Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Zdravím, začínám opět běhat a potřebuju nějaký rady. Dříve, když jsem byl lehčí (cca 85 kg) jsem běhal Mizuno Wave Rider, pak jsem přešel na Saucony Guide a běhání šlo do háje - boty tvrdé, nepohodlné, podřená chodidla atd. Tím šlo běhání do háje. Teď jsem trochu přibral, vytáhl jsem zase Saucony, abych se přesvědčil, že jsou opravdu na hov.o a objednal Mizuno Wave Ultima 11.

 

Jsem ?věcně začínající běžec?, 10 km nejlépe za cca 50 minut. Jak mám zase začít, abych si neublížil a zároveň to mělo pozitivní vliv? Mám teď něco přes 100 kg...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nejsem echt odborník....ale hlavně v klidu pomalu třeba 3-5 km a pomalu přidávat.

Já doporučuji les a louky, asfalt je tvrdý.

A pokud Ti nevadí větší investice zkus boty Hoka Hoka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem četl recenze, u těch Hoka Hoka tolik netrpí klouby a kotníky...

Já je měl jako testovací na 10 km a jsou to takové papuče pohodlné.

Běhal jsem ještě obuv One running, jsou perfektní, lehké, krásně tlumí...ale výdrž na h..no odrovnal jsem je na 400-500 km možná ani to ne.

Já mám teda trochu míň kg ale Mizuno wawe rider 17 mi sedí perfektně. Když je suchý podklad, beru je aj do lesa.

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rocne vyhodim tak 3-4 boty. Coz neznamena, ze tomu rozumim, ale ze uz jsem jich par vyzkousel :-)

Pred x-lety jsem mel hodne Mizuno a behal hlavne silnice. Vzdycky mi ale prisli dost tvrdy.

Pak jsem presel do terenu a hodne zacal pouzivat Saucony (hlavne Peregrine) a super. Ale uprimne taky zadny backurky. 
no a minulej rok jsem zkusil Hoka (pouze SpeedGoat 3) a naprosty nadseni co se tyce komfortu a znicenejch nohou (ne svalu) po zavodech. Maji sice jiny mouchy, ale pokud nebehas nejaky slozity tereny, tak ti to (dle meho nazoru) muze byt jedno. Jenom si je rozhodne nejdrive vyzkousej na noze, tim jak maji vysoke tlumeni, tak je v nich pohyb dost specificky. Blbe se to popisuje, je to jak kdybys naslapoval do nejaky peny. Kdy si ale musis hlidat dopad, aby se nepreklapel do stran.

jo a mam 183cm/76-8kg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to nahoru. Pomalu ale jde to. Ted jeste at me neskoli rymicka, jako skoro kazdy rok koncem zimy...

 

a jak to dorekl, tak si zakaslal a bylo vymalovano. Par hodin po treninku, jako kdyz me prejede vlak. Vypustil jsem jeden tyden, pak si sel na chvilicku zlehka protahnout nohy a pristi den umrel uplne. Teprve minuly tyden jsem se uz citil ok a ted konecne jdu do plnejch

post-39966-0-62214300-1586861727_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, rozbiham zase behy po operaci menisku, takze pro zacatek je pro me ideal do 5km... pak uz je proste koleno citit, ze tam neco chybi :-) potrebuju boty s co nejlepsim tlumenim, beham polnacky+lehce beton pri prechodu z cesty... ted beham v asics gel cumulus, ale citim, ze by to chtelo neco vic tlumivejsiho... nejaky napady? Jen dodam, ze potrebuju velikost 49 :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, rozbiham zase behy po operaci menisku, takze pro zacatek je pro me ideal do 5km... pak uz je proste koleno citit, ze tam neco chybi :-) potrebuju boty s co nejlepsim tlumenim, beham polnacky+lehce beton pri prechodu z cesty... ted beham v asics gel cumulus, ale citim, ze by to chtelo neco vic tlumivejsiho... nejaky napady? Jen dodam, ze potrebuju velikost 49 :-)))

Již tady mnohokrát zmíněné Hoka, vice tlumivé neseženeš. Já teď čekám na Mizuno Wave Mujin 6, což jsou velmi tlumivé trekovky a mají je teď v sanasport.cz za příjemnou cenu :)

Já je bral spíše na chození po horách v létě, ale sem tam se do lesa půjdu taky proběhnout. 

 

Edit: Teď koukám, že jsem před Velikonocemi ušetřil balík peněz :) O víkendu byly za 2000 Kč

https://www.sanasport.cz/mizuno-wave-mujin-6-j1gj197026

post-23865-0-31841200-1586933214_thumb.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal výše, Hoka Hoka je 100% jistota, ale upozorňují, že je třeba vyzkoušet.

On running jsou taky bezva, trochu lehčí a takový pocitově rychlejší, ale trvanlivost asi nižší. Teď je běhá aj Radek Brunner (to je ten strejda co dokáže běžet 3 dny a 425 Km). Já mám standardně Mizuno 42,5 a Inov8 vel. 43 a Hoka Hoka jsem musel mít 44....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, rozbiham zase behy po operaci menisku, takze pro zacatek je pro me ideal do 5km... pak uz je proste koleno citit, ze tam neco chybi :-) potrebuju boty s co nejlepsim tlumenim, beham polnacky+lehce beton pri prechodu z cesty... ted beham v asics gel cumulus, ale citim, ze by to chtelo neco vic tlumivejsiho... nejaky napady? Jen dodam, ze potrebuju velikost 49 :-)))

 

Kdybych se držel Asicsu, tak momentálně taky běhám v Cumulusech. Měl jsem Nimbusy a ty tlumily o level výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm...

PIM: aktuální přesunutý termín je velmi blízko termínu porodu dítěte, tak to vůbec nevím, jak dopadne. 

Castel Bolognese - 50 km di Romagna - neměl jsem zaplaceno, zřejmě letos zrušeno.

Spíš mě štve pár koncertů. 

Běhat se teď snažim každý den, když je trochu víc času. Jen jsem se tuhle trochu zarazil - má cenu ladit nějak formu např. intervalovými běhy, když jsou stejně závody v nedohlednu? no, snad jo.

Měkké boty: za mě klasicky Asics Kayano - mám tak 4 roky staré, přežily plno jiných bot a jsou to pořád docela bačkůrky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měkké boty: za mě klasicky Asics Kayano - mám tak 4 roky staré, přežily plno jiných bot a jsou to pořád docela bačkůrky.

 

Tak Kayana jsou tlumené hodně o tom žádná. Jen je třeba si uvědomit, že Kayana mají pronační podporu, takže záleží jaký má Ondras došlap.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...