Přejít na obsah

Lepší chronografy - Omega nebo ... ?


Doporučené příspěvky

Ahoj,

už delší dobu si pohrávám s myšlenkou pořídit si pro sebe nějaké lepší chronografy a tak uzrál čas zeptat se tady na tipy ;)

Must have:

  • chronograf - sice se mi strašně líbí chrona ve vintage stylu, ale vadí mi, když mají pouze 30 nebo 45 minutový sčítač - chci něco se sčítačem hodin
  • manuální nátah / automat s power reserve / automat s průhledem na pružinu - zkrátka mám nutkavou potřebu vědět, jestli jsou hodinky dostatečně nataženy
  • musí se mi prostě líbit :D
  • nové nebo alespoň NOS ze starých skladových zásob

Maybe:

  • možná bych chtěl pouzdro ze zajímavějšího / odolnějšího materiálu než je ocel / titan

Neřeším:

  • datum, den v týdnu, moonphase - bez toho se na hodinkách obejdu, ale být to tam může

Výchozí favorit a etalon, se kterým se neubráním srovnání, je Omega Speedmaster Dark Side of the Moon "Apollo 8"

omega-speedmaster-moonwatch-31192443001001-l.thumb.png.e833fe46eeb9b1636038dd7f2a49fb1b.png

Líbí se mi na nich:

  • keramické pouzdro, manuální nátah, klasický 30 minutový + 12 hodinový sčítač chrona, obě skla safírová, nápisy na dýnku

Nelíbí se mi na nich (ale překousl bych):

  • WR jen 50m, jen 48 hodin rezerva chodu, jen 3 Hz frekvence strojku, strojek nemá žádnou certifikaci - co jsem se dočetl, tak můžou chodit dost nepřesně (ale samozřejmě taky nemusí)

Něco už jsem na netu prohlédl, ale třeba jsem i něco přehlédl, takže do to mě perte, co Vás jen napadne :D

A na závěr asi to nejdůležitější - rozpočet ;) Ofiko retail price za Omegy je 264k, určitě nechci dát více než dvojnásobek této ceny - takže stručněji: cca do 500k

Díky všem za Vaše tipy :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@diddi tyhle Zenithy jsou krásný, stopky na 1/10 sekundy jsou pecka! Ale chybí tam hodinový sčítač a je to automat bez power reserve nebo průhledu strojkem na pružinu, takže bohužel nesplňují polovinu požadavků...

@Radek Cigi díky za inspiraci, krásný kousky! Poprosím tě o reference numbers všech hodinek, co jsi sem postnul :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady něco máš, ale ty GS na fotkách předtím byla LE z roku 2015. Možná by to chtělo, zkusit si něco pohlídat, co se LE týče - to platí pro GS i Panerai (i když to jsou už v chronografu značná kladiva). Za mě ty Omegy, které máš v merku zatím TOP volba! 

 

Luminor Chrono Flyback Ceramica (panerai.com)

SBGC240 | Collections | Grand Seiko (grand-seiko.com)

HANDS-ON: Grand Seiko SBGC240 140th Anniversary Limited Edition (timeandtidewatches.com)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panerai Luminor Luna Rossa PAM01037 | The Watch Standard - ale nemají sklo na dýnku...

Corum Armirals Cup AC-One Chronograph 132.201.86/0F01 AN11 | Hodinky-beny.cz - něco od Corum

 

Upraveno uživatelem Radek Cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Radek Cigi napsal:

Luminor Chrono Flyback Ceramica (panerai.com) - flyback je pecka, bohužel nemají power reserve ani průhled na pružinu

SBGC240 | Collections | Grand Seiko (grand-seiko.com) - bikolor na mě asi ještě nebude...

HANDS-ON: Grand Seiko SBGC240 140th Anniversary Limited Edition (timeandtidewatches.com) - celkově jsou GS s chronografem super, zkusím projít co vše GS nabízí ;)

 

před 21 minutami, Radek Cigi napsal:

Panerai Luminor Luna Rossa PAM01037 | The Watch Standard - ale nemají sklo na dýnku... - opět bohužel bez power reserve nebo průhledu na pružinu

Corum Armirals Cup AC-One Chronograph 132.201.86/0F01 AN11 | Hodinky-beny.cz - něco od Corum - krásný, ale stejně jako oboje Panerai

Krásných chronografů je na trhu spousta, ale nejspíš to nebude pravidelně nošený kousek, takže opravdu musí splňovat všechny body "must have" ;)

Kouknul jsem na aktuální nabídku GS chronografů, tyhle dva kousky vypadají super :)

K0030836_w500_h625_rd.jpg.605542a50c40e6bb4b8b3f3f12972dc8.jpgK0030835_w500_h625_rd.jpg.dbab9346b56e07248e7679b6cc72a56c.jpg

Ale... cena v koscomu skoro 380k a průměr pouzdra už je přes 46mm, to už na mou ruku bude moc... v porovnání s Omegama prostě bohužel prohrávají.

Koscom má v nabídce ještě tuhle parádu:

K0027168_w500_h625_rd.jpg.8727de0a6ad174330b49bac645c1a7ee.jpg

Ale jsou na objednávku, Altmann je v nabídce vůbec nemá (má jen podobný model s hranatým pouzdrem - to se mi nelíbí...) a poslední AD je Isabella ve Varech, zkusím jim napsat, co mají skladem. Jsou jen o maličko větší než Omegy - ty jsem vyzkoušel a sedí dobře, u CFB těžko říct, ale rád bych je určitě zkusil na ruce ;)

Plusy: o 60k levnější než Omega, COSC

Mínusy: WR jen 50m (vím, stejně jako Omega), ocelové pouzdro

Připlatit si 60k za keramické pouzdro u Omegy mi nepřijde nijak tragické :angel:

Nemá tady někdo náhodou tyhle CFB (nebo jiný model se stejným pouzdrem)? Za vyzkoušení na ruce zvu na kávu / pivo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, tak půl míče za Tagy, to bych asi teda nedal. Sice mám tu značku rád a řada Carrera je super, ale cena dost vysoká i když je to tourbillon. Za mě asi vychází nejlíp ty Omegy nebo Zenith. Rozhodoval bych se mezi nima s mírnou preferencí Omeg, působí hezky sportovně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DSOTM Lukáši. Za mě pecka, jak "obyč" DSOTM, tak Pitch Black ... Keramika je pecka. A ty hodinky jsou propracované do TOPu. Apollo 8 jsou super, ale ... ruční nátah ostrou korunkou je otravný (alespoň pro mne), proto preferuji automat, případně větší korunku.

 

 

 

IMGP3138.JPG

IMGP3174.JPG

IMGP5200.JPG

IMGP5246.JPG

IMGP3070.JPG

IMGP3097.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DSOTM myslím nemají ukazatel rezervy, ale do těch nebo Apollo 8 bych teda šel hned... Když vidím ty Davidovo fotky, tak asi spíš DSOTM :D

Jinak trochu OT, ale ten hodinovej sčítač je vlastně dost dobrá věc, resp. vždycky se mi strašně líbily Defy El Primero, který jsem sem chtěl napsat. Mají průhled, rezervu... Ale bez toho ukazatele hodin ty subcifry nejsou úplně praktický, když o tom tak přemýšlím. Si zpětně vybavuju, jak mě na Seiko 6139 štvalo, že můžu měrit jen půl hodiny :D 

+ @Lookyn, Pam 580 je taky Flyback chrono v keramice a mají průhled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, VojtaB napsal:

DSOTM myslím nemají ukazatel rezervy, ale do těch nebo Apollo 8 bych teda šel hned... Když vidím ty Davidovo fotky, tak asi spíš DSOTM :D

Jinak trochu OT, ale ten hodinovej sčítač je vlastně dost dobrá věc, resp. vždycky se mi strašně líbily Defy El Primero, který jsem sem chtěl napsat. Mají průhled, rezervu... Ale bez toho ukazatele hodin ty subcifry nejsou úplně praktický, když o tom tak přemýšlím. Si zpětně vybavuju, jak mě na Seiko 6139 štvalo, že můžu měrit jen půl hodiny :D 

+ @Lookyn, Pam 580 je taky Flyback chrono v keramice a mají průhled.

DEFY (21) ElPrimero majú ukazateľ rezervy pre stopky a nie pre hodinky, čo je dosť na prd. Hodinový sčítač na stopkách by tam bol asi pomerne zbytočný, nakoľko stopky a tá ich šialený stotinová ručička maká tak, že tú rezervu pomerne rýchlo mine a aj tak to nevydrží bežať hodiny ... no tie hodinky sú super a tieto detaily ma na nich vôbec netrápia, ako celok sú skvelé.

Ja mám rád TAGy Carrera a aj limitka Porsche je fajn, len tam by som sa trošku bál tej čiernej farby, ako bude časom vyzerať. No Heuer02 kaliber s 80h rezervou chodu je paráda. A vrtič k nim je fajn benefit 😄

image.png.022dc9c90e3f7c1d350956798725c34a.png

No aj tak pri chronografoch v týchto cenách by som išiel do niečoho s ElPrimerom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, dr.sphinx napsal:

Taky jsem si kdysi myslíval, že to je GMT :) 

😄 vidíš, to mi ani nedošlo. Mne sa páčia v klasickej verzií bez chronosubciferníkov, tak som ani neštudoval čo tam je pri chrone. Minule niekto spomínal, že ta malá decentná vec je ukazateľ rezervy chodu, no netuším, či pre hodinky, alebo pre stopky. No hodinky sú to nádherné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek Cigi TH Turbo - nádhera! Nejlevnější kousek je u Tovyse za 448k - to je o 184k víc než za Omegu... navíc ani skeletonová verze nemá průhled na pružinu nátahu a tím nesplňuje jednu z podmínek must have... takže bohužel...

@Luky díky za názor ;) máš nějaký tip na Zenithy, které by splňovaly vše, co píšu v must have:)

@Sphinxx Díky, o klasických DSOTM vím, ale nesplňují must have a díky automatu jsou i vyšší než Apollo 8

@VojtaB PAM00580 - krása! Ale taky sčítají jen minuty druhou "velkou hlavní vteřinovkou" - alepoň tak jsem to pochopil z videí na YT

@Willie McBride DEFY 21 - jak píšeš, power reserve je pro chronograf...

Carrera Porsche - moc hezké, ale nesplňují must have...

Zenith El Primero - máš tip na kousek, který by splňoval must have? :)

GO Seventies - paráda! Už koukám k Bechyněmu... 400k na tahu, 370k na kůži nebo kaučuku... v mých očích bohužel prohrávají s Omegou ocelovým pouzdrem a o 100k vyšší cenovkou, ale díky za tip! ;)

 

Našel jsem i "levnější" kousky od Sinnu, které požadavky splňují (krom pouzdra), ale prostě se mi bohužel nelíbí :(

6848--sinn-r500-f-lb.jpg.093ccd8c7cc723c37b6de992bcc07c9c.jpg4937_917-gr_v.jpg.73a957acb59e320d1bceeee9afa4781a.jpg4941_956-klassik_v.jpg.db77d1f341b4d306e0bc6893b611503b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lookyn ja pri výbere mám viac podmienok, ako ty, ktoré MUSIA hodinky spĺňať, no ElPrimero DEFY21 aj napriek nedostatkom, ktoré v mojich očiach majú sú ako celok také, že  som ich všetky odpustil 😄

Ešte moja srdcovka UN Diver. Pôvodne som ich chcel kúpiť, lebo dizajnovo boli pre mňa dokonalé, no nakoniec vyhrala verzia bez chronografu s ukazateľom rezervy chodu. (nespĺňajú všetko, čo chcel, na druhú stranu by si mal hodinky, ktoré neuvidíš každý deň na ruke niekoho iného 🙂 )

1503-170LE-3/93-HAMMER

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Willie McBride já už taky několikrát koupil hodinky, které třeba papírově nebyly až tak super, na fotkách se mi třeba až tak moc nelíbily, ale pak na živo prostě pecka a musel jsem je mít! ;)

Je zajímavé vědět, že máš při výběru ještě víc podmínek (než já), které hodinky musí splňovat, ale tady řešíme můj výběr, ne? :P

UN Diver - verze bez chrona nesplňuje požadavek na chronograf a chrono verze nemá power reserve, takže opět bohužel...

Já pevně věřím, že ani Apollo 8 nejsou hodinky, které bude mít na ruce každý druhý chrononadšenec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...