Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

V 21. 11. 2020 v 11:50, Strocek napsal:

Dík, já už se bál abych nekoupil nějakou blbost :).  

Boost (hlavně když byl nová technologie) stavěl právě na tom, že ti vrací při kroku nejvíce energie zpět a z "vypolstrovaných" bot tak běhá nejrychleji.
Z mojí zkušeností ale pořád pomaleji než minimalistické boty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, sancerre napsal:

Boost (hlavně když byl nová technologie) stavěl právě na tom, že ti vrací při kroku nejvíce energie zpět a z "vypolstrovaných" bot tak běhá nejrychleji.
Z mojí zkušeností ale pořád pomaleji než minimalistické boty. 

Myslíš jako třeba Jarmilky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, moco napsal:

Poraďte mi nějakou super bundu co neprofoukne a dýchá. Mám doma buď třívrstvý Gore-tex nebo sprostou šustku od klimatexu, tak bych chtěl něco důstojného na běhání s dobrým poměrem CENA/výkon a příjemným matrošem. 

Mám bundu od The North Face z materiálu Futurelight, je to podobné jako Gore-Tex, ale mělo by to lépe dýchat. Bunda je dobře vzdušná a ochrání proti dešti a větru, ale stejně pokud člověk jede tempo, tak prostě se v tom zpotí. Pokud vychytáš akci na Zalando/Aboutyou, tak se to dá pořídit za 3 tis. CZK, já takhle pořídil 2 a jsem spokojený, za ty peníze asi neseženu nic lepšího v poměru cena/výkon. Gore-Tex shakedry jsem neměl možnost vyzkoušet, tak nemohu porovnat, oproti klasickému Gore-Tex to mnohem více dýchá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkusenost podporena i hadrama, ktere dostavame na HS, kde erar nesetri. IDEALNI BUNDA NEEXISTUJE.

Kdyz ma byt bunda lehka, neprofuk, s velkou propustnosti pary a trochu slusnym vodnim sloupcem, tak chceme Maybacha za cenu Trabanta. A stejne se v tom budes potit. Hodne zalezi na okolni vlhkosti a teplote.

Resenim je vzit nejakou slusnou spodni vrstvu, aby sala a rychle se ohrala (treba tenke merino). A na to celozapinaci tenkou windstoperku. Mam dobrou zkusenost s Craftem a vynikajici s Atexem. Odparovani regulujes rozepinanim zipu. S membranami jsem to uz vzdal, mokry budes vzdycky. Ale nesmi ti byt zima. Po dobehnuti hned do sucheho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, paro napsal:

Resenim je vzit nejakou slusnou spodni vrstvu, aby sala a rychle se ohrala (treba tenke merino). A na to celozapinaci tenkou windstoperku... 

S membranami jsem to uz vzdal, mokry budes vzdycky. Ale nesmi ti byt zima.

Windstopper je tiež membrána, a nijako extra priedušná. Kdejaká PU nepremokavá membrána bez zateplenia má priepustnosť pár vyššiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 11. 2020 v 19:43, moco napsal:

Poraďte mi nějakou super bundu co neprofoukne a dýchá. Mám doma buď třívrstvý Gore-tex nebo sprostou šustku od klimatexu, tak bych chtěl něco důstojného na běhání s dobrým poměrem CENA/výkon a příjemným matrošem. 

V GTX bundě se potím i když v horách jen jdu. Běhat si v tom neumím představit.

Na běhání používám jen lehhou bundu od Klimatexu a vrstvím pod bundu. Ale většinou si vystačím s celkem třema vrstvama včetně bundy. Do velkého mrazu pak mám lehkou softshellku https://www.klimatex.eu/cz/muzi/bundy/panska-softshell-light-bunda-robe2

A ještě mám běžeckou vestu, ale tu používám velmi zřídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco Má ta od Klimatexu nějaké zásadní problémy?

dlouhá léta jsem běhal v bundě od Adidasu - je pěkně střižená a dají se odepnout rukávy. Nemá kapucu

v poslední době běhám nejvíc v https://panske-bundy-kabaty.heureka.cz/hannah-crony-t-bunda/#specifikace - ta už se nevyrábí, je tenoučká. Přesto že je mi dost velká, jsem s ní docela spokojený a přesně splňuje to, že moc neprofoukne a člověk se v ní zbytečně nepotí.
Já vestu používám, když je okolo 8 stupňů, je to fajn. Samozřejmě pod to nějakou vrstvu s dlouhým rukávem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, moco napsal:

Jasan, proto neshaním membránu (doma mám 3 vrstvý Tilak na chození), ale jen něco co neprofoukne ale dýchá, v dešti neběhám. Na zázraky taky nevěřím.

U nemembránových materiálov je jedna teória hovoriaca o tom, že čím viac sa dá materiál prefúknuť, tým má lepší odvod pár a človek sa menej potí. V jednej fanúšikovskej tabuľke sú zozbierané údaje pre najznámejšie vetrovky, bohužiaľ väčšinou z amerického trhu a už roky sa neupdatuje, ale v základnej orientácii môže pomôcť. Treba mať na pamäti, že pri hodnotách nad zhruba 50 CFM človek vníma, že bundu vietor prefúkne, a zhruba pod 3 CFM sú už dosť igelitózne. Vodný stĺpec sa u vetroviek dosahuje pomocou dobrej DWR, ale to sa časom sperie. Membrány mávajú okolo 0,5 CFM.

(CFM je prestup jednej kubickej stopy vzduchu cez jednu stopu štvorcovú látky za minútu.)

Osobne pri teplotách okolo nuly behám v Arcteryxe Squamish, ale keď trochu prestane fúkať, potím sa pod ňou tiež. A to sa všeobecne potím dosť málo.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám tohle https://www.sanasport.cz/mizuno-waterproof-20k-er-jacket-j2ge800146?subproductId=1867552&gclid=CjwKCAiA-_L9BRBQEiwA-bm5frzLoWEnZJdF0fLBx-aRaPXDSfelWbvOnR1QX4rama9d0tHtTh9LdRoCN-AQAvD_BwE , parametry ( oděodolnost 20K / prodyšnost 25K) používám ji čistě jen jako zálohu když začne pršet nebo fakt hodně foukat.  Jinak se v ní potím.  Zvažuju na tímto upgradem  https://www.sanasport.cz/inov-8-ultrashell-pro-fz-m-green-zelena-000878-gr-01 , ale ta je už trochu dražší.

otázka co je dobrý poměr cena/výkon to má každy posazené trochu jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy, zatím běhám ve vestě od Gore, kde je předek WS a záda jemná síťovina, první vrstvu dávám hodně úplné tenké triko na odvod potu, druhá vrstva je rolák od craftu a třetí zatím ta vesta. Ale teď pár dní jak je kolem nuly a sem tam fouklo, taksi to už přes ramena nebylo příjemné.... jasan, možnost je zrychlit a zvýšit teplotu, no ale jak mám volno, tak čumím na bundy. Chtěl jsem něco sofistikovanějšího než ten šusťák od Klimatexu, ale možná ho podceňuji a bude stačit. 

Možná by stačilo triko s WS, což?

 

img_105272_original.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ismit napsal:

@moco Má ta od Klimatexu nějaké zásadní problémy?

 

Tu tenkou mám tuhle https://www.klimatex.eu/cz/muzi/bundy/panska-softshell-light-bunda-robe2 zelenou. Problém u ní je, že má magnetky jako zapínání kapuce. A když fouká vítr proti, tak to ty magnety neudrží a kapuce letí z hlavy. To mi na ní vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lub - tak jaký to bylo a jaký jsi vzal?

@moco- ohledně bund - já mám pár od Salomon a Mammut, obě mají teď Black Friday akce (nevím ale jestli i v Čechách. Nakupuji přes de nebo ch). Jak ale psali kolegové, potit se budeš vždy. V tomhle počasí je hodně důležitá první vrstva. Aby ti bylo teplo, i když je mokrá 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...