Přejít na obsah

Zelenáč a plno otázek


praguegabi

Doporučené příspěvky

@exellNeřekl bych, že růst úrokových sazeb je českou záležitostí, v USA mají z cen energií, benzínu a úroků těžkou hlavu, tohle je celosvětový problém. Řekněme si to touto dobou příští rok. Takto vypadá "růst" průměrných cen Rolex.

Snímek obrazovky 2022-05-17 v 13.19.50.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 136
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Josef01 Nepopírám, že ulítlé ceny naráží na strop. Ale nemyslím si (a to je relevantní pro toto vlákno), že by příští rok přišly výprodeje pod retail, tj. že se nevyplatí zapsat a čekat. A stále nevidím spojitost mezi českým navýšením základní úrokové sazby, promítnuvší se do hypotečního úroku (např. ECB se k tomu stále staví vlažně) a výprodeji hodinek. Jakože prodám hodinky, 3 měsíce z nich splácím a pak na to zas nemám? Takových lidí bude minimum. A pro ty ostatní, co už teď vzali hypotéku na dřeň, se určitě vlídný politik pokusí najít systémové a sociálně odpovědné řešení :). Takže uvidíme za rok.

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych osobně za to byl strašně rád, myslím že většina z nás, jít do Rolexu, vybrat si to co se nám líbí, koupit a odejít...ale nějak se mi nechce věřit že to takhle v příštích několika letech bude. Spíš blízkou budoucnost vidím tak, že Rolex bude stát bambilión a budeme rádi za to co máme doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josefe, ti, čo majú hypotéky a budú riešiť navýšenie cien elektriny a navýšenie splátky hypo majú nakúpené Rolexky asi ešte z doby, kedy ich kúpili so zľavou a ešte na nich zarobia. Tí, čo si ich kupujú teraz asi majú nejakú finančnú gramotnosť a vedia, čo si môžu a nemôžu dovoliť. A tí, čo idú "na krv", žijú zo dňa na deň a potrebujú si kupovať Rolex, tak tým nie je pomoci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Svépomoc, jsou tam šroubky, tak si obstarej akurátní šroubováček a neměl by jsi mít problém se zkrácením. Já to dělal třeba mikrošroubovákem na leathermanu wave.  

Zvážil bych i použití fixačního lepidla, ale já to nedával, když jsem zkracoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bacha na šroubovák, musí být dostatečně tlustý, jinak ti vymačká drážku ve šroubku, mám to za sebou. Musí být Rolex friendly, mám myslím tady ten teď a je v pohodě...jakmile se ti v drážce bude kvedlat jako klasický Bergeon, tak to ani nezkoušej.

https://www.watch-tools.de/tools/screwdriver/screwdriver-with-4-curvature-blades-official-geneva.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim sroubovackem, dej si na sroub pulcentak kancelarky isolepy. Tak nic neposkrabes ani kdyz jses (ne)sikovnej jako ja. Ja mam dva sroubovacky na jubilee a oyster, ale asi to jde i jednim. Klidne koukni na youtube jak to dela nekdo jinej a vyhodnotis jestli to das nebo ne. Kdyz koupis na chronu a chces mit 100% jistotu, zajdi do origo servisu at ti proklepnou pravost a stav. Tech par drobaku za klid v mysli stoji. Navic resit reklamaci nekolik let zpetne je pak problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 5. 2022 v 10:20, koveras napsal:

Josefe, ti, čo majú hypotéky a budú riešiť navýšenie cien elektriny a navýšenie splátky hypo majú nakúpené Rolexky asi ešte z doby, kedy ich kúpili so zľavou a ešte na nich zarobia. Tí, čo si ich kupujú teraz asi majú nejakú finančnú gramotnosť a vedia, čo si môžu a nemôžu dovoliť. A tí, čo idú "na krv", žijú zo dňa na deň a potrebujú si kupovať Rolex, tak tým nie je pomoci. 

:D vyborej post

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...