Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Ja jsem letos o Berlinu taky premyslel. Byl by to sice uz muj treti maraton, ale rad bych to konecne dal pod 4hod. Dneska jsem dal pulku za 1:46, tak kdyz vydrzi forma, tak by se to mohlo povest. V Berline se akorat bojim tech davů, 35tis. lidí bývá na startu. Dneska jich bylo 8,5tis. a poslední se dostali na start 9 minut po výstřelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a i když dnes běhám těh 7 - 10 km 3x týdně na závěr tréninku, tak si nedokážu třeba předtsvit odběhnout dvojnásobnou trať ve stejném tempu, protože se domnívám, a ti zkušenější mi to vyvraťte, že pak ta síla docházů trochu rychleji a jinak :)

 

Tiez som si nevedel predstavit behat 42km...behat cez 3 hodiny v kuse??? pfuuu...ale od toho je trening.

 

Vyklusy, tempove a objemove behy.... tak postupne nabalujes odbehnute km = vytrvalost. Nabehnes na tepovu frekvenciu, telo, klby, slachy, svaly a vobec cely metabolizmus prisposobis na pravidelnu zataz + samozrejme doplnovanie vyzivy, tekutin = to vsetko posobi, ze udrzis rytmus a tempo dlhodobejsie. Cize tak, ale ten nabehany objem je nutny. Bez toho to je zbytocny hazard.

 

No a v neposlednom rade hlavne dobru obuv!

 

Pocas behu na polmaratone, ci maratone mas k dispozicii iontaky, tie ti dodaju energiu - alebo skor to, co telo pocas zataze straca, vyzivove tycinky. Ale opat, ak nemas nabehane, nic nepomoze.

 

raz sa ti to podari, vela stastia!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dal pulmaraton 1.22.41 real time,muj nejhorší vysledek na tehle trati,kde jso ty časy kdy jsem vážil o deset kilo méně..

Co bych dal za takovej čas :) Ale tahám 85 kg.

Včera real time 1:34:40 - asi 3 minuty za osobákem. Lepší už to asi nebude ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, že po zimě mám pocit, že musím opět o něco víc natahovat ruce ke klávesnici, na fitka nejsem, kolo a brusle na pupík nepomáhají, rozhodl jsem, že by nebylo od věci se občas proběhnout jako za mlada... ptám se tedy místních odborníků jako obuv by volili, na šotolinu a lesní cestičky v lesoparku občas proložené asfaltem?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, že po zimě mám pocit, že musím opět o něco víc natahovat ruce ke klávesnici, na fitka nejsem, kolo a brusle na pupík nepomáhají, rozhodl jsem, že by nebylo od věci se občas proběhnout jako za mlada... ptám se tedy místních odborníků jako obuv by volili, na šotolinu a lesní cestičky v lesoparku občas proložené asfaltem?

 

Mam vybornou zkusenost s Botami Mizuno, takze asi nejakou jejich trail verzi. Maji jich v nabidce 9 modelu, takze si jiste vyberes - http://www.mizuno.eu/cz-ces/pr/running/trail/_/_/

 

PS: Jinak mam na behani jeste Saucony a Asicsy. Oboje mi pripadaji diky technologii pohodlnejsi. Ale Mizuna jsou zase rychlejsi. I kdyz to bude spis i tim, ze jsou o tridu vys.

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, že po zimě mám pocit, že musím opět o něco víc natahovat ruce ke klávesnici, na fitka nejsem, kolo a brusle na pupík nepomáhají, rozhodl jsem, že by nebylo od věci se občas proběhnout jako za mlada... ptám se tedy místních odborníků jako obuv by volili, na šotolinu a lesní cestičky v lesoparku občas proložené asfaltem?

 

A kdepak si přišel na to,že kolo a brusle na pupek nepomáhaj?opět nějakej zažitej blud?jakákoliv anaerobní zátěž ti pomůže od pupku,čili makat tak,aby si mohl mluvit a máš frekvenci na hubnutí ať už na kole,běhání,bruselní atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdepak si přišel na to,že kolo a brusle na pupek nepomáhaj?opět nějakej zažitej blud?jakákoliv anaerobní zátěž ti pomůže od pupku,čili makat tak,aby si mohl mluvit a máš frekvenci na hubnutí ať už na kole,běhání,bruselní atd...

 

Souhlas. Ovsem s tim pupkem souvisi i brisni svaly, kterym by jsi mel pomoci i klasickym posilovanim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, že po zimě mám pocit, že musím opět o něco víc natahovat ruce ke klávesnici, na fitka nejsem, kolo a brusle na pupík nepomáhají, rozhodl jsem, že by nebylo od věci se občas proběhnout jako za mlada... ptám se tedy místních odborníků jako obuv by volili, na šotolinu a lesní cestičky v lesoparku občas proložené asfaltem?

 

Celou svojí krátkou atletickou kariéru jsem běhal jen v Adidasech, prostě jsem obul první a věděl jsem, že nemusím dál vybírat, od té doby je kupuju.

Co tím chci ale říct? Že je to děsně individuální, musíš toho vyzkoušet víc, než zjistíš, co ti sedí a za co utratíš peníze, proto je trochu zavádějící ti doporučovat nějaký konkrétní model, protože ti vůbec nemusí sedět..

S výše doporučovanými značkami jako Mizuno, Asics, Brooks, Adidas atd. chybu neuděláš, stejně jako s New Balance nebo i Salomon začal dělat celkem dobrý běžecký boty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas. Ovsem s tim pupkem souvisi i brisni svaly, kterym by jsi mel pomoci i klasickym posilovanim.

 

Máš i nemáš pravdu.Břišní svaly vykonávaj spoustu práce a když sportujem je dobrý je posílit.Ale pozor pokud máš pupek nebo špeky na břiše,můžeš dělat 5 tisíc sklapovaček denně a budeš je mít posílený jak blázen,přes špeky to bohužel nebude vidět.Takže základ je vytrvale cvičit,hlavně anaerobně,plus občas posilka,plavání a samozřejmě úprava jídelníčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, že po zimě mám pocit, že musím opět o něco víc natahovat ruce ke klávesnici, na fitka nejsem, kolo a brusle na pupík nepomáhají, rozhodl jsem, že by nebylo od věci se občas proběhnout jako za mlada... ptám se tedy místních odborníků jako obuv by volili, na šotolinu a lesní cestičky v lesoparku občas proložené asfaltem?

 

zajdi si do např. triexpertu www.triexpert.cz dají tě na pás nasnímají si jak došlapuješ, změří ti klenbu a doporučí ti obuv, popř doladíte vložku, pak se tam v ní na pásu proběhneš, jestli ti sedí a je to. Rady jako kup si adidas, nebo mizuna..atd. nenáším, chce si to naměřit a odzkoušet, co sedí jednou určitě nebude sedět druhýmu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

 to Kat251 - máš samozřejmě pravdu, ale každá pořádná firma vyrábí botu například pro různý došlap způsobený odlišným vyhnutím kotníku. 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové díky za rady, zatím to tak strašné není, ale už se tam cosi rýsuje, myslím, že je to jedna z posledních možností jak s tím břichem něco udělat... pak už jenom liposukce...:), co se týká kola a bruslí, tohle mi opravdu moc nepomáhá na břicho, samozřejmě jakýkoliv pohyb je dobrý, ale i po týdnu v sedle kola, nebyly změny nějak zvlášť patrné, posilovat břišní svaly, i když nerad se už snažím...

Zaujal mě ten tripexpert, neví někdo, jestli někdo něco takového provozuje i na moravě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předně bych zvážil, jestli vůbec využiješ trail modely, které jsou obecně na měkčí a rozbité povrchy, takže jsou tomu s tlumením také přizpůsobené a pro těžšího člověka se mohou zdát tvrdé ...

 

Já jsem na tom se skladbou povrchů podobně, toho lesa je tam ale méně :), nicméně teď už vím, že vydávat se trail směrem bylo zbytečné, využívám je dnes už jen po velkých deštích, když je bahno a nebo v zimě sníh ...

 

Triexpert na P-3 může hodně dobře posloužit pro získání prvotní orientace, nehledě na to, že jsou tam opravdu odborníci, tedy pokud zrovna mají čas se ti věnovat, protože je tam obvykle tolik lidí, že pomalu čekáš frontu ... Vyplatí se ale s nimi pobavit a dobrá rada se určitě dostaví, nehledě na tu možnost si boty vyzkoušet na pásu, kde zvládají za pomocí kamery zanalyzovat běžecký styl a podle toho doporučit botu ...

 

Také pochopitelně záleží, kolik do toho chceš investovat, podle toho bych vybíral, např. New Balance patří obecně k levnějším, ale ty boty nevydrží tolik, co např. Mizuna ...

Já osobně mám odzkoušené právě New Balance, Nike a Adidas, přičemž právě od Adidasu mám několik modelů, protože mi vyhovují nejvíce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové díky za rady, zatím to tak strašné není, ale už se tam cosi rýsuje, myslím, že je to jedna z posledních možností jak s tím břichem něco udělat... pak už jenom liposukce...:), co se týká kola a bruslí, tohle mi opravdu moc nepomáhá na břicho, samozřejmě jakýkoliv pohyb je dobrý, ale i po týdnu v sedle kola, nebyly změny nějak zvlášť patrné, posilovat břišní svaly, i když nerad se už snažím...

Zaujal mě ten tripexpert, neví někdo, jestli někdo něco takového provozuje i na moravě?

 

I po týdnu v sedle?to beru jako dobrej vtip,změny kteých si všimneš ty budou minimálně po 2 měsících intezivního makání,po 3 měsících si toho všimne okolí :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...