Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Doslap mam na paty prave

jestli máš ploché hnáty (kotníky dovnitř), tak jsi pronační a ty Kayana jsou na to dobrý, i ty mnou pastovaný trekovky Mizuno jsou pro nás s nohama X-faktor :)

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

došlap na paty myslím není ani pronace ani supinace, ale špatný styl běhu při kterém tě při větším objemu docela možná začnou bolet kolena, kyčle, páteř, podle toho, kde se to spojí s jiným problémem a vyleze na povrch jako první.

já mám při běhu došlap přes špičku, tenisky zbroušené na patě zvenku a pod palcem vpředu, otisk nohy na podložce je vzorový, žádný náznak ploché nohy...

 

ale když se postavím u fyzioterapeuta na měkčí podložku, tak tu pronaci v zrcadle vidím i já a potvrdila se i na běžecké diagnostice. v terénu je to krásně vidět v kopci v blátě nebo ve sněhu, jak špatně do toho "šlapu", snažím se ale dělat nějaké cviky na zlepšení techniky, posílené kotníku, balanční cviky a tak podobně... alespoň občas :)

 

na asfalt mám zatím pronační tenisky hoka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to s tím dopadem na patu nebude až tak horké podle mě. Asi už jsem to tu jednou dával...
But what about the elite runners who emerge from East Africa? Do they continue to run that way once they have access to shoes?
Of the 70 runners analyzed during the fourth lap of the men?s marathon, 47 of them (67 percent) landed on their heels, 21 (30 percent) landed on their midfoot, and two (3 percent) landed on their forefoot.

https://www.outsideonline.com/2329876/iaaf-biomechanics-study-worlds-best-runners

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, ja jsem si rikal, ze se na to urcite nekdo ozve :) a mas pravdu, jsou to vsechno jen ruzne smery ve vyucovani spravne techniky behu. ono se takhle od monitoru strasne spatne radi, a kazdy si pod temi napsanymi vetami musi ty tenisky i dopad pres patu/spicku nejak predstavit. kdyz je beh pohyb celeho tela a pata je jen jedna cast - kde je hlava, trup, ruce, panev, predklon, zaklon, pozice nohy vuci panvi pri dopadu.

 

ja taky jen vychazim z porovnani ze sveho okoli... kdyz je vedle me ve fitku na pase bezec dopadajici na paty, ktery pri kazdem dopadu zaduni tak, ze se malem trepe i muj bezecky pas (a neni to zpusobeno jeho vahou), myslim, ze si nici klouby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to s tím dopadem na patu nebude až tak horké podle mě. Asi už jsem to tu jednou dával...

But what about the elite runners who emerge from East Africa? Do they continue to run that way once they have access to shoes?

Of the 70 runners analyzed during the fourth lap of the men?s marathon, 47 of them (67 percent) landed on their heels, 21 (30 percent) landed on their midfoot, and two (3 percent) landed on their forefoot.

https://www.outsideonline.com/2329876/iaaf-biomechanics-study-worlds-best-runners

 

Fakt tolik? Já když se podívám na nějaký závod v televizi, tak mám pocit, že všchni, nebo téměř všichni afričani běží naprosto učebnicově s právně. A osobně mám pocit, že to ani při rychlosti pod 3min/km, jinak nejde, než běžet správně.

 

Osobně u sebe, nemám se natočeného, běhám v tréninku pomalu celkem správně. Čili na střední část chodidla, dopad na otevřené koleno pod sebe. Ale s rychlostí a únavou dopadám víc před sebe, čili na patu a uzavřené koleno. Čož je špatně. Ale jak to mám změnit po 24 letech běhání a téměř 23 tisících kilometrech.

 

Zrovna teď mám zase problémy s patou. Bolí mě patní kost ze zadu, čili tam kde končí achilovka. Před 2 lety jsem to vyřešil ultrazvuky, to pomohlo, ale je to zpět. Neměli jste to někdo? Co vám případně pomohlo? Rázová vlna, něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

došlap na paty myslím není ani pronace ani supinace, ale špatný styl běhu při kterém tě při větším objemu docela možná začnou bolet kolena, kyčle, páteř, podle toho, kde se to spojí s jiným problémem a vyleze na povrch jako první.

já mám při běhu došlap přes špičku, tenisky zbroušené na patě zvenku a pod palcem vpředu, otisk nohy na podložce je vzorový, žádný náznak ploché nohy...

 

ale když se postavím u fyzioterapeuta na měkčí podložku, tak tu pronaci v zrcadle vidím i já a potvrdila se i na běžecké diagnostice. v terénu je to krásně vidět v kopci v blátě nebo ve sněhu, jak špatně do toho "šlapu", snažím se ale dělat nějaké cviky na zlepšení techniky, posílené kotníku, balanční cviky a tak podobně... alespoň občas :)

 

na asfalt mám zatím pronační tenisky hoka.

 

Jak můžeš mít pronaci a sešlapanou botu na patě zvenku? Doteď jsem si myslel, že sešlapání boty na patě zvenku je typickou indícií pro detekci supinace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem stopnul běhání. Ta bolest už je opravdu velká. Diagnostikoval jsem si to jako Haglundovu patu. Namám to poprvé. Dříve mi vždy pomohly ultrazvuky a měl jsem na nějakéu dobu klid. Teď už to pomáhá jen na chvíli.

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Co vám pomohlo? Rázová vlna, ozařování, nebo až operace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlasim - dnes prisly objednane Asics Kayano z triexpertu a behanicko uplne jina liga, koleno po operaci jsem vubec necitil a dokonce jsem dal rychlostni rekord po rekonvalescenci:) fakt je to na ty bote hodne znat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlasim - dnes prisly objednane Asics Kayano z triexpertu a behanicko uplne jina liga, koleno po operaci jsem vubec necitil a dokonce jsem dal rychlostni rekord po rekonvalescenci:) fakt je to na ty bote hodne znat!

Jsou to legendy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlasim - dnes prisly objednane Asics Kayano z triexpertu a behanicko uplne jina liga, koleno po operaci jsem vubec necitil a dokonce jsem dal rychlostni rekord po rekonvalescenci:) fakt je to na ty bote hodne znat!

 

Přeju ať slouží ve zdraví a dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 4. 2020 v 20:28, Ondras_CZ napsal:

Tak hlasim - dnes prisly objednane Asics Kayano z triexpertu a behanicko uplne jina liga, koleno po operaci jsem vubec necitil a dokonce jsem dal rychlostni rekord po rekonvalescenci:) fakt je to na ty bote hodne znat!

Tak hlásím, nechal jsem se inspirovat a nakoupil tamtéž Brooks GTS 18 Wide (toebox) a Asics DS Trainer 24 (za výbornou cenu). Teď mám zase na delší dobu pokoj, řekl bych. Tak, ať nám to běhá!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já si dávám od běhání pauzu. Poslední běh byl 11.4. a ta bolest paty je už hodně velká. Místo toho jsem trochu víc začal sedlat kolo, udělal si výzvu 10 tisíc kroků denně a začalo mě bavit švihadlo. :)

Nějak to začnu řešit, ale kdy to je ještě ve hvězdách. Nespěchám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já minulý rok na podzim koupil ty Kayano 26 Lite show abych byl vidět. 

Teď jsem nepohrdnul černo-bílé variantě Kayano 25 ... kolenům je barva jedno :)

asics-gel-kayano-26-hyperflash.jpg

1011A019_003_SR_RT.jpeg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...