Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

nové boty a bolest pod patou se pomalu vrací, obávám se, že to souvisí se schopností boty odpružit mých 100kg, nemáte tip jaké boty s max. odpružením paty na trail ?

měl jsem adidas kanadian 4, ty byly super, novější kanadian 5 mají jinak řešenou podrážku a je to znát. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste, ze uz nejaky behani na cas mam davno za sebou ani se zlepsovat nechci.

Dulezite je vse ubehnout ci dobehnout bez komplikaci.

Zabehnout si Maraton do 4hod. je v poradku nebo si ubehnout ultra beh napr. 100Km ci dvanactihodinovy beh jen pro pocit, ze to clovek ubehne je lepsi pocit nez se honit za nejakym nesmyslnym casem a potom se lecit kvuli tomu, ze se to prezene.

Je lepsi bezet a pritom nermyslet na cas jen bezet.

Uz jsi dobry jen proto, protoze jsi dokazal vybehnout.

Ulevi se o 90% pokud se nebezi na cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysim, ze takhle jednoduche to neni. Je to hodne individualni a relativni. Take je treba myslet na regeneraci, strecing a podobne doplnkove aktuvity, jako prevence proti zranenim. A v neposledni rade, clovek, potazmo chlap je tvor soutezivy.

 

Vezmu to jen podle sebe a podle svych zkusenosti. Pokud nebudu mit skoro nic natrenovano a pujdu maraton, odbehnu ho za 3:45, ale budu se trapit a nasledne hrozi zdravotni komplikace. Pokud budu trenovat, alespon 150km mesicne, zabehnu ho za 3:15, bez trapeni v pohode a bez zdravotnich problemu, uz jen proste tim, ze beham v treninku vic bez ohledu na cas.

 

U me proste plati prima umera: vice kilometru v treninku = vyssi rychlost v zavode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby se Řepák nemusel chlubit, tak to na něj bonznu, dal to i pod 3:05' - byl to ďábel .-))

Diky nacelniku ze jsi se me zastal. Akorat ten minuly cas jsi si mohl odpustit. :-)

S tim casem mas pravdu, ale porad tomu tech necelych 5 minut k dokonalosti chybi. Snad to jednou dam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nové boty a bolest pod patou se pomalu vrací, obávám se, že to souvisí se schopností boty odpružit mých 100kg, nemáte tip jaké boty s max. odpružením paty na trail ?

měl jsem adidas kanadian 4, ty byly super, novější kanadian 5 mají jinak řešenou podrážku a je to znát. díky

Možno by bolo lepšie skúsiť zmeniť spôsob behu, než topánky. Viac dopadať na stred chodidla až špičku - tým sa päta hoodne odľahčí.

Upraveno uživatelem Lovap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nainstaloval appku od Nike, kde mám kamarády "soupeře", tak to vypadá s běháním zase po dlouhém čase vážně... Moje staré boty na běhání už ale slouží na sekání zahrady na chalupě, tak se chci zeptat, kde nejlépe poradí a asi i změří nožku (klenbička už není co bývala)? Koukal jsem zatím třeba na boty Puma 300, plánuju běhat do deseti kilometrů, spíš tempově. Známý fyzioterapeut mě přemlouvá do barefoot bot, ale to by byl asi čistý nerozum, že? Ty asi leda na ťapání po kanclu a až po čase i na běh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo byl vcera v Olomouci?

Ja tam byl poprve a naramne jsem si to uzil. Na planovany cas 1:35 se mi darilo krasne drzet tempo a vysledek byl jeste o pulminutky lepsi.

Divaci byli naprosto uzasni.

Fakt pekny zavod.

Taktéž, běžel jsem jako podpora manželce a moooc fajn, pozdravil jsem spoustu známých podél trati a užil si to v poklidu :) Žena plánovala 1,55 a dotlačil jsem ji na 1,45 :D Večer pak zasloužená plznička jen zasyčela :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno by bolo lepšie skúsiť zmeniť spôsob behu, než topánky. Viac dopadať na stred chodidla až špičku - tým sa päta hoodne odľahčí.

100kg a na špičku??? Radšej ten stred, ale na špičku pri takej hmotnosti to by som si netrúfol, to by bol masaker. Vlastne ani neviem v akej kilometráži a v akých dávkach, takže ťažko radiť.

 

Teda aby sme si rozumeli, neznamená to, že na beh zabudnúť, to nie, ale postupne + znižovať hmotnosť, lebo je to pecka záťaž na šlachy a kĺby. Mám kolegov, čo behávajú (cca 98kg) a používajú topánky od Mizuna, ktorý majú v ponuke topánky aj  pre túto hmotnostnú kategóriu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100kg a na špičku??? Radšej ten stred, ale na špičku pri takej hmotnosti to by som si netrúfol, to by bol masaker. Vlastne ani neviem v akej kilometráži a v akých dávkach, takže ťažko radiť.

 

Teda aby sme si rozumeli, neznamená to, že na beh zabudnúť, to nie, ale postupne + znižovať hmotnosť, lebo je to pecka záťaž na šlachy a kĺby. Mám kolegov, čo behávajú (cca 98kg) a používajú topánky od Mizuna, ktorý majú v ponuke topánky aj  pre túto hmotnostnú kategóriu.

No ... to je v poriadku, že majú topánky aj pre ťažších, ale majú topánky pre ľudí s pravdepodobným kostným výbežkom pod pätou? O to ide. pri behu cez stred až špičku sa záťaž päty v podstate eliminuje. Konieckoncov, päta nie je stvorená na dopadanie na ňu. Samozrejme, že je treba začať extra opatrne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktéž, běžel jsem jako podpora manželce a moooc fajn, pozdravil jsem spoustu známých podél trati a užil si to v poklidu :) Žena plánovala 1,55 a dotlačil jsem ji na 1,45 :D Večer pak zasloužená plznička jen zasyčela :D

Zrejme mela vyborneho vodice. ;-) Super vykon. Gratuluju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...