Přejít na obsah

Hodinky pre dôchodkyňu :-D


Doporučené příspěvky

Ahojte spolupacienti, máte vo svojom okolí nejakú postaršiu milovníčku hodiniek?

Moja mama bude mať o pár týždňov 70ku a nakoľko má vcelku rada hodinky a ja nič iné jej neviem kúpiť, tak som si povedal, že toto by som mohol zvládnuť. Po asi roku zúfalého hľadania som zistil, že tak jednoduché to nebude, tak sa obraciam na Vás, či vás nenapadne nejaký kúsok, o ktorom neviem, prípadne som naň zabudol.

Pred časom som jej kúpil Longines LaGrande Classique, ktoré má rada, nosí ich stále a nevie si vynachváliť, že sú tak tenučké.

Dámske hodinky Longines L4.512.4.11.6

Napadá vás niečo, čo by bolo vhodné aj pre skôr narodené, nezrujnuje ma to a hlavne, je to zohnateľné?

Zadanie len veľmi obecné, nakoľko ani sám netuším, čo sa jej páči, a čo nie, tak jej stále do cesty dávam katalógy v nádeji, že na niečo z toho povie "tieto sú krásne".

- Rozmerovo pod 30mm (25-27 ideál).

- Nakoľko Longines má "strieborné" a bielym cifrom, tak možno bicolor s tmavším cifrom.

- Myslím, že vzhľadom na starostlivosť o ne a o čo najtenšie púzdro bude preferovať baterku (Piaget Altiplano a podobné tenučné mechanické kúsky sú mimo moju ligu 😞), no možno aj nejakú tenšiu verziu v automate s tým, že by som jej kúpil aj malý vrtič, nech neferfe, že jej tie hodinky kde tu zastavia.

- ťah preferuje jemnejší, aby pekne kopíroval tvar zápästia.

Doteraz z hodiniek, so som jej podsúval sa vcelku pozitívne vyjadrila o Omega Constellation

Omega Constellation Quartz 28 mm in 18K Sedna™ gold & stainless steel

RLX OP a DJ keď som jej ukazoval ešte v dostatočnom predstihu, aby sa dali objednať, tak úprimne mi povedala, že ... proste RLX sa u nás nefandí 😄

Napadá Vás niečo dámske, tenké, elegantné, zohnateľné?

Cenu úmyselne nespomínam, nakoľko na mamách sa nešetrí a hlavne, nech sa jej to páči, no rád by som sa hýbal niekde v cenách, aby som si mohol nechať všetky svoje orgány a Vacheron, Lange, Audemars, Patek a podobné chuťovky sú už predsa trošku nad moje schopnosti.

Vopred ďakujem za každý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem mamce kdysi koupil v dámský velikosti Laco pilotky (byly na tahu, bohužel je teď na Chronoshopu už nemůžu najít). Skvěle čitelný i pro člověka co hůř vidí, má je a nosí dodnes. Ale tenký jak zmiňuješ rozhodně nejsou.

Jinak jestli má ráda tenký, doporučuju určitě kouknout na nějaký Nomosy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, ďakujem za rady, už tu máme prvé kúsky na ktoré som zabudol 🙂

@Vortex-Tempus  Cartier Tank Must ma vôbec nenapadli a to som uvažoval ešte o malých JLC Reverso (no to je skôr splnenie môjho sna v malom prevedení, nakoľko od tenučkých hodiniek majú hodne ďaleko). Musím zistiť, čo by povedala na obdĺžnikové hodinky. Zatiaľ som vyberal hlavne zo značiek, ktoré sa dajú kúpiť na SVK s tým, že by som sa dohodol s predajcom na prípadnej výmena za niečo iné, ak by som netrafil, no verím, že to by sa dalo poriešiť aj pri kúpe v Prahe, alebo Brne. No ako Cartier, tak JLC a pod. sú na SVK nekúpiteľné ... no kúpa v ČR by asi nemala byť problém.

@Radik v Nomosoch moc prehľad nemám. Nedávno ma upútali bledomodré pánske Nomosy (myslím, že to boli Club), ktoré na mňa vyskočili na mobile a pôsobili veľmi sviežo, no idem pozrieť stránku výrobcu, čo robia aj niečo rozmere do 30mm, možno sa jej tam niečo zapáči. Som fakt zúfalý, každá rada môže potenciálne ma niekam posunúť.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...