Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

S928, uz sem je zkoušel v režimu "cyklo", ale při jízdě autem :guitar: , jen k ověření gps, rychlosti apod...fungujou super. Tepovka tak ?0-8 tepů kolem správný hodnoty. GPS přesná dostatečně, appku sem si nenahrával, nepotřebuju upozorňování na hovory, zprávy, apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běh mám pouze jako součást tréninku k jiným sportům, takže běh není priorita. Popravdě řečeno, čím levnější, tím budu raději, akorát nevím, jak moc spolehlivé a kolik vydrží tady ty čínské... Nepotřebuju nic ultrapřesného, stačí mi, když to změří tep, vzdálenost a budou normálně bezproblémově fungovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy je to o tom, co od toho očekáváš a potřebuješ. Já bych sporttester s odchylkou až 8 tepů vyhodil z okna.

Souhlasím. S tím by trénovat našlo.

S928, uz sem je zkoušel v režimu "cyklo", ale při jízdě autem :guitar: , jen k ověření gps, rychlosti apod...fungujou super. Tepovka tak ?0-8 tepů kolem správný hodnoty. GPS přesná dostatečně, appku sem si nenahrával, nepotřebuju upozorňování na hovory, zprávy, apod...

Jak jsi určoval správnou hodnotu tepu?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy je to o tom, co od toho očekáváš a potřebuješ. Já bych sporttester s odchylkou až 8 tepů vyhodil z okna.

 

No jasný, to dá rozum, že to musí splnit očekávání. Já jsem třeba na tom asi podobně jako Marfael, tzn běh je doplňkový sport k hlavnímu sportu, stejně jako dřepy, benče, mrtvý tahy, crosfit, apod. Dneska už běhám podle dechu a pocitově. V pohodě odhadnu tepovku dost přesně. Mě to takle stačí. Naučil jsem se to postupně, jak jsem běhal s hrudním pásem. Tepovka na hodinkách mi jako orientační údaj stačí k tomu, abych věděl, jestli se flákám, nebo se prostě dobře dneska běží.

 

 

Souhlasím. S tím by trénovat našlo.Jak jsi určoval správnou hodnotu tepu?

 

Ale šlo, jen jsme si zvykli mít všechno přesně. Dřív atleti běhali jen s hodinkama a na pokyn zastavili, změřili a makali dál, žádný jiný pomůcky nebyly. jinak jsem hodinky porovnával s hrudním pásem a taky s prostým počítáním s prstem na tepně.

 

 

Běh mám pouze jako součást tréninku k jiným sportům, takže běh není priorita. Popravdě řečeno, čím levnější, tím budu raději, akorát nevím, jak moc spolehlivé a kolik vydrží tady ty čínské... Nepotřebuju nic ultrapřesného, stačí mi, když to změří tep, vzdálenost a budou normálně bezproblémově fungovat...

 

No, přesně na to je mám taky. Často si vymejšlím jiný trasy a chci vědět kolik měřej, proto gps. Telefon mě nebaví tahat, nemám ho kam dát, teď když je teplo. V zimě to jde, to mám bundu s kapsama, ale přes léto běhám jen v tričku. Ledvinky na mobil nenosím a vzhledem k obvodu mýho nadloktí nepřichází držák mobilu na ruku v úvahu  :flex:  To měření tepu beru jako pěknej bonus. Zatím jsem běhal s hrudním pásem, ale ty hodinky k tomu gpsku nemaj.

 

Jinak hodinky sem měl dneska na ruce celej den a střídavě zkoušel ty jejich funkce a dobře to maká :rambo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale šlo, jen jsme si zvykli mít všechno přesně. Dřív atleti běhali jen s hodinkama a na pokyn zastavili, změřili a makali dál, žádný jiný pomůcky nebyly. jinak jsem hodinky porovnával s hrudním pásem a taky s prostým počítáním s prstem na tepně.

 

Jasně, že šlo trénovat bez tepovky. Já osobně většinu tréninků taky odběhám bez pásu. Ale pokud trénuju trochu vážněji a hodinky to umí, chci to mít přesně. 8 tepů je u mě jedna zóna a s tím bych fakt trénovat nemohl.

 

Po tejdnu zas neco trochu delsiho, prima to bylo.. Priste bych se rad ukecal na pulmaraton, by me zajimalo, kdy mi sekne:)

attachicon.gifIMG_2862.JPG

Pěkně, pěkně. Já včera dal taky něco delšího. 17,5km a 4:31min/km. A ani to moc nebolelo, až jsem se divil. Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak probehlo nekolik testu tech mejch hodinek rovnou v akci pri behu. Takze prvni chyceni gps mezi 2-3minutama, opetovne chyceni signalu do par vterin. Ctecka tepu meri po cca 5-10 sekundach a vcelku presne. Dvakrat se mi stalo, ze nechela merit, je to zrejme polohou na ruce, protoze to odecita dioda z kuze. Celkove meri samozrejme hrudni pas presneji, ale orientacne to staci. Spokojenost. Ted jsem zacal sledovat tempo, chci si zkusit Coopera, nebo jak se to jmenuje. Chci dat 3000m/12min. Zatim jsem odhadem tak na 2700m, podle propoctu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak probehlo nekolik testu tech mejch hodinek rovnou v akci pri behu. Takze prvni chyceni gps mezi 2-3minutama, opetovne chyceni signalu do par vterin. Ctecka tepu meri po cca 5-10 sekundach a vcelku presne. Dvakrat se mi stalo, ze nechela merit, je to zrejme polohou na ruce, protoze to odecita dioda z kuze. Celkove meri samozrejme hrudni pas presneji, ale orientacne to staci. Spokojenost. Ted jsem zacal sledovat tempo, chci si zkusit Coopera, nebo jak se to jmenuje. Chci dat 3000m/12min. Zatim jsem odhadem tak na 2700m, podle propoctu.

Asi mi to uteklo, jaký hodinky máš? 

Za 3000m za 12 minut bys měl v armádě za 1 jestli jsi v první věkovce :D čili hodně dobrý výsledek :) 2700 je za 3  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...