Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Kuci, protože to vypadá, že budu na homouši spolu s dovo asi do konce roku doma... tak už sem párkrát taky vyběhnul a asi ještě vyběhnu. Poradil by někdo laikovi nějaký univerzální běžecký Ády? V Ádách se mi dycky dobře běhalo, ale co se týče ohledně tý univerzálnosti, občas to vezmu na lesní cestu, někdy zase jenom asfalt. Je nějaká univerzální bota nebo to chce prostě dvoje boty, jedny na silnici a druhý do lesa. V tom lese neběhám žádnej cross, prostě lesní, polní cesta. Teď běhám v obyč starých adidaskách (dosluhujou) a do lesa Salomon XA  PRO 3D GTX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud běhám terény jak píšeš, tak boty neřeším a běhám normálně v objemovkach. Myslím,že na běžnou lesní cestu krosovky nepotřebuješ. Co se týče Adidasu, měl a mám od nich jen jedny boty a to Supernova Glide Boost model z roku 2015. Ta bota mi perfektně sedí a je i docela rychlá. Už má odbehano a letos ji budu vyrazovat. Jestli v tomhle modelu Adidas pokračuje, šel bych do nich znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Beet má pravdu, objemovky na 90% běhů stačí, ale počasí je sviňa, pokud víš, že budeš občas běhat po dešti, popř. sněhu, vzal bych něco, co má aspoň trochu vzorek.

Myslím, že @Anela chválil nějaký obyčejný trailovky za litr, já do toho nedostanu nohu, takže pro mě je Adidas mimo.

https://www.sportisimo.sk/adidas/terrex-agravic-tr/270756/?varianta=1656858&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRomq_-YyoFfAFYF1tnXKssAVgKxG1BPPQ1wG-bk85QAGt7Xsk48t94aAjV3EALw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na modely se “solar boost” 

Pokud neběháš agresivně, tak kup jen silniční, kámoš v Asics Kayano doběhl/odchodil 2x B7. Já své taky beru všude, grip poznáš až mimo vyznačenou stezku. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak obecně jde spíše o už nefunkční tlumení a stabilizaci nohy/chodidla. Teniska může být ve vůni, ale "vnitřnosti" jsou nefunkční a člověk to nepocítí. Proto jsem se ptal, jestli nemá někdo info od výrobce, kdy k takovéto destrukci dochází. 

Pokud je to jinak a pletu se, tak mě opravte, nejsem odborník na běh, jen tak nahlas přemýšlím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se moc neda omezit poctem kilometru, protoze zalezi na mnoha faktorech - vaha bezce, technika, dopad chodidla, typ pokladu, typ boty atd.

Kdyz na to prijde, tak ti experti reknou, ze uz po 500km bota signifikantne ztraci sve vlastnosti. S tim ale drtiva vetsina hobiku nebude souhlasit a argumentovat „boty po par set km vypadaji jako nove. V tehle mam uz 1500 a porad super.....“. Kazdopadne tento nazor je dost ovlivnen ekonomickou strankou veci.

Kazdopadne osobne nesouhlasim s nazorem „jsou nefunkcni a cloven to nepociti“. Ja to mam v celku jednoduchy - jakmile me zacnou bolet nohy (ne svaly), tak bud boty presunu do sekce „bezne noseni“ nebo nekompromisne popelnice.

P.S. ber to ale jako nazor devianta, co vyhodi rocne 3-4x boty a ma jich v soucasnosti asi 15 ve skrini

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=27479]Beet[/mention] má pravdu, objemovky na 90% běhů stačí, ale počasí je sviňa, pokud víš, že budeš občas běhat po dešti, popř. sněhu, vzal bych něco, co má aspoň trochu vzorek.
Myslím, že [mention=28074]Anela[/mention] chválil nějaký obyčejný trailovky za litr, já do toho nedostanu nohu, takže pro mě je Adidas mimo.
https://www.sportisimo.sk/adidas/terrex-agravic-tr/270756/?varianta=1656858&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRomq_-YyoFfAFYF1tnXKssAVgKxG1BPPQ1wG-bk85QAGt7Xsk48t94aAjV3EALw_wcB

Já mám Adidas Galaxy trail a opravdu na ně nedám dopustit v poměru cena výkon. Podrážka pořád ještě drží a tlumení pořád ještě funguje...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna koukám na ty boty a ty Adidas Supernova Glide už nikde nemaj, jenom nějaký zbytky, tak koukám na ty solarboosty jak doporučoval Michal a nevypadaj špatně. Ty traily bych asi nevyužil jak by si zasloužily, ale chtěl jsem se zeptat, když bych do budoucna kupoval nějaký trailový má cenu si připlácet za goráč nebo je to kravina, měl bych je vyloženě na běhání. Jinak nemám problém vyběhnout i v hnusnym počasí, ale jestli není lepší aby ta noha spíš dejchala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dlouhém hledání boty na trail mě zaujala značka Saucony, je tady někdo kdo je vlastní? Mám docela široké chodidlo, takže ne každá značka mi sedne. Ze značek co mi sedí jsou Asics, New Balance, některé Nike, takže pokud je někdo má a mohl by porovnat šířku ve špičce chodidla, tak bude to v pohodě, nebo jsou spíše užší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl saucony a byly normální šířky, ale střídal jsem je s A. Kayano a to se nedá srovnat, tak Saucony šly pryč. . Pokud hledáš papuče do lesa, tak já jsem spokojený s Mizuno Wave Mujin 6. Pěkně tlumivé, dobrá podrážka, systém zavazování/upnutí pěkné drží nohu a jsou krásně široké

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...