Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Presne tak,behani je droga.Ja chci dvacku udelat co nejdriv.Nemam problem s dechem ani s nohama,ale jak to kombinuju s posilovnou,tak vetsinou me bolej hrozne ramena.Ja jsem cetl takovej treninkovej plan na dvacku a mely by se zarazovat i rychlejsi behy,na dva km,na pet atd.A to ja vubec nedelam,furt jedu tech svejch 12-15.

Upraveno uživatelem panedge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těma 12-15km běhama se akorát zapracuješ ve svém tempu, jasně že buduješ základní vytrvalost, ale pokud budeš chtít případně zrychlit, rychleji tě to "popraví". Je to jako v každém vytrvalostním sportu, vybudovat ZDV(základní dlouhodobou vytrvalost) je třeba, pro nějaké zrychlení(nebo udržení tempa do kopce) už je potřeba zařazovat rychlejší intervaly. A nemusí být nutně 2,5km dlouhé, stačí klidně kratší, třeba minutové, ale zase vícero opakování po sobě, s minutovou pauzou mezi. Při těch delších intervalech při opakování se pauza většinou volí kratší, kolem 2/3 délky intervalu.

Alespoň tak to mám na kole a dělám to tak i při běhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak,behani je droga.Ja chci dvacku udelat co nejdriv.Nemam problem s dechem ani s nohama,ale jak to kombinuju s posilovnou,tak vetsinou me bolej hrozne ramena.Ja jsem cetl takovej treninkovej plan na dvacku a mely by se zarazovat i rychlejsi behy,na dva km,na pet atd.A to ja vubec nedelam,furt jedu tech svejch 12-15.

S těmi rameny, zkus si dát pozor, jestli nedáváš při behu ruce přes tělo. Ruce by se měly pohybovat souběžně kolem těla - když je dáváš při pohybu přes břicho a nepohybují se rovně, tak Tě to kroutí a bolí z toho záda a ramena a taky to zpomaluje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...kdojinemu: ....jo jo,jsem zvykly se v pláštěnce pořádně vypotit a de facto tím udržuji váhu.Ale v tom funkčním oblečení mám z toho běhání lepší požitek.

 

...v pátek bylo ráno pro mne příznivé počasí na běhání,tak jsem si dal 16km v čase.....

post-16522-0-34089300-1434895602_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Street Glide
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tento víkend absolvoval Krakonošovu 100, čas vítěze 10:39 je pro mě absolutně nepochopitelný, 100km s takovým převýšením a v tomhle čase. Pro porovnání můj čas 22 hodin a nějaký drobný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...kdojinemu: ....jo jo,jsem zvykly se v pláštěnce pořádně vypotit a de facto tím udržuji váhu...

 

Hele není vypocení vody kvůli snížení váhy jen takový šidítko? Chápu to před nějakejma boxerskejma závodama, ale normálně mi to přijde jako takový lhaní do kapsy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já začal se 110 kily a dal jsem to úplně v klidu. Sice už si nepamatuju ten čas (asi děsnej), ale o to nejde. Když nasadíš megapomalý tempo, klidně 7 km/h, že Ti to ani nebude připadat jako běh, tak to dáš stejně jako já. A za 4M už mám 95 kilo a běhá to úplně jinak..

Ani omylom. Je to SILNE individuálne. Ja, napríklad, behám už nejaké tie roky (ale štýlom večný začiatočník) a podľa seba veľmi dobre viem, že to nemusí byť pravda. Keď som začínal, behával som iba úseky ani nie 100 m a to veeeľmi pomaly a pomerne dlho trvalo, keď som dokázal prebehnúť kilometer bez prekladania behu s chôdzou. Aj dnes sa rozbehávam pomerne ťažko. Cez zimu som nebehal, kvôli problémom s lýtkom a prvý beh (v máji) bol iba také dve rovinky cca po 200 m, medzi tým chôdza, a beh bol cca 7 min na 1 km (to je nejakých 8,5 km/h) a na druhý deň svalovica jak .... Posledný beh, pred troma dňami, takisto: 4 km, takisto cca 8,5 km/h a zasa svalovica. A to som v novembri končil na 9 - 10 km vzdialenostiach.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani omylom. Je to SILNE individuálne. Ja, napríklad, behám už nejaké tie roky (ale štýlom večný začiatočník) a podľa seba veľmi dobre viem, že to nemusí byť pravda. Keď som začínal, behával som iba úseky ani nie 100 m a to veeeľmi pomaly a pomerne dlho trvalo, keď som dokázal prebehnúť kilometer bez prekladania behu s chôdzou. Aj dnes sa rozbehávam pomerne ťažko. Cez zimu som nebehal, kvôli problémom s lýtkom a prvý beh (v máji) bol iba také dve rovinky cca po 200 m, medzi tým chôdza, a beh bol cca 7 min na 1 km (to je nejakých 8,5 km/h) a na druhý deň svalovica jak .... Posledný beh, pred troma dňami, takisto: 4 km, takisto cca 8,5 km/h a zasa svalovica. A to som v novembri končil na 9 - 10 km vzdialenostiach.  

Nevim jestli tomu spravne rozumim, ale pises ze prvni beh po vypadku v treninku byl 2x200 = 400m a potom svalovice? Rozumim tomu spravne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nemáte prosím tip na nějaký hrudní pás, co by šel bezproblémově párovat s iPhonem 5? A tip na aplikací, která v dané kombinaci bude fungovat bezproblémově - chci se vyhnout metodě pokus - omyl. Děkuji

Ahoj, ja po vsech pokusech s telefonama a hrudnim pasem presel na hodinky Suunto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám za sebou dovolenou u moře.

Bilance: 55km po pobřeží (za 10 dnů, postupně), bohužel 4 kila nahoru. Furt jsem žral jejich kukuřičný bagety, bohužel byly dycky čerstvý.. a k rybám hranolky..

Ale zase jsem zlepšil rekort na 10km o 5 minut..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...