Přejít na obsah

Tissot - dojmy a názory


mengelis

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Tak já se taky chystám koupit si svoje první "automaty".... :)  A přiznám se, že ve výběru mi zůstávají už poslední dvoje, nicméně ten výběr se s postupem času neustále mění, takže co platí dnes, nemusí už platit zítra.

 

Je pravdou, že jako chronozačátečník jsem taktéž o značce Tissot moc nevěděl. Věděl jsem jen to, že existuje, stejně tak jako Certina, Victorinox, Longines atd..... Jaká značka je v potravním řetězci výš anebo níž, to bylo a zatím ještě stále je nad moje chápání.... I když postupně se prokousávám forem a zjišťuji čím dál tím více zajímavých věcí :)

 

Musím se přiznat, že toto vlákno jsem přečetl poctivě od počátku až do posledního příspěvku.  Z počátku v mém výběru jako jasný favorit figurovaly pilotky od Steinhartu , pak jsem se zadíval do Tissot PRS 516 http://www.tissot-hodinky.cz/eshop-tissot-prs-516-automatic-16429.html, - důvod proč jsem začal číst toto vlákno.

 

Dalšími favority v mém výběru jsou pilotky Archimede http://www.chronoshop.cz/archimede-pilot-42/archimede-pilot-h ,  uvažuji, že bych si k nim ještě přikoupil kovový náramek (tah??? - nevím, jak se to nazývá odborně).....

 

Více tíhnu k těm pilotkám Archimede. Není to proto, co jsem se dočetl tady ve vláknu. Jsem toho názoru, ať si každý koupí to, co se mu líbí. Designem se mi hodinky Tissot PRS 516 líbí velmi, ale....... , pilotky Archimede mají něco do sebe. Tak jako Vy i já vím, že se časem posunu asi o level dál....., možná o dva...., kdo ví :)  Jen to vybírání při " chronostartu" je fakt hodně těžký. Pro začátek nepotřebuju utratit za hodinky " balík"......, to až zjistím, jak se ta moje náchylnost pro hodinky bude vyvíjet :) Je pravdou, že značku Archimede , jsem objevil už po několika málo dnech brouzdání tady na fóru ( i když toho tady o ní taky moc není) ........, líbí se mi ten " oldschool" design :)

 

Zprofanovanost značky, jsem až do začátku čtení tohoto vlákna neřešil a ani mě to nenapadlo. V průběhu čtení vlákna jsem se chvílemi "zděsil" a řešil a při dočtení jsem zase neřešil :)

 

Ale věřte mi, vybírání těch prvních je fakt hodně těžký  :bangin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec si to budeš muset stejně rozhodnout sám.

Mě osobně je rozhodně bližší značka Archimede. Tissot je samozřejmě velice známá značka a pokud se už někdo z běžné nechronoveřejnosti rozhodne, že si pořídí nějaké značkové hodinky za ještě relativně křesťanské peníze, vybírá většinou mezi Tissotem a Certinou. Je to takový entry-level do ?swiss made?. Já bych ale určitě nechtěl hodinky, které mají na číselníku napsané PRC nebo PRS.   

Naopak Archimede bude znát v tvé okolí asi málokdo, spíš nikdo. A teď jde o to, jestli ti to bude anebo nebude vadit.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec si to budeš muset stejně rozhodnout sám.

Mě osobně je rozhodně bližší značka Archimede. Tissot je samozřejmě velice známá značka a pokud se už někdo z běžné nechronoveřejnosti rozhodne, že si pořídí nějaké značkové hodinky za ještě relativně křesťanské peníze, vybírá většinou mezi Tissotem a Certinou. Je to takový entry-level do ?swiss made?. Já bych ale určitě nechtěl hodinky, které mají na číselníku napsané PRC nebo PRS.

Naopak Archimede bude znát v tvé okolí asi málokdo, spíš nikdo. A teď jde o to, jestli ti to bude anebo nebude vadit.

Marcus, co to je PRC, PRS :)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec si to budeš muset stejně rozhodnout sám.

Mě osobně je rozhodně bližší značka Archimede. Tissot je samozřejmě velice známá značka a pokud se už někdo z běžné nechronoveřejnosti rozhodne, že si pořídí nějaké značkové hodinky za ještě relativně křesťanské peníze, vybírá většinou mezi Tissotem a Certinou. Je to takový entry-level do ?swiss made?. Já bych ale určitě nechtěl hodinky, které mají na číselníku napsané PRC nebo PRS.   

Naopak Archimede bude znát v tvé okolí asi málokdo, spíš nikdo. A teď jde o to, jestli ti to bude anebo nebude vadit.  

Tak ony Tissoty jsou líbivé. Hned jak jsem viděl ty PRS 516, tak padly do oka. Až tak nějak podbízivě. Tím neříkám, že to je jak cinkrlátka na pouti. Právě o Archimede uvažuji proto, že je moc lidí nezná a není to takový ten " mainstream" a hlavně, líbí se mi ta jejich "designová jednoduchost" ....... Myslím si, že začínající hodinkář (laik), prostě vůbec neřeší , jestli je Tissot mainstream anebo ne. Takovouhle věc řeší až, když se do toho více ponoří anebo to řeší lidé, kteří hodinkám rozumí. Člověk, který se rozhodne, že si koupí automaty, prostě koukne na internet a ty co se mu líbí objedná. Pak je druhá kategorie lidí ( jako já), kteří sedí u internetu měsíc a víc a nejenže vybírají, ale taktéž pročítají různá fóra a sbírají informace..... Což jim hodně ztěžuje ten výběr :lol2:  

Upraveno uživatelem kandrdas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to pěkně celé tady pročetl, protože si chci koupit chrona automat a u

Tissot mě zaujaly  COUTURIER Automatic Chronograph Valjoux T035.614.11.051.00 kde je 7750 a chtěl bych vědět jaký je rozdíl v 7750 v Tissot

a 7750 ve FORTIS přijdem mi že "zaklínadlo" 7750 používá spousta jiných výrobců i v podstatně vyšším cenovém levelu. Je tam nějaký zásadní rozdíl? Třeba ve zpracování nebo použitých materiálech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7750 je osvědčená a kvalitní strojovna používaná mnoha výrobci napříč hodinkovým spektrem, rozhodně dobrá volba strojku pro chrona.

 

Rozdíl mezi Tissotem a Fortisem by ve zpracování měl nějaký být, otázkou je, jestli jej budeš schopen postřehnout (tah bych viděl jako lepší u Fortis).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PRS516 mam akurat na ceste, ale tento model: http://www.tissot-hodinky.cz/eshop-tissot-prs-516-automatic-16432.html

Ja som tiez este zaciatocnik, na tomto fore som len rok, momentalne mam len dvoje Seika a jedny Vostok Amphibia pre zabavu.

Tissot ma vela odporcov, povedal by som, ze je to kvoli svojej notorickej znamosti, ktora ta obera o intimitu tych hodiniek. To je vyhoda znaciek ako Archimede, Sinn, Laco a pod., vela ludom tu vadi ta preflaknutost T, Marcus to pomenoval presne, kupuje si ich vela ludi ktori hodinkam nerozumeju.

Tento model vychadza z ineho, legendarneho modelu rovnakej znacky, ziadna inspiracia inde. Pre svoj originalny vzhlad mi tieto hodinky padli do oka a kupil by som si ich aj keby boli od ineho vyrobcu. Rozhodne je Tissot kvalitna znacka a ponuka mnozstvo velmi zaujimavych hodiniek, ktore sa daju zohnat za slusne ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje první "lepší" hodinky byly Tissot T-lord chrono v quartzu, mám je doteď, na aktivity, na které si nechci brát automaty jsou to skvělé a dizajnově velice povedené hodinky. Další Tissotky, které jsem si koupil k promoci, jsou PRS 516, původní verze s plastickými indexy, ve kterých tiká eta 2836 a nemohu na ně říct jediného křivého slova. Mám je od roku 2010 a celou dobu se přesnost pohybuje stabilně kolem +4s/24h. A co se týče zpracování hodinek, nebo kovových tahů, rozhodně mi nepřijde, ze by to bylo zpracováno "méně kvalitně" než u ostatních hodinek, i vyšší cenové relace. A to, že je to "mainstream" mi vůbec vrásky nedělá. A pochybuju, že by ve švajcu řešili zkratku PRC, nebo PRS, když vyváží hodinky do celého světa. Konec konců, ve Španělsku se muselo Pajero prodávat pod jiným názvem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Já jsem měl pro změnu T-Race a taky vynikající hodinky, proti kterým nemůžu říct ani slovo. Dokonce občas kolem černých chodím a říkám si, že si je zase "na lítačku" koupím. U mě by byl "problém" asi jenom v tom, že Tissot ve mě neprobudí pocit něčeho "úžasného" na ruce (nějaký super strojek, zajímavé pouzdro, pocit něčeho výjimečného, ...) ale jinak si myslím, že největší rozdíl mezi nimi a spoustou dražších značek je právě jenom v tom pocitu, ale ne v kvalitě... (ale jen můj názor ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zvláštní jak Tissot v nikom nevzbuzuje žádné pocity. Pro mě je to značka s dlouhou historií (podpořeno Heritage řadou) a pro mně osobně má hodně pěkný jméno. I když dnes se na ně hodně lidí kouká mezi prsty, pro mě má jméno (neznamená aktuální nabídku modelů) nad třeba Oris, Fortis a podobné značky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když moc nemusím různá přirovnání, tak i kdyby škodovka měla historii do šestnáctého století, tak pořád budeš víc odvařenej z Audiny. Prostě proto, že má punc něčeho lepšího, čekáš, že bude kvalitnější, promakanější, tak nějak lepší. Podle mě právě proto, že Tissoty jsou hodinky pro širší populaci, tak nevyvolávají tolik pocitů - působí jakoby "běžně"...

 

Docela by mě zajímalo, kdyby začali prodávat za 100k, pojmenovávat si svoje předělané ety jako Tissot 23 a celkově se prezentovat jako vyšší level, jestli by se jim to podařilo. Já si myslím, že jo. Prostě když mi někdo řekne, že Breitling je boží, tak je Breitling boží - dostanu informaci, přijmu ji a pokud by mi to navíc potvrdilo okolí / reklama / ... tak by to prostě byl ten žádaný a boží Tissot... Chronomagory by to asi nepřesvědčilo, ale převážnou část populace podle mě jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tichus, rozhodně bych Tissotky nesrovnával s Ladou, to si nezaslouží. Nicméně je tu tahle značka v obecné nemilosti, i když dělá kvalitní a hezké hodinky, protože je to prostě masovka, stejně jako třeba Certina. Ale co me na tom nejvíc baví je, jak se tu vyzdvihují jiné, prestižní značky, které mají úplně stejný strojek, jako Tissot a Certina, ale jsou prostě lepší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Certina není taková masovka. Jen se nesmí dělat masovka na úkor kvality. Rolex je taky masovka.

Jaky je rozdil mezi Tissot a Certina v tzv. masove vyrobe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to tu už zaznělo, ale problém bude asi hlavně v tom, že většina odpůrců Tissotu asi neodpustí to, že je to pro většinu běžných lidí jedna z nejšvýcarštějších značek, po boku Rolexu a Breitlingu, i když je cenově úplně jinde. Proto ta nenávist. Zeptejte se na ulici někoho na značku švýcarských hodinek a Tissot zazní hodně často. Na rozdíl od jiných, které jmenovat nebudu. A proto ta nenávist. A řeči o tom, ze Tissot nedělá kvalitní hodinky jsou toho důsledkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...