Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

jsem celkem lehky cca 185cm/80kg...Mizuno Wave Rider jsou jediný co mě mírně zaujaly z recenzi na netu, akorát sem zmateny ohledně rozporuplných zkušeností s kvalitou tlumení. Taky bych chtěl mít víc tipů než začnu obrážet obchody. Ještě něco dalšího?

Hodně se třeba píše o addidas boost...je to k něčemu?

Adidas boots jsou super! V ničem lepším jsem neběžel... srovnávám s různými Nike a Salomon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal jsem do prodejní sekce na prodej dvě trika Mizuno, kdyby někdo chtěl, no a k běhání-teď začínám a to ve 40ti, váha 95, výška 183cm, dost mě štve, že dám jen 5km a to ještě s pár přestávkama a to jsem nekuřák a abstinent, vím že každý nějak začínal, tak doufám, že se to časem zlepší, ale je to boj, myslel jsem, že na tom nebudu tak blbě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal jsem do prodejní sekce na prodej dvě trika Mizuno, kdyby někdo chtěl, no a k běhání-teď začínám a to ve 40ti, váha 95, výška 183cm, dost mě štve, že dám jen 5km a to ještě s pár přestávkama a to jsem nekuřák a abstinent, vím že každý nějak začínal, tak doufám, že se to časem zlepší, ale je to boj, myslel jsem, že na tom nebudu tak blbě :-)

Hele jsme setejný postavy - jen mám 102 kilo a dám bez problémů i 15. Podle mě běháš rychle - nasaď tempo, abys nemusel dělat žádný přestávky a běhej s minimem úsilí a dáš to taky. Klidně rychlost 7-8 km/h, není kam spěchat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když já se podívám do svých tréninkových deníků, když jsem začínal před dvaceti lety běhat, tak to asi nebyl učebnicový příklad, ale bavilo mě to a na mě to asi i fungovalo.

Měl jsem 500metrů od baráku atletický ovál a tak jsem začínal tam. Začal jsem dvěmi okruhy čili osmisty metry. To bylo všechno. 800m a konec tríninku. Stanovil jsem si přiměřený čas za který těch 800metrů musím zaběhnout abych si mohl zvýšit vzdálenost. A jakmile jsem ho dosáhl zvýšil jsem si na vzdálenost na 1km. A opět stejný postup a tak dále. Pokud jsem měl v běhání delší pauzu vrátil jsem se o několik vzdáleností níže a stejný postup.

 

Nemám tady deníky z té doby, abych řekl jak dlouho jsem to takhle praktikoval, ale až budu doma můžu se podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jsme setejný postavy - jen mám 102 kilo a dám bez problémů i 15. Podle mě běháš rychle - nasaď tempo, abys nemusel dělat žádný přestávky a běhej s minimem úsilí a dáš to taky. Klidně rychlost 7-8 km/h, není kam spěchat..

Naprostý souhlas, taky jsem začínal a byl jsem si skoro jistý, že to lepší už nikdy nebude :) Ale časem se to lámalo :)

post-19492-0-87323800-1430139193_thumb.png

post-19492-0-02694000-1430139202_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska ráno sem teda oficiálně začal s běháním...akorát sem se přesvědčil, že sem na tom s fyzičkou fakt na štíru...žádný pravidelný sport už nedělám, tak 15let, jen turistiku...ale takové Waterloo sem nečekal.

Dal sem jen něco málo přes 5km, poslední 2km už spíš indiánsky. Snažil sem se držet jakž-tak nízkou tepovku. Mé hlavní poznatky, že neumím běhat vyloženě pomalu(i když sem se o to fakt snažil) a dělá mi hodně velké problémy nadechovat se nosem. Nohy a boty bez problému. Nějaké tipy začátečníkovi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska ráno sem teda oficiálně začal s běháním...akorát sem se přesvědčil, že sem na tom s fyzičkou fakt na štíru...žádný pravidelný sport už nedělám, tak 15let, jen turistiku...ale takové Waterloo sem nečekal.

Dal sem jen něco málo přes 5km, poslední 2km už spíš indiánsky. Snažil sem se držet jakž-tak nízkou tepovku. Mé hlavní poznatky, že neumím běhat vyloženě pomalu(i když sem se o to fakt snažil) a dělá mi hodně velké problémy nadechovat se nosem. Nohy a boty bez problému. Nějaké tipy začátečníkovi?

 

Já bych se vůbec nebránil tomu indiánovi s tím, že při běhu půjdeš tepem trochu výš, při chůzi se zklidníš. Časem, jak poroste fyzička, se při chůzi budeš zklidňovat čím dál víc, tak můžeš začít poměr chůze a běhu převracet ve prospěch běhu.

Obecně při běhu je tepovka o cca 10tepů výše než třeba na kole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i kdyby běhal nahoru a dolu, tak na 500metrech nastoupat 240metrů = 48% sklon, pěkná stěna

 

 

Tyjo, na kilometrovým okruhu převýšení 240 metrů, to je krpál jak kráva a pak sešup jak hovado!!!

 

No snad z těch dat není těžký pochopit, že ten okruh i převýšení platí pro celý trénink o délce 10 km a ony 1km vzdálenosti jsou úseky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trávím teď čas s rodinkou v lázních v Jeseníku. Kluci maji napsane lazne na ty sve neduhy a my jsme jako doprovod, ale taky jsme si naordinovali nejake procedury. ;)

 

Je tu krasne i kdyz dnes se nam to zacina trochu kabonit. Ale ty bezecke tereny v okoli. Parada.

Dnes jsem si pripadal jako profik. Rano v praci nejaky meeting po telefonu, pak jsem si sel zabehat, dnes celkem ostre k jeskynim na Pomezi a zpet. A hned po dobehu do virivky. Proste parada.

Kdyz k tomu pripoctu tri stovky, ktere jsem vyhral na sobotnim behu v Opave, tak jsem uplne jako profik. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...