Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Jako mazák, myslíš že to nebude vončo? Jasně určitě by se daly vybrat lepší boty, ale já sem právě nechtěl řešit, dlouhý výběry a různý kopyta, který by seděly líp a velikosti jaký zvolit, tady sem věděl co a jak a na to moje běhání si myslim, že by to mohlo jít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se stydim trosku, ale musim Vam napsat svou "radost."

Jak mam diky korone zavrenej bazen tak nahradou skoro kazdy den beham.

Predevcirem uplne poprve pri behu se mi to nejak seslo-to co znam z vody! Asi po 5km se mi to preplo a mohl jsem pridat. Pripadal jsem si jak Taraumar, ackoliv tempo a asi i styl je pro nektere veterany pravdepodobne legracni Neuveritelne moc mi pomaha koucing od KFL a jeho trpelive naslouchani memu stesti.

Navic a to se pochlubim, se mi dari kurevsky zlepsovat.

Dneska, z bezpecnostnich duvodu jit nemuzu. Vzbudil jsem se brzy rano a uplne mi špitá, ať jdu. :D

Bojím se ale o nohy a vim, ze je nutny take regenerovat a odpocivat.

Nechci si to pokazit jako na jare.

Se tesim na zitra!

Najs to je!  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, guzmic napsal:

@hopa26

soused a kamarád je velmi dobrý běžec a ten tvrdí: když můžeš časově, běhej každý den, klidně i jen 5 km ale běhej 🙂

Tohle si uplne nemyslim. Zalezi v jake intenzite behas. Ale rika se, ze regenerace je stejne dulezita soucast pripravy, jako trenink samotny. A zvlast v zacatcich.

@hopa26 Hlavne pridavat pomalu. Jak objem, tak intenzitu. Na zacatku jsou pokroky nejvetsi, clovek je nateseny, ze mu to jde a casto to konci zranenim. Ale jestli sis to zazil na jare, tak asi vis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Strocek- naopak. Ja jsem si koupil uplne stejny. Moje dalsi ady po asi 10 letech. Vysledek - sam jsem neveril, ze jsem (spis teda boty) tak rychlej.

Ale pravda taky je, ze se v nich necitim uplne dobre, kdyz se snazim bezet pomaleji. Proste me ty boty sami nejak tlaci do rychlejsiho behu. Proto - good luck -:))))

737008C9-2F86-45B5-94AF-D6353CF8ABA3.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Beet napsal:

Tohle si uplne nemyslim. Zalezi v jake intenzite behas. Ale rika se, ze regenerace je stejne dulezita soucast pripravy, jako trenink samotny. A zvlast v zacatcich.

@hopa26 Hlavne pridavat pomalu. Jak objem, tak intenzitu. Na zacatku jsou pokroky nejvetsi, clovek je nateseny, ze mu to jde a casto to konci zranenim. Ale jestli sis to zazil na jare, tak asi vis.

@Beet

já jsem úplný hobík běhám fakt pomalu, desítku po asfaltu nezaběhnu pod 50 min, ale na jaře jsem byl díky Corona krizi skoro měsíc doma a mohl jsem běhat skoro každý den a byl to nejlepší běžecký měsíc roku.

Moje nohy si po pár dnech zvyknou a po 2-3 km nějaká lehká únava zmizí a mohl jsem běžet normálně dál. Běhal jsem cca 5 běhu za týden vždy cca 10 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo. Nerikam ze to nejde. Nekteri tak behaji leta.

Ja mel taky obdobi kdy jsem behal kazdy den, kvuli nejake firemni vyzve. Ale vse pomale dlouhe behy, zadna intenzita. A pak jsem sel na zavody a vypalil 8km za rovnych 30minut. Coz bylo pro me obrovske prekvapeni. Takze i z pomalych treninku se da zabehnout rychly zavod. Na druhou stranu ja mel zaklad z leta z treninku na maraton.

Kazdopadne ja bych v zacatcich kazdodenni behani urcite nedoporucil.

Ale 5 behu tydne neni urcite kazdodenni behani. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Beet napsal:

Co to jsou za Adi? Rychle treninkove boty mi v botniku chybi. 

Adidas Solar Boost 19M
neprijdou mi uplne „pure racing“ na kratky trate, ale jak jsem psal, poslou te sami do vyssich rychlosti. 
Ale sam nejsem rychly bezec (10km jsem bezel zavodne 2x v zivote a z toho 1 to byl muj soukromy zavod), tak to prosim neber jako doporuceni, ktery boty jsou ok na trhu. V botniku mam skoro jenom trail boty a tohle jsou po dlouhe dobe boty na silnici (koupeny jen kvuli 40% sleve co meli)

ale jsem a nima hodne spokojenej 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guzmic: bazen vyhraje, nicmene behani mne nepusti. Mam vybavu jak nejakej mistr sveta uz, tak by mi to bylo lito. Se mi libilo, jak psal Moco, ze je jedno co delas, ale je nutny u toho dobre vypadat. :D Pravda je, ze  mi nejvic pomohli poradny boty.

Beet: Beham 6 dni v tydnu a jen co dobehnu, jen vymenim propoceny obleceni a  ihned nasedam na kolo abych se jeste vyslapal jinym zapojenim svalu. Ale to jaro a koleno, to uz nechci nikdy zazit. Neuveritelne mne to stvalo. 

Furt mne to bavi, uz beham to dele nez mesic a hlavne jsem schopny i po dobehnuti a kole normalne fungovat, nejsem nijak znicenej.

To je vzrusujici zjisteni, pred pul rokem nepredstavitelne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 5 behu tydne po cca 10 km je cca 200 km mesicne a to uz muze byt u hobika hodne znat (nevim, jskou mas sportovni historii). Snaz se brzdit euforii a poslouchat telo. Obecne plati, ze klouby a slachy si na poradnou zatez zvyknout az v horizontu let. Pokud muzes, snaz se nebehat po asfaltu. Ja bych mininalne jeden beh tydne ubral a nahradil ho funkcnim posilovanim, stabilizaci atd. Take bych nebehal furt tu samou vzdalenost a intenzitu. A regenerovat. Casto totiz tak po pulroce muze prijit zraneni. Obecne si myslim, ze pro rozvoj by bylo mnohem lepsi 3x tydne beh, 1x cviceni a 1x neco jinyho (treba kolo). Skoda zavrenych bazenu, to je idealni regenerace. Nebo sauna atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuju kluci, bral jsem to puvodne jako neplnohodnotnou nahradu plavca a nenapadlo mne, ze to nakonec budu delat takhle rad. Zraneni se bojim, takze proto se tak hlidam.

Redde sportovni historie a fyzička je asi naramna, vic nez 20 let jsem byl az do posrany korony kazdy den v bazenu a plaval vsechny styly.  

Behani je novy, snazim se tedy zvykat pomalu a ucim se koukat na tepovku, umet pridat nebo ubrat, protahovat se a hlavne se "nezadřít" 

Nechci ztratit chut a teseni.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Ajaj napsal:

@Strocek- naopak. Ja jsem si koupil uplne stejny. Moje dalsi ady po asi 10 letech. Vysledek - sam jsem neveril, ze jsem (spis teda boty) tak rychlej.

Ale pravda taky je, ze se v nich necitim uplne dobre, kdyz se snazim bezet pomaleji. Proste me ty boty sami nejak tlaci do rychlejsiho behu. Proto - good luck -:))))

Dík, já už se bál abych nekoupil nějakou blbost :).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 5 behu tydne po cca 10 km je cca 200 km mesicne a to uz muze byt u hobika hodne znat (nevim, jskou mas sportovni historii). Snaz se brzdit euforii a poslouchat telo. Obecne plati, ze klouby a slachy si na poradnou zatez zvyknout az v horizontu let. Pokud muzes, snaz se nebehat po asfaltu. Ja bych mininalne jeden beh tydne ubral a nahradil ho funkcnim posilovanim, stabilizaci atd. Take bych nebehal furt tu samou vzdalenost a intenzitu. A regenerovat. Casto totiz tak po pulroce muze prijit zraneni. Obecne si myslim, ze pro rozvoj by bylo mnohem lepsi 3x tydne beh, 1x cviceni a 1x neco jinyho (treba kolo). Skoda zavrenych bazenu, to je idealni regenerace. Nebo sauna atd.
Pod to se můžu podepsat, sám jsem zářným příkladem jak to nedělat...

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poraďte mi nějakou super bundu co neprofoukne a dýchá. Mám doma buď třívrstvý Gore-tex nebo sprostou šustku od klimatexu, tak bych chtěl něco důstojného na běhání s dobrým poměrem CENA/výkon a příjemným matrošem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...