, respektive o dost dráž, než ETA? Ten Oris má 10 let záruku a interval, B20 v brajtlích či Tudorech je zaprvé spolehlivej, zadruhé 5 let záruka a za třetí to taky neni žádnej věčnej kalendář s turbem, zrovna..

Máš pravdu, že v téhle cenové kategorii opravdu nebude cenovka za servis hodná bankrotu - navíc když má dlouhou záruku.

"Že tě to může příjít draho" jsem myslel tak, že se na novém in-house strojku objeví vada (viz Tudor GMT, TAG Autavia Isograph) a hodinky pak třeba delší dobu neuvidíš... nebo budeš problém řešit opakovaně.

Ale jestli je miluješ, tak není co řešit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, tomato napsal:

Ze zkušenosti můžu říct, že bych se radši koukal po tom jestli se mi hodinky líbí - než jestli mají "ten správný" strojek. Aquisy se mi třeba vůbec nelíbí, proto to u mně nezachrání ani CaliBear 400 :).

Např Tudor Pelagos bych radši ve verzi ETA, než s inhouse. Jednoduše proveditelný servis, dostupnost dílů... snobství ohledně inhouse strojků ve finále přijde dost draho.

Nepochopil si ma. Vobec nespochybnujem ETA/Sellita stroje. Hodnotil som to v kontexte ceny. Nic viac, nic menej. Ak by ponukali spominane Pelagosy/ETA v podobnej cene ako inhouse, bol by si spokojny? Nemal by si pocit, ze ich zbytocne preplacas? O tom, ze sa ti hodinky v prvom rade musia pacit a kupuju sa srdcom, to je myslim jasne. :) To si vsak uz musi zhodnotit kazdy chronopacient sam.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, junior300 napsal:

Nepochopil si ma. Vobec nespochybnujem ETA/Sellita stroje. Hodnotil som to v kontexte ceny. Nic viac, nic menej. Ak by ponukali spominane Pelagosy/ETA v podobnej cene ako inhouse, bol by si spokojny? Nemal by si pocit, ze ich zbytocne preplacas? O tom, ze sa ti hodinky v prvom rade musia pacit a kupuju sa srdcom, to je myslim jasne. :) To si vsak uz musi zhodnotit kazdy chronopacient sam.  

Ani v kontextu ceny s tím osobně nemám problém, spíš bych ocenil že ETA Pelagosy jsou tenčí 😉 - pro každodenní požitek z nošení to osobně beru jako důležitější parametr než jestli uvnitř tiká ETA.

Třeba MAD1, se strojkem Miyota - za 3000CHF jsou asi pořádně předražené, že? 
 

“To si vsak uz musi zhodnotit kazdy chronopacient sam.  ” 

- podepisuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...