Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, vím že se tu teď boty dost řeší, tak se předem omlouvám za další dotaz, ale bohužel budu to muset vyřešit, protože chodidla mám dost zničené a nejde to tak dál.

 

Aktuálně mám Salomon S-Lab Speedcross velikost 42,5 a prostě nevím, jestli Salomon něco změnil, ale vždy jsem byl s botami od Salomon spokojený a neměl jsem problém (v XT 6 vel. 42 jsem naběhal dost bez problému), ale nyní to je docela za trest. Botu je snad užší a nebo to tak nově začali dělat a neustále mám někde otlaky a puchýře.

 

Prošel jsem se na rychlo pár obchodů abych si udělal představu a z vlastní zkušenosti vím, že třeba boty od Asics mi dobře sedí, ale trochu mě mrzí, že nemají to šněrovaní jak Salomon, nicméně asi to stejně budu muset oželet, protože Adidasy jsou u mě nepoužitelné a další výrobci to nemají moc.

 

Mám dost široké chodidlo a boty budou hlavně pro běh v terénu. Moji aktuální favorité jsou tyto značky:

Asics -  Zaujal mě model Asics GEL-SONOMA 3, pokud víte o něčem lepším budu rád za tipy.

New Balance - Zde mě zaujaly tyto 2 modely New Balance MT620GT / New Balance MT910RG4

La Sportiva Ultra Raptor - zaujala mě dost tato bota, ale neměl jsem možnost nikdy vyzkoušet obuv od této značky, ale dle recenzí se jedná o špičkový produkt.

 

Pokud někoho napadne zajímavější volba, tak budu rád, nicméně Inov jsem vyzkoušel a moc mi nesedl, tak podle mě moc alternativ už moc není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to pomůže, tak dnes jsem byl na závodě v běhu do vrchu a jen co odsledoval, tak drtivá většina běžců měla inov trail snad 10-15 běžců Myslím čtvery dynafity vč. mě a jedny la sportiva.

Všichni si ty Inov chválí ovšem já nechci experimentovat, mám taky širokou nohu a tak zůstávám u Dynafitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jste někdo výběr bot v běžecké specialce, kde vás před výběrem otestují na páse? Dokáži poradit dobře nebo chtějí jen prodat? Ptám se obecně jaké s tím má kdo zkušenosti, dlouho o tom přemýšlím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jste někdo výběr bot v běžecké specialce, kde vás před výběrem otestují na páse? Dokáži poradit dobře nebo chtějí jen prodat? Ptám se obecně jaké s tím má kdo zkušenosti, dlouho o tom přemýšlím

 

Obecně lepší toto, než nic. Určitě chtějí i prodat, koupit ale nemusíš. Často funguje tak, že pokud koupíš boty, diagnostiku máš v ceně, pokud ne, tak zaplatíš diagnostiku (třeba 500 Kč). Už jsem se setkal s tím, že zákazníky tlačili zbytečně do hodně drahých modelů, na to obecně pozor. Taky může být, že cena boty na krámě je významně dražší než někde online. Takže i když zaplatíš diagnostiku, pořád dost ušetříš. Diagnostika ti řekne jaký máš došlap (pronace, supinace..), to můžeš udělat i sám doma. Pak vybereš model podle své hmotnosti, tempa a povrchu, na kterém chceš primárně běhat.

 

Nicméně výběr boty je jedna věc, technika běhu druhá... 

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem toho vyzkoušel fakt hodně, nejvíce mě překvapilo zpracování bot La Sportiva, ale byly mi úzké, takže smůla. Nakonec jsem zvolil ty New Balance MT910RG4 a doufám, že to bude v pohodě, zpracování těch bot je na slušné úrovni.

 

Jedna věc čeho jsem si všiml a nevím jestli jste to také zaznamenali, ale prostě stejný model boty ve Sportisimu je jiný jak v nějaké běžecké speciálce. Ve sportisimu jsem měl možnost vyzkoušet New Balance MT620GT, které jsem ještě pak jednou vyzkoušel v oficiálním NB obchodě a prostě ta bota byla úplně jiná a to jak vizuálně, tak i na noze jinak seděla. Také Salomon mi tam přijde úplně jiný, v Salomon krámu mi sednou na nohu 42,5 a ve sportisimu mám stejný model volný a musím mít 42. Fakt nevím jestli jsem měl smůlu na kus nebo tak, ale prostě mě ty boty přijdou jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, dotaz..Jaký je procentuální rozdíl ve výkonu mezi během na pásu a třeba na ovále?

Příklad třeba 12 minut na pásu, rychlost 14, 2800m. Na ovále by to bylo cca kolik, jestli se to dá takhle odvodit?

Řekl bych, že s oválem to bude srovnatelné. Ale nevím, nemám vyzkoušeno.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dnes běžel druhý závod našeho Tour de Považie a oproti minulému týdnu 15 stupňů dole, ale lepší povrch. To si člověk nevybere... Ale lehké zlepšení v kategorii bylo. :-)

Já včera taky jarní otvírák. Oproti lonšku o 20 stupňů méně, ale cyklostezky měly stejný asfaltový povrch bez sněhu. Trochu víc větru a o 1:45 pomaleji než loni. Ale taky je pravda, že loni v tuto dobu jsem měl o 3,5 kila míň. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tipuju, ze venku budes pomalejsi. Nic ti samo neujizdi pod nohama, dale odpor vzduchu, zatacky na ovale a obecne tezsi drzet techniku - napr na pase je mnohem lehci drzet vysokou kadenci. Dalsi otazkou je kalibrace pasu.

 

Na jedné straně odpor vzduchu (můžeš kompenzovat náklonem pásu), na druhé straně - aspoň pro mne - v místnosti na pásu se nedá pořádně dýchat .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska 4 etapa TdP 6km a skoro 500m výškových ale bylo to peklo, v týdnu jsem dva dny běhal a dnes mě to odrovnalo. Nohy jsem cítil od začátku až po konec. :-(

Doma jen ležím ani ke stolu na oběd nedojdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dřív jsem běhal a dlouhodobé zdravotní problémy mi to přerušily, rád bych se k tomu vrátil. Jen je to horší s mým nastavením v hlavě (málo času, hodně práce, rodina, výmluvy). Hledám nejlepší způsob jak se motivovat. Máte nějaké tipy?

 

Říkal jsem si, že by mě mohly motivovat hodinky Fenix/Forerunner tom, že se vše měří a hlídá a viděl bych případný posun.

 

Dřív jsem měl jen stopky a běhal podle času.

 

Máte s podobnýma hodinkám zkušenost?

Nosíte je i v běžném životě?

je to zbytečnost?

Mám se vykašlat na řešení blbosti a začít běhat a ušetřený peníze užít jinak?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dřív jsem běhal a dlouhodobé zdravotní problémy mi to přerušily, rád bych se k tomu vrátil. Jen je to horší s mým nastavením v hlavě (málo času, hodně práce, rodina, výmluvy). Hledám nejlepší způsob jak se motivovat. Máte nějaké tipy?

 

Říkal jsem si, že by mě mohly motivovat hodinky Fenix/Forerunner tom, že se vše měří a hlídá a viděl bych případný posun.

 

Dřív jsem měl jen stopky a běhal podle času.

 

Máte s podobnýma hodinkám zkušenost?

Nosíte je i v běžném životě?

je to zbytečnost?

Mám se vykašlat na řešení blbosti a začít běhat a ušetřený peníze užít jinak?

 

Díky.

Tip bych mel. Oblict se a vybehnout. :) U me je to vzdy po pauze nejhorsi poprve, to se vetsinou musim premluvit. Pak uz to jde samo.

Ja hodinky rozhodne doporucuju. Jsem stary statistik :) a svoje prvni hodinky s merenim vzdalenosti jsem si koupil v roce 2005. To byly Polary. Dnes mam Garmin Fenix 3 a nedam na ne dopustit. Nekteri to resi mobilem, ale hodinky na ruce jsou imho pohodlnejsi a mozna i presnejsi.

Takze za me, hodinky kup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...