Přejít na obsah

Projektor a propojeni s NTB


Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Mám starší noťas, který má VGA a HDMI výstup. Jenže HDMI je poškozené. Pak má ještě LAN a WiFi. 

No a k tomu nový projektor. Který má veškeré moderní funkce. 

Neřeším přenos zvuku. Jde o obraz. Když to dám přes VGA tak to bude asi hnus. Dá se použít LAN nebo případně WiFi. Mě se to s tou WiFi zatím nedaří. Případně bude to mít kvalitu ten obraz. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@papunNo tak hloupě nešpekuluj "to bude asi hnus" a to VGA vyzkoušej - dost možná budeš příjemně překvapený že i tyhle staré střepy po něm FullHD utáhnou na 10 metrů i tam, kde mívá mizernej supermarketovej HDMI kabel výpadky...

Síťové převodníky (jedno SW nebo HW) jsou voser kvůli příšernému, běžně i sekundovému zpoždění přenášeného obrazu oproti tomu co máš na obrazovce - radši prezentaci s lehce mázlým VGA (i když on ani ten MJPEG u LAN nebývá ostřejší) než tuhle topící schízu :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U drtivé většiny těchto zařízení mi funguje úplně obyc připojení na stejnou wifi a pak ve windows dát připojit k bezdrátovému monitoru, třeba ani nebude potřeba řešit nějaký kabel. Nějaké výpadky nebo zpoždění jsem u toho nezaznamenal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť hned zkraje papun jasně píše že se mu to s Wifi nedaří. Jestli je to starej střep, tak v něm už na to možná bude slabej procesor (v lepším případě by jenom žhnul a funěl, na baterku by se dalo rovnou zapomenout) a v horším i muzeální B/G karta, která v kombinaci s routerem (o němž se tazatel taky zapomněl zmínit, pokud to teda nehodlá připojovat napřímo) potřebnou šířku pásma jednoduše neutáhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, papun napsal:

Aktuálně tam je natažený HDMI kabel. Když to VGA připojím přes redukci VGA x HDMI, tak je to jedno ne?

Redukcia VGA x HDMI neexistuje. Jedno je konektor pre analogovy, druhe pre digitalny signal. Existuju prevodniky, ale 2x to prevadzat mi nepride ako dobry napad. Bude to masaker (hnusne).

Sam som skusal vyrobit len redukciu ktora na takom kabli pouzije vodice (mino standard) na prenos analogoveho signalu (velmi davno, a z rovnakeho dovodu aky mas ty). Vysledok bol tragicky, podla mna maly prierez vodica.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@papun Jestli dobře chápu, tak máš k projektoru natažený HDMI kabel, jsi si jistý že funguje a je Ti ho líto nahrazovat masivním VGA. Teoreticky by Ti mohla pomoct i externí grafická karta do USB (s HDMI výstupem) - ale opět bez záruky že to ten veterán sčot utáhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj mám ověřený HDMI kabel. Zkusil jsem koupit ten převodník. Stálo to asi dvě kila a zatím se to jeví jako nejjednodušší řešení. Hlavně u toho bylo dost kladných recenzí. Když tak to můžu vrátit na e-shop. A pak případně budu zkoušet další varianty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...