Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Mel jsem 1x Saucony ISO jako objemovky a byly super. Pak uz mam asi ctvrtou generaci Peregrine a na ty nedam dopustit. Do terenu. Se super gripem. Lehky na rychly trasy. Jedinej problem je, ze jsem skoro u kazde rychle protrhl bocni stenu na spicce. Takze je pravidelne po 7-800km vyhazuji. Posledni mam ale uz 650km a zatim dobry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty voe, to je mazec. Kolik vazis? Ja u bot, ktere maji 600 na podrazce nepoznam, ze v nich bylo behano.

Me se dvakrat zacaly boty trhat kolem 400km nabehu. Umyl jsem je poslal na reklamaci a v obou pripadech vraceny peníze. Byly to ruzne znacky, různí prodejci.

Kdysi jsem si stanovil vnitrni limit, ze bota by mela vydrzet 2Kc/km. Zatim mi to takhle uz hodne dlouho funguje.

Kdosi tu psal, ze je to taky o ekonomickych duvodech. To samozrejme. Neumim si moc predstavit hobika s nabehem 300+ mesicne, ze by boty menil kazde 2-3 mesice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážím +- 76kg, abych ale těm NB nekřivdil tolik, tak 110km mají v Tatrách. Teď mám Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail a s touto botou jsem dal i B7, bota jako taková je příjemná, ale moc nepodrží a není tolik stabilní a na mokru to je katastrofa. Tady je jejich podrážka po 398.7km, odhaduji, že dám tak 600 a vyhazuji.

Whats-App-Image-2020-11-17-at-09-00-56.j

Jinak jak píšeš, časem to začne lézt do peněz, ale není nad to vyběhnout v nových botách :D. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presto dost mazec. Pri tyhle vaze a stavu boty, musis bejt bud dost rychlej nebo mit dost agresivni styl behu. Pripadne oboji.

kazdopadne pokud behas v horach a rychle downhills, tak podrazka leze dolu jak maslo. Ja takhle odrovnal zavodni Salomon po 400km. Jsem dost trapnej do kopce, ale z kopce jsem dost rychlej a pak boty dostanou co proto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Ajaj napsal:

Presto dost mazec. Pri tyhle vaze a stavu boty, musis bejt bud dost rychlej nebo mit dost agresivni styl behu. Pripadne oboji.

kazdopadne pokud behas v horach a rychle downhills, tak podrazka leze dolu jak maslo. Ja takhle odrovnal zavodni Salomon po 400km. Jsem dost trapnej do kopce, ale z kopce jsem dost rychlej a pak boty dostanou co proto

Osobně si nemyslím o sobě, že bych sbíhal nějak extrémně rychle, spíše bych řekl, že to je moje největší slabina. Po 2 výronech už se člověk více bojí a obvykle mám u seběhu při běžném terénu pace okolo 5 min/km, jakmile je něco hodně technického, tak už se bojím a zpomalím to. Takže bych to viděl na asi agresivní styl, proto také chci boty co budou mít nižší drop a podrážku na kterou se dá spolehnout. Jinak zavodní obuv od Salomon je doporučena do 400km, pak už je podrážka po smrti. 

Jinak díky @moco za tip, ale mají vysoký drop, chtěl bych zkusit 4mm a zatím mi z toho nejlépe vychází Saucony Xodus 10, ještě mě hodně lákají Brooks Catamount, ale ty neseženu u nás v mojí velikosti a ze zahraničí to taky nechci kupovat, protože jsem nikdy Brooks nezkoušel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už tady řešíte ty křusky...mám tyhle mizuno, botičky skvělý a pohodlný, ale poslední dobou už to taky není ono. Stáří asi dva roky, naběháno přes 1000. Asi zralé na výměnu, co. Noa teď co mám koupit. Krámy zavřený, přitom v Hradci je běžeckej obchod. Jak to děláte s koupí? Koupíte přes ešop, třeba víc kusů, vyzkoušíte a zbytek vrátíte? Sorry, že se takhle blbě ptám, ale tyhle mizuno jsem koupil tehdá v Praze v běžeckém obchodu po vyzkoušení třech párů a je mi blbý kupovat něco na dálku, když nevím, jak mi sednou.

Věděli byste prosím, co zhruba koupit jako nástupce? Mám 98kg, běhám 50/50 asfalt/lesní cesty..díky!

 

IMG_20201117_094517.jpg

IMG_20201117_094525.jpg

IMG_20201117_094556.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mizuna kupuju přes eshop. Mám dva modely ve stejném čísle a řekl bych že se velikostí neliší. 

Vážím něco mezi 90 a 100kg, takže vždycky sáhnu po objemové botě. Skyrise je teď můj favorit. Ale trochu kloužou... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky moc.

nohu nemám extra širokou, tak by snad sedět mohly. hmotnost jsem jim právě psal (skoro metrák..) - proto doporučili tyto s větším tlumením, předpokládám.

ono obecně, když jsem zatím prodrbal první kvalitní boty, tak fakt nevím jak vybrat když zrovna třeba tyto saucony ISO jsou v x různých variantách, podle čeho se řídit, když je popis +- stejný.

ty moje mizuno žádné extra tlumení nemají a přitom se mi v nich běhalo skvěle. fakt nevím, jak vybrat. 

trochu se bojím, že to tu vyšší + měkčí podrážku vzhledem ke svý hmotnosti rychle "zhutním" a už to stejně nebude takový.

běhání mě fakt hodně chytlo, aspoň těch 100 kiláků měsíčně chci dávat pravidelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TED jsem projel stranky Saucony a ISO maji 3 typy - „pouze“ ISO s dropem 8mm, pak Freedom s dropem 4mm a Huricanne (kterej nema skoro zadnej technickej popis, jen blablabla), ktery mi ale prijdou urceny ke sviznejsimu behu.

podle tveho popisu bych bral klasicky ISO. Pokud je muzes vratit, tak si je vyzkousej, popobehni par desitek metru a rozhodni se.

dulezite je aby byly trochu vetsi nez tvoje normalni boty. Ja to delam jednoduse - musim vrazit mezi patu a zadni stenu boty ukazovacek. Zaroven musi byt prsty nohy nadoraz ve spicce (ale ne aby tlacily). Noha ti pri behu totiz natece a zvetsi se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...