Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

jsou tu nějací nadšenci běhání? Připravujete se někdo na maraton případně 1/2maraton? KOlik měsíčně naběháte?

 

Jo, připravuju se příští rok na obojí. Snažím se naběhat aspoň 50km měsíčně, ale teď je to hodně podle počasí - jak je mokro, už mám večer doceal strach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to máme podobný problém :thumbsup_anim: snažím se měsíčně udělat cca 50-70 km, většinou o víkendech, případně ráno před prací. večer se mi většinou už nechce. navíc najít dobrou trasu a aspoň částečně osvětlenou je v Praze trochu problém. Letos jsem běžel první maraton, 1/2maraton asi po páté. Časy nic moc tak doufám, že příští rok to bude lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to máme podobný problém :thumbsup_anim: snažím se měsíčně udělat cca 50-70 km, většinou o víkendech, případně ráno před prací. večer se mi většinou už nechce. navíc najít dobrou trasu a aspoň částečně osvětlenou je v Praze trochu problém. Letos jsem běžel první maraton, 1/2maraton asi po páté. Časy nic moc tak doufám, že příští rok to bude lepší.

no u maratonu je to spíš o tom uběhnout/neuběhnout ne? Já právě na příští rok plánuju maratonskou premiéru. Já naopak nemám z běhání ráno před prací nemám žádnej požitek. Doufám, že ještě nějakou dobu se udrží teplota nad nulou, až půjde běhat jenom na pásu, tak objem běhání rapidně klesne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no u maratonu je to spíš o tom uběhnout/neuběhnout ne? Já právě na příští rok plánuju maratonskou premiéru. Já naopak nemám z běhání ráno před prací nemám žádnej požitek. Doufám, že ještě nějakou dobu se udrží teplota nad nulou, až půjde běhat jenom na pásu, tak objem běhání rapidně klesne :-)

 

u mě je maraton spíše o dokončení/nedokončení. na cca 30 km jsem vytuhnul a zbytek trati byl běh/chůze/běh/... Celkový čas za 4 1/2. Před pražským maratonem si můžeme vyměnit zkušenosti z přípravy :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V půlce srpna jsem začal s během kdy začátky byly krušné i při 3x3 minuty s dvou minutovými pauzami chůze. Někdy koncem října jsem byl na 50 minutách a tedy cca 25 km za týden. Pak nachlazení a teď se do té zimy a tmy musím trochu přemlouvat.

Chtěl jsem příští rok PIM, ale asi to přehodnotím a zkusím 1/2 a ten PIM dyžtak až 2010. (teda jestli nadšení a zdraví vydrží)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky jsem běhával, ale až minulej rok jsem začal tak nějak pravidelně, loni na podzim a letos z jara tak 40 km týdně. Od dubna ale mám problémy s kolenem, tak jsem celý léto a podzim neběhal, snad zas z jara. Chtěl bych taky marathon, ale až v 2010 (pokud zdraví dovolí). Jinak běh je super a jen do toho!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni jsem měl naběháno od května do srpna 800km, zhruba 50km týdně , chodil jsem 3x týdně , takový okruh tady u nás ( Krmelín, Proskovice, Brušperk, cca 16km, něco přes... +-75-80minut , do 5minut jsem se snažil držet standard, tep frekvence je ale na maximum, tzn. kolem 190 za minutu.. Bohužel letos vlivem zranění to nešlo..., ale příští rok se určitě opět podívám u nás, kdo za tu dobu začal s tímto krásným a pro tělo velice prospěšným sportem.

 

Základem je správná obuv a dýchání, chvíli to trvá, člověk musí přijít, jak na to, běhat pomaličku a přidávat km, větši porci zátěže, než rychle a malou vzdálenost, raději dlouho a pomaleji... ( Serte na to, že se vám budou některí lidé, které cestou potkáte, většinou děcka-smradi:D smát, jak běžíte pomalu, těžko vědí, že máte v nohách už nějaou porci metrů, či kilometrů za sebou...)

 

Je to krásný relax, ještě pokud běháte s někým, kdo je na tom výkonostně stejně, pomáháte si, hecujete, taháte se... Horší to, je když běháte s ženskou nebo přítelkyní, která má jinou délku kroku a jiné tempo, často se vám stane, že při běhání s ní, budete dříve unavenější než byste byli, kdybyste běželi rychleji a delší vzdálenost...

 

Doporučuju boty od New balance, mám asi 4 roky model 871 a neznám lepší botu... Ne, každý člověk má stejě širokou nohu a jako jedna z mála značek, dělají i boty pro lidi, co maj širší nebo užší nohu...

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tepovka v rozumných mezích je důležitá pro získání vytrvalosti a kvalitní obuv je základ: já nedám dopustit na mizuno (wave rider 10 - hodí se tvrdý cesty)

 

btw. kdo to myslí s běhánim trošku vážně, doporučuju server behej.com - je tam hodně užitečných informací

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim, aj ja sa pridam v ramci utuzovania bezeckych cesko-slovenskych vztahov :) tiez behavam, ale zatial len take relativne male vzdialenosti 10-15km. Zacinam trenovat na Bratislavsky pol maraton. V BA je par dobrych a zaujimavych behov ako napriklad Devinsky beh cca 11,6km velmi pekna trasa, ci uz pre vrcholovych alebo rekreacnych bezcov. Uz spomenty Bratislavsky maraton a celkom zaujimavy je aj beh Devinskou kobylou, ktory som tento rok absolvoval a mal som dost. Behavam len po cestach a toto bola makacka do kopca a v terene. Po 3km som myslel, ze vypustim dusu a pritom trat mala len 6km.....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vám nestačí, že jste v prdeli s financema kvůli budíkům, vy si chcete ještě navíc zkurvit zdraví....

Jo, maratóny běhám 12 let, vždycky je to kompromis mezi chtěným a možným. U mě to naráží na nedostatek času na běhání, chce to minimálně 100, 120 km měsíčně. Pak je dobré nebejt tak nenažranej a tlustej jako já, každý kilo navrch se při maratónu projeví jako tunové závaží přemístěné o dost velkou vzdálenost vpřed. Prvních 20 km je pro radost, do těch 30 km je to o tréninku a pak už je to jen o morálce... Já mám za sebou dvě operace srdce a k tomu zčásti ucpané tepny na obou nohách, tak mi to už moc neběhá, ale maratón se dá i doplazit a to ještě zvládám. Doporučuji začít s nějakým menším, třeba Kladno, Benešov a podobně, tam si každý v klidu běží to svoje. PIM je dost hroznej, pořád je tam děsně lidí, kteří Vás předbíhaj a pak člověk zbytečně přidává a unavuje se... Ale je to paráda. Pak založíme sekci "Které hodinky na maratón".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele lidi, a když už se tak huntujete, máte na to běhání aspoň hodinky značky Martahon? :thumbsup_anim:

 

Já osobně běhám jen na autobus a když mám průjem. Vzdálenosti delší, než 2km, překonávám pomocí takovejch těch vychytanejch věcí, který maj motor a kola. :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Behal som len pre zabavu.Zobral som rano psa a pobehol cca7km denne.Dokonca som si kupil aj Polar (mohli ste ho zhliadnut tento tyzden v predajnom vlakne) Potom ma vsak strasne zacali boliet krize a ked som povedal doktorovi,ze beham tak ma skoro zabil.

"Clovece ved mate 110 kg a VY behate?-Ste sialeny?".....no tak asi som.Inak bol to pre mna ukrutny relax.

 

Takze ostatnym na maratone prajem vela stastia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já běhám buď 7 km na rychlost nebo 12 km na výdrž. Vždy po lesních cestičkách nebo loukách, aby klouby tolik netrpěly. Mám ale chronickou rýmu, takže když teplota klesne pod 10°C, končím. Studený vzduch mi při rychlém dechu nedělá dobře.

Minulý víkend mě překvapilo, jak v Londýně běhají rekreační běžci po ulicích a parcích jen v triku a šortkách, i když je slabě nad nulou. Tohle v Praze určitě neuvidíte, nebo jo? :)

Jinak New Balance jsou dost dobré, ale aktuálně obouvám Adidas Cushion 6.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja beham... tak nejak porad zacinam - vzdycky zacnu (cca. 8x4 minuty - beh,chuze, beh chuze, ...), vydrzi mi to par tydnu, postupne pridavam... pak parkrat nejdu, pak chvili trva, nez se zase odhodlam... a pak zase od zacatku :D ... :(

 

Jinak obouvam - na silnici a tvrdsi povrchy Mizuno Wave Venture - za ty penize (cca. 1800,-) velmi fajn boty, me sednou skvele ;) a na mekci povrchy, tzn. polnacky a les, Salomon XT Wings GTX, taky maximalni spokojenost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele lidi, a když už se tak huntujete, máte na to běhání aspoň hodinky značky Martahon? :thumbsup_anim:

 

Já osobně běhám jen na autobus a když mám průjem. Vzdálenosti delší, než 2km, překonávám pomocí takovejch těch vychytanejch věcí, který maj motor a kola. :worried_anim:

 

Nene, běhám s Nike Sportbandem, počítá mi kroky :-)

 

Jinak v obuvi nedám dopustit na Asicsy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Ale je to paráda. Pak založíme sekci "Které hodinky na maratón".

 

já jsem si kvůli tomu vyřídil 2-leté předplatné HN, kde ako dárek dávají sportestr GARMIN Forerunner 405 MAN

 

to redd: souhlasím, behej.com je super, pro podobně postižené lidi

 

Co se týče obuvy, jsem nyní 100% spokojen s Asics, mám do terénu (goratex, model si přesně nepamatuju), ale jsou docela odpružené, takže jsem s nima odběhnul jako 1/2M tak i celej maraton

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V současnosti se bohužel vzhledem zaměstnání už běhu systematicky nevěnuji,někdy kolem roku 2005 kdy jsem na tom byl nejlepe byli pro mě dávky 2h denně 6 dní v týdnu samozřejmostí,čemuž i odpovídaly dosažené časy v maratonu poměrně dost pod 3hodiny..Je to hlavně o disciplíně,pravidelnosti..Sebelepší obuv,hadry, různé měřiče tepů,gps a pod.sami o sobě nedopomohou k lepšímu výkonu,pokud tomu člověk nevěnuje PRAVIDELNÝ režim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...