Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

@Beet Maximalni tepovku zjistenou nemam. A otazka i je, do jake miry je presnej senzor v hodinkach. Pocitove bezim na pohodu, samozrejme kopce jsou ve srovnani s rovinkama narocnejsi. Kdyz mam kilometr pod 6 min., rikam si, ze dobry. Ale neni to dogma. Nekdy to jde hur, nekdy lip. Zjistil jsem, ze mi vyhovuje behat odpoledne a klidne s plnym zaludkem. Ty vypocty beru orientacne. Jde mi hlavne (vedle dobryho pocitu) o to, jaky mam tempo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 2 minutami, Anela napsal:

a podle me to odpovida profilu i tempu :)

prvni cast je stoupava a prvni tri kilometry mas nejvyssi tempo. naopak posledni tri kilometry mas klesani a bezis pomaleji, takze si pekne oddechnes.

No presne tak to je 👍😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Anela napsal:

a musel jsi pak něco změnit? snažím se jen narážet na to, že ta bolest paty má nějakou příčinu a asi by bylo dobré ji odstranit, ať se to nevrátí...

jasně že každý ví, co by se dělat mělo, a každý se s tím pereme po svém :)

Nic jsem s tim nedelal, mel jsem asi 6x razovku a postupne bolest odeznela. Pravda je, ze jsem asi zacal nosit vic tlumeny boty, ale to si presne nepomatuju jestli v tehle dobe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondro,
porovnával jsem to s některými svými podobnými běhy. Podle mě je celý kámen úrazu v tom měření tepovky. A jestli ti to opravdu takto vylítne a máš průměr skoro 170 BPM, bylo by zajímavé nějakým hustším tréningem změřit maximální tepovku. Dáš si třeba 3 výběh nějakého krpálu docela na ostro a ta tepovka při třetím výběhu by měla být TF max. Předpokládám, že i hodinky by se podle toho zkalibrovaly. 
nebo bych doporučil od někoho zapůjčit další měřák, třeba garmin s hrudním pásem a udělat porovnání. 
já mám dlouhodobě průměrnou tepovku asi 125 a maximální normálně tak 180-190.

Protože, jestli běžíš na pohodu, a nejsi po doběhu absolutně vyflusanej, tak ten efekt 5 nedává fakt smysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Prochy68 napsal:

Nic jsem s tim nedelal, mel jsem asi 6x razovku a postupne bolest odeznela. Pravda je, ze jsem asi zacal nosit vic tlumeny boty, ale to si presne nepomatuju jestli v tehle dobe. 

A kde jsi tu bolest paty měl? V kterých místech paty to bylo? A jak dlouho už to máš OK, čili ty rázovky jsi měl kdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Teda žádný bolesti, díky za to, nemám. :-)

Dnes déšť skoro celou cestu, chtěl jsem běžet delší trail, ale vy..ral jsem se na to 17 km a cca +500m stačilo. 

Screenshot_2020-06-16-14-15-39-851_com.maciekcz.runlogcom.jpg

Screenshot_2020-06-16-14-15-51-695_com.maciekcz.runlogcom.jpg

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě dolní ostruhy je vidět na rentgenu hezký "zvápenatění" úponu. Taky jsem měl rázovou vlnu a každý 1/2 rok si nech dělat ortho vložky (chodím po podložce, a oni pošlou vložky přesně na stav chodidla. A bez bolestí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 4 hodinami, ismit napsal:

Ondro,
porovnával jsem to s některými svými podobnými běhy. Podle mě je celý kámen úrazu v tom měření tepovky. A jestli ti to opravdu takto vylítne a máš průměr skoro 170 BPM, bylo by zajímavé nějakým hustším tréningem změřit maximální tepovku. Dáš si třeba 3 výběh nějakého krpálu docela na ostro a ta tepovka při třetím výběhu by měla být TF max. Předpokládám, že i hodinky by se podle toho zkalibrovaly. 
nebo bych doporučil od někoho zapůjčit další měřák, třeba garmin s hrudním pásem a udělat porovnání. 
já mám dlouhodobě průměrnou tepovku asi 125 a maximální normálně tak 180-190.

Protože, jestli běžíš na pohodu, a nejsi po doběhu absolutně vyflusanej, tak ten efekt 5 nedává fakt smysl. 

Diky za tip s tou max. TF. Zkusim to, ale uz ted se toho desim... zni to hrozive, 3x krpal sprintem nahoru 😮🤢🙈🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Beet napsal:

U tebe to vypadá na klasickou ostruhu. Mám pravdu? Tu jsem měl už taky a pomohly mi ultrazvuky.

Ale teď to mám na patní kosti zezadu

 

No diagnoza byla, no vypadat to nejspis na patni ostruhu, chcete na to ultrazvuk nebo doporucuju placenou razovou vlnu.....takze jsem sel na razovku. Ale takhle zezadu jako ty jsem to nemel, spis zespodu nebo na rozhrani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Ondra napsal:

Tak jsem si v hodinkach nastavil spravne TF (max. 205, bezna 72) a uz mi po dnesnim behu z appky vylezly jiny cifry 😜 Diky vsem za rady 👍, sam bych to asi neresil 😉

158382FB-B7EB-4649-BE5F-3A554632AA5F.jpeg

9245C0B6-38FB-447F-BCF2-6CF7C31CBD54.jpeg

EAAC69BA-DB84-4D0E-A6FE-99F43FF965A5.jpeg

Sorry ze “prudim” ale max 205 ve 40ti je docela masakr. Ber to jako názor staršího vrstevníka :-)
Muj nazor je ze ti optika nemeri uplne presne. Nebyl bys první ani poslední. Me z Garminu (Fenix) taky lezou casto kraviny (pokud zapomenu hrudak)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mam ja skusenost tak tepovka klesa az vela nabehanymi km alebo celkovo vyssou pravidelnou aerobnou aktivitou. Pravidelne=5-6x tyzdenne. Ja beham cca 10r, mam 40r a max cca 170-175, vcera som bol na hodinovke-pretek a avg 162, max 171, btw realne to bolo 14171m.

Zena ma o 2r viac, beha len par mesiacov a na uplnej rovine pri avg 7min/km ma avg 160-170, na zaciatku mala kludne aj 180pri tempe chodze.

Podobne ako Redd som zastanca pomalych behov, nemam problem klusat v tempe okolo 7min.

Btw dobry parameter ktory sa oplati sledovat je napr kadencia(frekvencia krokov), Ideal je 90 resp 180/min
a70b0d4f17ab52676e611ed8450559d1.jpg

Odoslané z SM-A600FN pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro základní orientaci jsem slyšel poučku, která mi celkem dává smysl: od konstanty 220 odečíst věk, výsledkem je maximální "rozumná" tepovka. Z tohohle čísla odečíst třetinu a jste na optimální tepovce pro aerobní běh. Nebo jinak, brutálně prakticky - při běhu bych měl být schopen říct delší větu. Pokud sotva vydávím dvě slova, tak zpomalit, pokud mohu plynně konverzovat, tak to trochu flákám... Běžecký (polo)profíci, mějte prosím shovívavost, běhám jen tak jako doplněk k ostatnímu pohybu, asi jako to psal Ondra ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ondra

Hodina sa nesprintuje, to bolo na porovnanie ze kolko ja max vytlacim HR na preteku pri hodine.

Tu na porovnanie volne behy. za 7min je vyslovene regeneracny beh.

 

Ja napr som zvedavy ako moja manzelka ak vydrzi behat, aku bude mat tepovku za cca 1rok, o kolko jej klesne resp ako sa jej zrychli tempo pri urcitych zonach.

 

Starsi bezci mi napr vraveli ze dobrym ukazovatelom vykonnosti je ako rychlo ti v pauze klesne tepovka pri intervaloch, alebo opakovanych vybehoch do kopca. Rychly pokles tepovky v pauze znaci rychle zotavenie a lepsiu formu.4a4abe50eda1e5576b78d8038527935a.jpgc3a92a15f1c6a987cd241948d9cc722c.jpg

 

Odoslané z SM-A600FN pomocou Tapatalku

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...