Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

teď budu asi trochu za vola, ale zeptat se musím :) budu si kupovat triko-viz obrázek, mají se taková to trika nosit těsně na tělo, že jakoby přilnou ke kůži, nebo můžou být i volnější? nerad nosím upnutá trika, takže si chci koupit XXL,

abych to měl na těle volnější(183cm/93kg)

67SP36162-DryLite-Premium-1_2-Zip.jpg

http://www.mizunostore.cz/Mizuno-DryLite-Premium-1-2-Zip-67SP36162

Nedocetl jsem se jestli to ma byt prvni nebo druha vrstva. Ale obecně. Prvni vrstva by mela byt upnuta na telo, aby co nejlépe plnila funkci odvodu potu. Druha pripadne dalsi vrstvy muzou byl malinko volnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se na teorii tak nevázal, spíš bych řek, že je to na vkusu každého soudruha.

U plandavého trika mám zkušenost, že když je friško, dřív mi poškrábe bradafky.

ono právě když jsem si zkoušel menší velikost, tedy triko upnuté na těle, tak mě to zase šponovalo v podpaží, proto jsem musel vzít větší velikost, aby to v podpaží bylo OK, tím pádem zase ale už triko není upnuté na těle, ale celkově volnější a hlavně v podpaží mě to už nešponuje a jedná se o 1.vrstvu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to deset hodin se zapnutou GPS... Tak dlouho běhat určitě nebudu :-)

Behat sice ne, ale na takovy celodenni vylet na horach je to Len tak tak. Spis jsem to ale myslel, ze realna vydrz bude rekneme osm hodin a dobijet tak casto by mi asi vadilo. Stejne tak na dovolenou nemusim myslet jestli mam sbalenou dobijecku. Ale to je jen muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zase pokud si chceš evidovat trasy nebo třeba vést deníček (Strava, Endomondo, pokračovat v té aplikaci z iPhone), tak je fajn si to po doběhu nahrát na web/PC a ono se to u toho dobije samo...aspoň já to tak provozuju na Forerunner110

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zase pokud si chceš evidovat trasy nebo třeba vést deníček (Strava, Endomondo, pokračovat v té aplikaci z iPhone), tak je fajn si to po doběhu nahrát na web/PC a ono se to u toho dobije samo...aspoň já to tak provozuju na Forerunner110

Ja to mam u 310xt bezdratove. Ale stejne si data stahuju jen jednou mesicne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska půlmaraton v Praze za 1:45:28, na to že mám deset kilo navíc a cítím se tak mezi běžci dost nesvůj ok. Zajímavé je, že tentokrát mě neskutečně bolej chodidla... A jak Vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska půlmaraton v Praze za 1:45:28, na to že mám deset kilo navíc a cítím se tak mezi běžci dost nesvůj ok. Zajímavé je, že tentokrát mě neskutečně bolej chodidla... A jak Vy?

Gratulace. Pekny cas.

Ja dnes u nas, moje tradicni otevreni sezony, na krosu J.A.Komenskeho. Zlepseni osobaku o minutu a ctvrt. Je to super, priprava jde spravnym smerem.

S temi chodidly to mam stejne. Neskutecne me vcera po zavode bolela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, když jste u těch sportesterů, taky po něčem koukám, existuje něco s čím bych nemusel tahat telefon? Používím Runkeeper, takže ideální by bylo zařízení se kterým bych šel běhat a po doběhu bych to sesynchronizoval s aplikací v telefonu.

Ja mam Garmina 620 a nema chybu ; dokonce k synchro nepotrebuje ani ten telefon - staci wifi.

Dneska jsem mel jak 620, tak v kapse iP s Runtasticem a Garmin vyhral na cele care (presnost trasy).

Nicmene budu kupovat Fenixe 3, kterej umi jeste drobet neco navic - tak pockej tejden a budu 620 prodavat - asi za 5 (50% ceny novejch)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Garmina 620 a nema chybu ; dokonce k synchro nepotrebuje ani ten telefon - staci wifi.

Dneska jsem mel jak 620, tak v kapse iP s Runtasticem a Garmin vyhral na cele care (presnost trasy).

Nicmene budu kupovat Fenixe 3, kterej umi jeste drobet neco navic - tak pockej tejden a budu 620 prodavat - asi za 5 (50% ceny novejch)

Co s tim Fenixem 3 vsichni mate? To je takova pecka? Vcera mi rikal kamos po behu, ze uz je ma taky objednane. A to ma aktualne FR110, meri tim akorat cas a je spokojeny. Sam rikal, vyuziju na tom 10% funkci, ale strasne se mi libi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci poraďte..

Konkrétně mi jde o kadenci, tj. kolik kroků za minutu? 

Já zjistil, že normálně mám 140, což je prej pomalu (má bejt 180). Takže logicky dělám dlouhý a vysoký kroky ? skoky. Další parametry tomu odpovídají ? vertikální pohyb mám nad normou a dobu kontaktu se zemí taky.

Tak jsem dneska zkusil na páse zrychlit kadenci při stejný rychlosti. Tj. malý rychlý kroky. Srdce fungovalo stejně, takže OK. Oscilace i doba jsou najednou v normě.. Takže super. Akorát jsem si připadal jak šicí stroj.. A to jsem to vytáh na průměr 160 a 170 jako krátkodobý maximum..

No a teď nevím, jesti se to mám naučit rychle, nebo se na to vysrat a běhat si po svým (pomalu). Mám pocit, že ten šicí stroj je i šetrnější ke kloubům (Nejsou to takový rány, i když je jich víc. Mám lehce přes metrák a přes 1,8m.)

Netušíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky věřím tomu, že na vyšší kadenci je ten pohyb efektivnější. A taky mi to moc nejde. - Když okolo Tebe ve 3/4 závodu zezadu přecupitá sedmdesátiletá Japonka, taky tomu začneš věřit .-)

 

Kadence 70 (to počítání a la garmin mi  nejde přes pysk) je imho dost málo, to normálně odpovídá víc než línému výklusu, jestli vůbec. (A s tím jde ruku v ruce, že cvičené oko určitě uvidí i chyby při analýze běhu na kameře.) Zkus tu vyšší kadenci cvičit na místě, běžeckou abecedu vůbec, rychlý kadenční seběhy se schodů... ono si na to musí především navyknout nervy a ovládání svalů, když to pro Tebe není přirozený způsob pohybu. Až si na potřebnou kadenci trochu zvykneš, tak si udržení kadence dej občas jako hlavní téma tréninku.

 

Na druhou stranu, na kole máš taky úspěšné závodníky, kteří jezdili jako šicí stroj (Armstrong), ale taky pravej opak. Si pak vyber .-)

 

PS: A nesleduj se tolik .-) Důležité je, že běháš pravidelně, co se pamatuju, jak jsi tady postnul nějakou týdenní statistiku, to klobouk dolů .-)

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, dík :-) Po 2 měsících si připadám furt jako začátečník (i když se jinak hýbu už roky). Tak si říkám, že furt ještě bude jednodušší odstranit chyby v zárodku. Navíc ty hodinky ukazujou takovejch věcí, že se člověk začná ptát, co to znamená a kčemu to je :-D

Zkusím se příště venku (teď nám tu teda sněží, v +5 stupních) soustředit na kadenci a kašlat na všechno ostatní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Týden do Masarykrun. Kdo se do Brna příští týden chystá?

 

Bohužel jsem dostal nejhorší mužskou nemoc, takže v dubnu odběháno zatím 0. :(

Chystám, ale uvidíme, jestli mě do tý doby taky něco neschvátí..:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...