Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Tak jsem se dnes ráno postavil na váhu a viděl jsem tam historicky nejvyšší číslo ve svém životě. :( Což mě donutilo k zamyšlení a běžeckým plánům na příští rok.

 

1. Zásadní věc bude dát se zdravotně do pořádku.

2. Na konci srpna bych měl rád o 10kg méně než mám teď.

3. V případě, že bude splněna podmínka číslo 1 a 2, tak zaběhnout nějaký podzimní maraton za 2:58. ;)

Tak první dva body mám splněny, teď ještě ten třetí nejtěžší. :)

Dnes poprvé trénink tempa, 8km v tempu maratonu. O 13 sekund jsem prošvihl plán. :) Ale na poprvé spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sery.vlk - já takhle na závodě zažil ty muchy poprvé...nejdrřív jsem užasl po vběhu do lesa když jsem viděl jak kolem chlapíka přede mnou poletuje takovej černej mrak, napadlo mě - asi se posral tak na něj jdou....a za chvíli jsem měl to samé.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet - výborne, mám rád,ak si niekto určí plán a ide za tým. Na čas 2:38 musí byť tempo odhadujem na 4:20 - 4:30/km? Ja mám zatiaľ najlepší čas 3:37, takže skresať ešte viac ako polhodinu mi príde brutál :)

 

Muchy - počas dlhých tréningoch sa človek kvôli nim ani nevyčurá. Ale ešte horší sú ovadi. Už som to tu spomínal, ale v jednom úseku akoby ma čakali. Prepotený som musel byť pre ne pochúťkou. Postupne sa vymakali  a pár jedincov stíhalo môjmu tempu, takže som musel pridať. Dosahoval som fajné časy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet - výborne, mám rád,ak si niekto určí plán a ide za tým. Na čas 2:38 musí byť tempo odhadujem na 4:20 - 4:30/km? Ja mám zatiaľ najlepší čas 3:37, takže skresať ešte viac ako polhodinu mi príde brutál

Sen je prakticky cokoliv pod 3 hodiny. Těch 2:58 jsem napsal jako bonus. :) Kazdopadne 3 hodiny jsou tempo 4:15 min/km. Bude to ještě hodně dřiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes poprvé trénink tempa, 8km v tempu maratonu. O 13 sekund jsem prošvihl plán. :) Ale na poprvé spokojenost.

 

Dnes třetí trénink tempa. Stále sice jen 8km, ale virtuálního partnera jsem porazil o plných 56 sekund.  :clap:

Poslední dobou se na ruku nic moc jiného než Fenix 3 nedostane. :whistling: Dnes poprvé mi Race predictor předpověděl čas marotonu pod 3 hodiny. Ale bude to ještě dlouhá cesta.  :sweatdrop:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ses borec. Ja se chystam v srpnu na 30km, zatim nejvic vo jsem kdy vubec ubehl...ale poprve me nspadlo ze bych si mozna zkusil ten maraton...je to takovy kulturne sportovni fenomen...:)

Maraton je neco jineho, ve srovnani s ostatnimi zavody. Euforicke pocity se slzami stesti v cili, jsem zazil jen pri maratonech. Takze doporucuju. ;-)

Tady muj prvni maraton pred 19lety. http://beet.wz.cz/1990/971011-ostravsky-maraton.htm Tehdy jeste behalo jen par silencu. :-)

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si pamatuju jak mi lidi rikaji, ze jsem blazen a proc beham.

Dnes behaji oni a ja se jim smeju, ale zaroven jsem znechucen jak beh zacal byt komercni a beha skoro kazdy.  :smile_anim:.

Maraton je neco jineho, ve srovnani s ostatnimi zavody. Euforicke pocity se slzami stesti v cili, jsem zazil jen pri maratonech. Takze doporucuju. ;-)
Tady muj prvni maraton pred 19lety. http://beet.wz.cz/1990/971011-ostravsky-maraton.htm Tehdy jeste behalo jen par silencu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maraton je neco jineho, ve srovnani s ostatnimi zavody. Euforicke pocity se slzami stesti v cili, jsem zazil jen pri maratonech. Takze doporucuju. ;-)

Tady muj prvni maraton pred 19lety. http://beet.wz.cz/1990/971011-ostravsky-maraton.htm Tehdy jeste behalo jen par silencu. :-)

Prvni maraton jo? Cas mas teda sakra slusnej:)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaroven jsem znechucen jak beh zacal byt komercni a beha skoro kazdy. :smile_anim:.

Ja jsem naopak rad, aspon je na co se divat. Bezeli jsme pulmaraton s brachou chvili vedle nejakyho praotce kmeta, pred nama se natrasalo hejno pohlednych bab...a ten stryc se na nas tak lisacky usmal, ukazal na ne a rika: "Tak co chlapci..da se to vydrzet ne?" :)

A tem nekterym modernim blbounum ktery to berou jako modu a ktery potkam se rad zasmeju.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni maraton jo? Cas mas teda sakra slusnej:)

 

Slušnej? Vždyť je to nejhorší čas, co jsem kdy měl. A to trápení bych už taky nechtěl opakovat. :)

 

Dnes behaji oni a ja se jim smeju, ale zaroven jsem znechucen jak beh zacal byt komercni a beha skoro kazdy.  :smile_anim:.

 

Ale pořád jsou malé "rodinné" závody, kdy za 50Kč startovného, dostaneš pivo a párek, nebo taky nic, ale nikomu to nevadí.

A že běhají všichni? Lepší než kdyby leželi na gauči, ne? A alepoň můžeme říkat: byl jsem patnácký ze 156. To zní dobře ne? :) Kdysi jsem se stejným časem býval i osmý z osmi. :)

 

Doporučuju si poslechnout audioknihu Born to run. Velice inspirativní a pro mnohé co běháte možná i překvapivá fakta o obutí.

 

Četl jsem knihu. Spíš mi to celé přišlo jako reklama na minimalizmus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nechci si dělat registraci zase někde jinde, tak se zeptám tady:-) Po nějaké době jsem zase začal běhat, koupil Garminy a pěkný boty. Zatím je to všechno ok, snažím se získávat vytrvalost, tak běhám pomalu okolo 6min/km a v aerobním pásmu zatím do 10km obden. Nechci něco pohnojit (dřív jsem dělal atletiku a pravidelně jsem měl různé problémy - nárty, okostice, svaly...), tak čtu spoustu diskuzí a článků a jsem z toho dost zmatenej. Někdo říká protahovat až po, někdo taky před, nebo až po zahřátí, protahovat po doběhnutí až tak za 2 hodinky, aby se zregenerovali mikropoškození svalů...tuky se spalují v aerobním pásmu, nějaký výzkum tvrdí že i v anaerobním pásmu...k výživě je toho ještě víc. Existuje nějaká běžecká bible, na který se shodne 90% běžců a odborníků? Ať si můžu nastudovat jednu věc a tou se +- řídit...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nechci si dělat registraci zase někde jinde, tak se zeptám tady:-) Po nějaké době jsem zase začal běhat, koupil Garminy a pěkný boty. Zatím je to všechno ok, snažím se získávat vytrvalost, tak běhám pomalu okolo 6min/km a v aerobním pásmu zatím do 10km obden. Nechci něco pohnojit (dřív jsem dělal atletiku a pravidelně jsem měl různé problémy - nárty, okostice, svaly...), tak čtu spoustu diskuzí a článků a jsem z toho dost zmatenej. Někdo říká protahovat až po, někdo taky před, nebo až po zahřátí, protahovat po doběhnutí až tak za 2 hodinky, aby se zregenerovali mikropoškození svalů...tuky se spalují v aerobním pásmu, nějaký výzkum tvrdí že i v anaerobním pásmu...k výživě je toho ještě víc. Existuje nějaká běžecká bible, na který se shodne 90% běžců a odborníků? Ať si můžu nastudovat jednu věc a tou se +- řídit...:-)

 

Tak tohle je asi těžko říct. Jako všechno, tak i výzkumy v této oblasti podléhají módě a marketingu.

Já sám funguju, tak jak mě to naučili před 20 lety. Rozklus, protažení, vlastní trénink, výklus, strečing. Nevím jestli je to tak správně, ale mě to celkem vyhovuje. Pak ještě v průběhu dne, pokud mám čas, tak nějaký další strečing a kompenzační cvičení.

 

IMHO tuky se spalují i anaerobním pásmu, ale podstatně méně než v aerobním. Takže pokud chceš zhubnout, tak běhat pomalu.

 

Já sám se snažím nepodléhat módním vlnám. Vlně minimalismu jsem odolal, ale kompresní podkolenky mám. :)

 

Mým běžeckým životem mě provází prakticky jedna kniha a to je http://www.knihcentrum.cz/behani-od-joggingu-po-maraton Mám ji snad od roku 2002 kdy vyšla a stále z ní čerpám tréninkové plány a rady. Vlastně ještě jednu knihu jsem začal nedávno využívát. Hansonova metoda maratonu. Už měsíc podle ní trénuju na podzimní maraton. Knihu jsem dostal na Vánoce (chtěl jsem ji) a po přečtení jsem sezdal, že to má celkem hlavu a patu, tak to zkouším. Zatím to jde, ale šest tréninků v týdnu jsem ještě nikdy neběhal.

 

Toť moje názory a zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...