Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Jak se dnes v nasrávacím vlákně řešilo, po které straně (smíšené) cyklostezky se má běhat.

Jarret dal odkaz na nějaké povídání z Krnova, kde se direktivně stanovilo, že po pravé.

 

Zák 361/2000 Sb. o provozu na pozemních... to explicitně nikde neupravuje, ale na smíšené cyklostezce chodec nesmí ohrozit cyklistu.

Z toho dovozuju, že protijedoucího cyklistu zaručeně neohrozím, když poběžím po pravé straně. (A musím říct, že co běhám po cyklostezce vpravo, ještě se mi nestalo, že by cyklista ohrozil mne - nebo jsem to aspoň neviděl .-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jéžiši, Bíťáku, teďka zánět průdušek? :eek:

Tě člověk nemůže nechat chvílu bez dozoru...

Seš teď na něco alergickej či co?

 

Ale byl jsem před třemi týdny v těch vedrech na jeden den v práci. :)

Musel jsem ještě něco zařídit v obchodech, takže těch přechodů z klimatizovaných prostor do neklimatizovaných asi bylo příliš. Dorazil jsem v podvečer domů a už jsem měl teplotu.

Ještě stále pokašlávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ne.. :) Já jo, před měsícem jsem si zase vyvrkl kotník, takže příprava žádná, desítka se podařila za 49 minut. Poprvé jsem běžel něco takového hromadného (Run Czech) musím říct, že ta atmosféra fandících diváků má něco do sebe, ale na trati je to docela tlačenice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě od toho odrazuje ta tlačenice a prakticky nemožnost stejně cokoli vyhrát. Pokořit sám sebe můžu i na vlastní trati, tak to tak praktikuju :-)

 

Ale zajímalo by mě, kde se na těchdle závodech berou ti diváci.. Chápu, když jde někdo na tenis, nebo nedejbože na fotbal.. ale koukat se na běhání?  :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, běžel jste někdo včera v Praze 10km?

Zdar, neběžel. Já mám za sebou různých PIMů už pět a šestej už se mi běžet nechce, prostě se mi to přejedlo, taky je tam každý rok větší tlačenice, dražší startovné a já sám v poslední době změnil názor na běhy v centrech velkoměst. Přítelkyně chtěla běžet těch 5 km, ale jelikož jí nebylo dobře, přenechala to kolegyni z práce a šli jsme radši jenom na lehkou vycházku - mimo Prahu a mimo davy :-)

Jinak ke 49 minutám bez tréninku na téhle trati srdečně gratuluju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si jako správnej blbec na sra.čky odřel bradavky:-))Dneska mě to bolí jak čert při každým dotyku s tričkem.Nemáte ňákej tip co s tím,nějaká mast ??Díky

 

Já míval stejný problém. Už několik let na běh lepím bradavky. Mast jsem nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si jako správnej blbec na sra.čky odřel bradavky:-))Dneska mě to bolí jak čert při každým dotyku s tričkem.Nemáte ňákej tip co s tím,nějaká mast ??Díky

Kalciová masť? Mám taký dojem, že používam to, resp. používal som, než som sa poučil a bradavky preliepam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si jako správnej blbec na sra.čky odřel bradavky:-))Dneska mě to bolí jak čert při každým dotyku s tričkem.Nemáte ňákej tip co s tím,nějaká mast ??Díky

Bepanthen, je to primo na to :-)

(bradavky kojicich holek vohlodany detma)

Pred vybehem lepim tejpovaci paskou, vydrzi to HODNE..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, vcera som sa konecne odhodlal k doktorom. V maji pri squashi "drobna" nehoda a odvtedy prave koleno nic moc. Bike OK, beh prvy kilometer na posratie bolest (doslova pajdam) potom sa to zlepsi. 10-12km dobehnem viac menej v pohode

Diagnoza natrhnuty vonkajsi krizovy vaz + chronicky zapal.

Ked som sa doktorovi pochvalil, ako mu (kolenu) nakladal po zraneni .... oznacil na za idiota na hranici svojpravnosti.

Bohuzial ma asi pravdu. Neviem, si ale predstavit, ze by som nebehal a nejazdil...

asi budem pokracovat a uvidim, co to znesie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jsem to tu už nepsal, ale opakování matka moudrosti.

Už od května mě bolí cosi na vnější straně pánve (na mém levém boku), úplně nahoře (daleko od kloubu, tam problém určitě není). Když se převalím přes bok, tak to trochu bolí (asi jako kdyby to bylo naražené nebo otlačené). T.j. předpokládám, že je to nějaký úpon nebo něco. Původně jsem si myslel, že pánev je jen kost (alespoň v té horní části) potažená kůží, ale zjevně to není pravda. Běhat s tím do 10km jde. Celý den po tréninku to cítím, ale druhý den jsem schopný běhat bez problémů. Teď jsem měl třítýdenní pauzu kvůli zánětu průdušek. Bez běhu je to v pohodě, ale po týdnu běhu je bolest opět zpět.

Nemáte někdo nějakou zkušenost co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám občas taky něco - zatím to vždycky do 2 tejdnů přešlo, takže uffff.

Nicméně to, že něco bolí nalevo, nemusí znamenat, že je špatně něco nalevo. Může to bejt páteř, špatnej došlap, špatný boty, cokoli :-(

Zkus si dát tejden voraz, pak vystartovat v jinejch botách a jestli to nepomůže, zajdi za nějakým dobrým fyzioterapeutem, ať se mrkne na páteř - podle mých zkušeností ta mrcha stojí za 90% pohybovejch problémů a dá se to řešit zpravidla relativně snadno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tréninkové boty mám čtvery a střídám po týdnu. Tím to asi nebude.

 

Že je to nějaká disbalance je mi asi jasné. Nebo taky ochablé vnitřní břišáky.

Když se postavím před zrcadlo tak vidím, že mám pravé rameno níž než levé (od střední školy a nošení aktovky s knihama jen na pravém rameni.) A po 20. letech běhání a 16 tisících kilometrech se to asi nasčítá. Kdysi mi nějaká jógová instruktorka říkala, že mě umí napravit a srovnat, ale ještě jsem k ní nedošel.

 

Můj dotaz spíš směřoval k tomu, jestli si to už někdo neprožil a nemá nějaké rychlé řešení.  :wheelchair:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, ale z Tvého popisu jsem jelen. Bolí Tě to pod horním okrajem lopaty pánve/kyčelní kosti na břišní straně? Nebo na dorsální straně?

 

Na hranu té lopaty se myslím nic neupíná, proto se z ní odebírají kostní štěpy, ale pod a kolem ní (na břišní straně) svaly jsou: koukni sem http://www.coretraining.cz/2014/01/fakta-o-iliopsoasu-a-cviceni-bricha-aneb-konec-pohadek-o-hodnem-a-zlem-svalu/

 

Kdyby byl zdroj problémů m. iliopsoas, budeš si muset pomoct sám - ale bez dobrého fyzioterapeuta to snad ani nejde. A když je to jen na jedné straně, sháněj se po někom, kdo umí Dornovu metodu, ať Tě taky srovná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...