Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Já četl, že 800 - 1000km doporučuje Škorpil. Teď koukám, že každej tvrdí něco jinýho, ale 500km je snad minimum co sem našel. Dost taky bude asi záležet na váze běžce. Co to bylo za článek? :eek:

Presne tak.

Kazdy vzdy tvrdi neco jineho.

Beham prevazne tvrdy povrh:

-Silnice

-Beton

-Oval na Stadionu - nekolikrat Marathon

-Bezecky pas (Trenazer) - nekolikrat Marathon

Mam dva pary Bot NIKE LunarGlide ktere mohu 100% doporucit v obou parech nabehano okolo 3tis.km.

Nove pupuji jen tehdy pokud mam probehane podrazky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Taky přispěji trochou toho běhu do vlákna.

Běhám necelé dva roky, převážně silnice, páč mám z fotbalu v háji kotníky a při sebemenším nášlapu na hrbol si je vyvalím. Začal jsem s motivací zaběhnout s kolegy štafetu na PIM. Povedlo se a docela mě to chytlo, takže jsem začal běhat pravidelně. 

Za necelé dva roky mám naběháno cca 1500 km, včetně pár závodů jako je Kbelská desítka, tradiční Běchovice, PIM štafeta, Pardubický půlmaraton, Lužánky, WRP a na další už si asi nevzpomenu, musel bych probrat trička :-)

 

Od začátku běhám s Endomondem, které jediné na mém Windows Phone funguje bez problémů. Sluchátka do uší a hodinka klidu. Nejsem žádnej excelentní běžec, jsem rád že s mojí váhou občas na závodu stlačím desítku pod 50 min, ale baví mě to. Na Endomondo jsem pod civilním jménem Bohumil Pavelka, tak kdyby tady byl nějaký podobný nadšenec, tak uvítám do party. 

 

Hodinky jsem nikdy na běhání nezkoušel, i když jsem už uvažoval o měřiči tepové frekvence, takže si celé vlákno prostuduju a uvidíme, třeba se do něčeho odhodlám, ale mobilu se při běhání stejně nezbavím, Zvykl jsem si.

 

Jinak boty Adidas SNOVA Glide 4M a na cestě jsou nové 5M. Vyhovuje mi kopyto a bez puchýřů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam na ctyrkach nabehano 1300km a kdybych je vypral, tak jsou jak nove. Pred cca 300km se mi zacaly lehce delat puchyre a cejtim, ze odpruzeni uz neni ono, ale vzhledem k tomu, ze doporucuji nabehat max 600km a menit, tak je to ok. Jsem s nimi max spokojeny, ale kazdy ma trochu jinou nohu a naslap. Petky vypadaj stejne, akorat maji Continental gumu. Jinak teda podrazka je jak nova. Jsou to super boty. Mel jsem pred tim New Balance a ty byly hrozny. Hned se mi u nich roztrhala pata, materialy spatny, zaruka na h... Ja jsem spokojeny, kupuju ve Sportissimu a za 1990 neni co resit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ASG 5M jsem koupil v Adidasu na Příkopech za 1650 minulý týden

 

Tak doufám že poslouží, ty doporučení naběhat max 600-800km beru trošku s rezervou a doufám, že mi taky vydrží alespoň těch 1300km

 

Jinak nejlepší zkušenosti ohledně kvality mám zatím s Asics

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

no on vyrobca by bol najradsej keby si clovek kupil nove kazdu chvilu a aspon za 4000:-(

 

Ja mam nejake nike, ani uz neviem co to je, ale boli drahe, to si pamatam dobre. Maju asi 2 roky. Zas az tak vela nebeham, ale v zime v nich chodim do fitka a vobec, pouzivam aj ako beznu obuv ci na bike ked nechcem naslapy. Za tu cenu dufam ze vydrzia este dlho:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník

já neběhám, jednak mám z třiceti pěti let volejbalu zničené snad všechny klouby v těle (spolehlivě pravé rameno plné microruptur , kolena obé artrózní změny, kotníky plastiky vazů po opakovaných distorzích, prsty nepočítám), druhak jsem tlustej 103 kg.  Baví mě však pohyb venku, a tak jsem se jednou hecnul a koupil si nordic walking hůlky. Nejřív jsem se hrozně styděl,. Viděl jsem před očima ty důchodce kardiaky v Poděbradech na kolonádě s hůlkami a říkal si, vole to nedáš.  Jedinej, kdo vo tom doteď věděl, byl Zmizík, a ten nesměl pod pohrůžkou tělesné liklvidace  mluvit. Naštěstí si hovno pamatuje, takže jsem byl v klidu. Letos od února s hůlkami lítám po Orlických horách. A řeknu vám, vono se to nezdá. Hore kopcom, dole kopcom na hřeben a zpět dneska 22 kiláků, endomondo mi ukazovalo průměrnou rychlost 6 km/h a musím říct, že jsem se příjemně utahal.

 

post-1551-0-02680200-1396809220_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane, to je radost číst. Občas si na delší výlety beru turistické hůlky - kdo to s nimi zkusil, tomu nemusím nic vysvětlovat. A co teprve jak se s nimi lezlo do 2700m v Dolomitech s plnou polní na zádech. Tak ať ti to šlape!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam na take to ranne / vecerne smajdanie po asfalte backory NewBalance 780 a na akcie stare AdiZero F50

ale rozmyslam, ze urobim upgrade na nieco s pronacnou podporou ... alebo schudnem :)

 

P.S. Sborez, pridal som si ta na endomondo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi někdo osvětlit jaký je rozdíl mezi Adidas snova Glide 5M a 4M ? Chci si koupit běhací boty, řekl jsem si, že tady nasáknu vědomosti a jde mi z toho hlava kolem. Zatím běhám v nějakých teniskách, co jsem si kdysi koupil a pak nenosil ale mám pocit, že mě z toho bolí kotníky a záda. Případně poradíte mi nějaké botky tak do 2 litrů, ideálně s nějakým odkazem abych je mohl okouknout ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s triexpertem mám zatím docela dobré zkušenosti, je pravda že s limitem do 2k bude asi problém. jinak je asi jedno kde nakoupíš pokud ti dokážou dobře poradit (typ došlapu atd.)

Nech si poradit v tom triexpertu, změřit došlap atd. a potom si ty boty kup buď přes internet, nebo já jsem kupoval boty od asics ve fashion aréně ( mají tam přímo obchod) a byly -60% takže byly něco kolem 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si poradit v tom triexpertu, změřit došlap atd. a potom si ty boty kup buď přes internet, nebo já jsem kupoval boty od asics ve fashion aréně ( mají tam přímo obchod) a byly -60% takže byly něco kolem 2000.

Taky možnost, měření v Triexpertu stojí 500,--, když si u nich ale koupíš botky tak to budeš mít zadáčos. Tak si spočítej jestli se Ti to vyplatí koupit na netu nebo u nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky možnost, měření v Triexpertu stojí 500,--, když si u nich ale koupíš botky tak to budeš mít zadáčos. Tak si spočítej jestli se Ti to vyplatí koupit na netu nebo u nich.

aha jsem nevěděl, že je to placené. Je fakt, že jsem potom boty koupil. Jinak došlap poznáš víceméně sám podle toho jaká strana  podrážky je více jetá. Pokud to není vídět, tak potom bych se nebál koupit neutrální botu. Boty jsou, ale jeden ze základu, takže stojí za to do nich investovat. Já mám předchozí model těchto http://www.onemec.cz/zbozi/4141/ASICS-GEL-KAYANO-20-LITE-SHOW-barva-3993.htm a jsem maximálně spokojený. Zkus třeba tu fashion arenu, maji tam těch sportovních obchodů celkem dost a něco vybereš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Jinak došlap poznáš víceméně sám podle toho jaká strana  podrážky je více jetá.

Já jsem to u sebe nepoznal, možná proto, že mi pak zjistili, že jsem neutrál :).

 

Jinak dnešní článek:http://rungo.idnes.cz/na-co-davat-pozor-pri-vyberu-bezecke-boty-fp4-/behani.aspx?c=A140414_165110_behani_fro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...