Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Znáte to. Parádní běh, k večeru s čelovkou, poprchává, nikde nikdo, pěkně pomalu v aerobním pásmu, oblíbené Linkin Park v nových sluchátkách... Doběhnu a ten 'buzik' od Garminu s tím má problém, prej neproduktivní. Normálně to vyhodím a koupím si kocoury. 🤣🤣🤣

IMG_20201101_193108-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, dnes mi dosel email, ze Endomondo k 31.12.2020 konci. Respektive ne uplne, ale Under Armour uz nebude dal pracovat na jeho vyvoji a tak casem ta apka proste zestarne a zapadne. Celkem me to stve, protoze Endomondo pouzivam asi 10 let a posledni rok v kombinaci s Garminem. Takto mi to skvele vyhovovalo.

Premyslim tedy co dal. UA nabizi prechod na jejich aplikaci UA MapMyRun, ktera by pry mela poskytnout podobnou user experience. Ale tu jsem nikdy nezkousel, tak nevim. Pak vim, ze tu funguje Strava a jeste nejaka apka od Nike. Jde mi o nasledujici parametry:

  • Multiplatformni aplikace, tzn. kdyz prejdu z Apple na Android nebo opacne, tak aby to na tom nebylo zavisle.
  • Ideal je taky mit webove rozhrani.
  • Nejcastejsi sporty jsou chuze, beh, turistika, sjezdove lyzovani, koleckove brusle a kolo. Asi zadny nestandard, ale rad bych, aby to tyhle sporty podporovalo.
  • Rad bych verzi zdarma, nebo si ucet klidne koupim jako jednorazovou platbu, ale nejak me sere platit mesicni nebo rocni fee. Kdyby ale nebylo zbyti, tak to taky zvladnu. V Endomondu jsem mel prave takovou verzi. Zaplatil jsem jednorazove nejakou castku, nemel jsem tam reklamy a balast, ale nebyl to ten premiovej ucet.
  • Rad bych nejakeho vetsiho hrace, protoze u tech malych hrozi prave to, ze to za rok nebo dva zabali.

Z toho mi prave vychazi nejlip asi ta Strava nebo NikeRun. Budu rad za jakekoliv napady, rady a zkusenosti. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni kamarádi mají Stravu, já jsem jelito starý, který na běh bere klidně prim sport2 takže mě vyhovuje Polský Run-log

umí to všechno...chůze, běh, brusle atd...a je to zdarma.

Hrudní pás, chytré hodinky atd. nepoužívám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidis, na Sports Tracker jsem zapomnel. Kdyz jsem zacinal, tak jsem se rozhodoval mezi ST a Endo a vyhralo to tehdy Endo kvuli tomu, ze jsem tam mel vic znamych. Je pravda, jak pise Guzmic, ze vetsina lidi je ted na Strave. Ja ne, ze bych musel nutne prezentovat to svoje pokulhavani, ale je fakt, ze ta komunita motivuje k lepsim vykonum :)

Edit: Ctu na strankach, ze Sports Tracker se da propojit pouze s Apple Watch a Suunto, takze tim padem odpada. Zatim to tedy fakt vidim na Stravu.

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, AndyAaron napsal:

Panove, dnes mi dosel email, ze Endomondo k 31.12.2020 konci. Respektive ne uplne, ale Under Armour uz nebude dal pracovat na jeho vyvoji a tak casem ta apka proste zestarne a zapadne. Celkem me to stve, protoze Endomondo pouzivam asi 10 let a posledni rok v kombinaci s Garminem. Takto mi to skvele vyhovovalo.

Premyslim tedy co dal. UA nabizi prechod na jejich aplikaci UA MapMyRun, ktera by pry mela poskytnout podobnou user experience. Ale tu jsem nikdy nezkousel, tak nevim. Pak vim, ze tu funguje Strava a jeste nejaka apka od Nike. Jde mi o nasledujici parametry:

  • Multiplatformni aplikace, tzn. kdyz prejdu z Apple na Android nebo opacne, tak aby to na tom nebylo zavisle.
  • Ideal je taky mit webove rozhrani.
  • Nejcastejsi sporty jsou chuze, beh, turistika, sjezdove lyzovani, koleckove brusle a kolo. Asi zadny nestandard, ale rad bych, aby to tyhle sporty podporovalo.
  • Rad bych verzi zdarma, nebo si ucet klidne koupim jako jednorazovou platbu, ale nejak me sere platit mesicni nebo rocni fee. Kdyby ale nebylo zbyti, tak to taky zvladnu. V Endomondu jsem mel prave takovou verzi. Zaplatil jsem jednorazove nejakou castku, nemel jsem tam reklamy a balast, ale nebyl to ten premiovej ucet.
  • Rad bych nejakeho vetsiho hrace, protoze u tech malych hrozi prave to, ze to za rok nebo dva zabali.

Z toho mi prave vychazi nejlip asi ta Strava nebo NikeRun. Budu rad za jakekoliv napady, rady a zkusenosti. Diky.

Už jsem to četl včera. https://www.mobilmania.cz/clanky/endomondo-konci-stahnete-si-sve-pracne-vysportovane-aktivity-navod/sc-3-a-1349738/default.aspx A podle toho článku Endomondo skončí k 31.12. a pak už konec. Už jsem si zažádal o archiv, tak jsem zvědav kdy dorazí. Já Endomondo používal jen když jsme měli firemní challenge, tak tam něco málo aktivit mám. Jinak mám Garmin.

A historicky mám v mobilu RunKeeper, to jsem používal kdysi na kočárkování. A na nějaké statistiky a sporty uvnitř používám https://www.heiaheia.com/ tam je celkem nepřeberné množství sportů.

Ale sůležité sporty běh a kolo mám na Garminu.

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mi teda prijde, ze garmin connect zobrazuje veskere potrebne statistiky. a jestli endomondo jako socialni sit konci, tak se to vsechno presune na stravu no...

edit. ja jsem prestal endomondo pozivat kdyz jsem si koupil garmin. statistiky jsem nechal na endomondu a s garminem zacal od nuly. pak jsem kvuli socializaci s kolegy propojil se stravou, abychom mohli u kafe srovnavat kdo je vys ve kterem KOMu.

ale strava se ted dost zpoplatnuje myslim...

 

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, AndyAaron napsal:

Vidis, na Sports Tracker jsem zapomnel. Kdyz jsem zacinal, tak jsem se rozhodoval mezi ST a Endo a vyhralo to tehdy Endo kvuli tomu, ze jsem tam mel vic znamych. Je pravda, jak pise Guzmic, ze vetsina lidi je ted na Strave. Ja ne, ze bych musel nutne prezentovat to svoje pokulhavani, ale je fakt, ze ta komunita motivuje k lepsim vykonum :)

U mě to tak není. Jsem ještě stará škola. Když jsme se chtěli před dvaceti lety poměřovat a motivovat k lepším výkonům, museli jsem jet na závody, nebo trénovat společně. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Anela napsal:

mi teda prijde, ze garmin connect zobrazuje veskere potrebne statistiky. a jestli endomondo jako socialni sit konci, tak se to vsechno presune na stravu no...

 

Pochopil jsem, že @AndyAaron jde o mobil jako hlavní a jediný trekovací nástroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, kazdy to ma holt jinak. Ja radsi beham sam svym tempem. Nechci nikoho zdrzovat a hlavne beham, abych byl sam a procistil si hlavu :)

Jinak mas pravdu, konci k 31.12.2020 uplne a k 31.3.2021 budou smazana vsechna data.

@Anela - ano, mas pravdu, ze Garmin ma vsechny mozne statistiky. Ja si to chtel ale propojit prave s nejakou "socialni siti", protoze co kdyz za rok se mi Garmin rozbije a budu chtit prejit na Apple watch nebo Suunto nebo neco jineho? Proto bych rad neco, co neni uplne zavisle na vyrobci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne tak uplne, beham jenom s hodinkama, ale dnes to jsou Garmin, za rok to muze byt neco jineho. Proto jsem byl rad, ze jsem mel Connect napojeny na Endomondo, ktere jsem pouzival cca 10 let s ruznymi pristroji na trackovani aktivit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam garmin a stahuju automaticity na Strava (placena verze). Garmin connect se hodne zlepsil, hlavne co se tyce analyzy dat. Ale vetsinu casu stejne stravim na Strava, ktera funguje jako spojeni analyzy dat + socialni sit (coz mi funguje jako dobra motivace). V posledni dobe i S pridava nove funkce, vyhodnoceni, statistiky, atd. PC rozhrani maj taky ale tam skoro nelezu (pouze cas od casu zaktualizovat Heatmap, coz je ficurina ale vypada to dobre)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako Strava je dobrá jako soc.síť s kamarádama apod, ale je blbá v tom, že nedůvěřuje všem datů, která přijdou z Garmina a dost věcí si dopočítává sama z mapových dat a ostatních. Strava si stáhne surová data a průměr běhu, nastoupané metry, průměrný tep nebo výkon si už dopočítává sama. Může se ti tak lehce stát, že máš na Garmin Connect ta "správná" data, která ti ukáží hodinky po doběhu, ale po synchronizaci na Stravu se ti ukáží jiné hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...