Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Dagoberd napsal:

Mám ze sebe radost radost, po X tydnech jsem opět tam, kde jsem byl v září 🤣. Nový způsob tréningu měl za následek docela velký propad ve VOmax, které se teď zese začíná zase lepšit.

Screenshot_20210210_125816.jpg

Hezky, jen tak dál. Na základě tvého spotu jsem se kouknul na mé VO2max. Poslední záznam z ledna 2020. pak už jsem toho holt moc nenaběhal. Škoda, že Garmin neměří VO2 max na kole. To by mě zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď zkouším denní doporučené tréninky na běh od Garminu a jsem s nimi spokojen, respektive mě serou a dávají mi čouda, ale pěkně mě to posouvá, zvláště, když si semnou Garmin pohrává v intervalech
Ale je to super věc, když už vás běh přestává bavit, protože např. běháte stejné trasy a stejné vzdálenosti. Garmin to umí pěkně okořenit a abych pravdu řekl, tak bych se sám asi nedonutil. Intervaly běhávám, ale zase z mé strany je to monotónní a furt běhám stejně, takže se rád nechám potrápit. Včera mi dal dokonce sám Garmin volno, že prej jsem toho naběhal dost

Mam to stejne. Uz skoro rok jedu treninky. Potrebuju mit nad sebou nekoho, kdo me donuti behat :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky, jen tak dál. Na základě tvého spotu jsem se kouknul na mé VO2max. Poslední záznam z ledna 2020. pak už jsem toho holt moc nenaběhal. Škoda, že Garmin neměří VO2 max na kole. To by mě zajímalo.

Garmin vo2max na kole meri. Jen musis mit na kole wattmetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, redd napsal:


Garmin vo2max na kole meri. Jen musis mit na kole wattmetr

@Beet Stačí mít jejich cyklo computer, aby to měřilo VOmax na kole. V connectu ti to potom VOmax rozdělí na běh a na kolo.    

Informace od kamaráda, co používá Edge 1030

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych chtel vysvetlit, aby to melo nejakou relevanci. Samozrejme muze jit jen o odhad. Ty cisla nebudou daleko od sebe, pokud vubec.

Pri behu mas zatez danou rychlosti a prevysenim ve vztahu k tepove frekvenci. Na kole, aby to melo nejakej smysl ve vztahu k tepove frekvenci, potrebujes vedet aktualni zatez, tyto udaje muzes mit jen z wattmetru nebo z chytreho trenazeru, ktery ho mamv sobe. Bez toho nemas sanci, v realite na kole casto netocis pedalama nebo tocis minimalnim odporem - jedes z kopce, v zatackach, vitr v zadech. Na kole se tepy nedostanou okamzite tak nahoru jako pri behu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten můj povzdech mířil k tomu, že Garmin neměří VO2max bez wattmetru. To vím. Ale teoreticky by to spočítat jít mohlo.  Z trajektorie stoupání a rychlosti by se určilo, že z kopce nejedeš a pak by se k tomu přidala jen tepovka. :) Vím, asi by to bylo hodně teoretické. Ale zajímalo by mě o kolik mám nižší VO2max na kole oproti běhu. Tedy jako necyklista.

Nepoužíváte někdo nějaké funkční levnější měření výkonu na kole než je Garmin Vektor za 20k. Klidně i čína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vypocet by byl hodne teoreticky. Strasne parametru. Vaha kola, typ pneumatik, asfaltu, ucinnost slapani atd.

Dnes uz jsou wattmetry levnejsi, taky nemusis mit dualy, ale jen leva noha. Ale jak rikam, pokud mas oba sporty plus minus stejne, tak vo2max je podobne. Ja mam cyklo vo2max o 1-2 nize nez pro beh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že je to všechno na teoretické rovině a je to vypočítáno nějakým algoritmem. Z wattmetru by ten výstup byl samozřejmě dokonalejší. Garmin to normálně měřil i na kole pomocí hodinek, ale pak nebyl důvod kupovat cyklo computer, tak to přestaly hodiny podporovat a cyklo VOmax ti už počítají jen cyklo sporttestery.

Dají se pořídit wattmetry, které jsou "mobilní", tudíž je můžeš prohazovat mezi koly a používat i na běhání.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, moco napsal:

Já teď zkouším denní doporučené tréninky na běh od Garminu a jsem s nimi spokojen, respektive mě serou a dávají mi čouda, ale pěkně mě to posouvá, zvláště, když si semnou Garmin pohrává v intervalech 🙂

Ale je to super věc, když už vás běh přestává bavit, protože např. běháte stejné trasy a stejné vzdálenosti. Garmin to umí pěkně okořenit a abych pravdu řekl, tak bych se sám asi nedonutil. Intervaly běhávám, ale zase z mé strany je to monotónní a furt běhám stejně, takže se rád nechám potrápit. Včera mi dal dokonce sám Garmin volno, že prej jsem toho naběhal dost 🙂

Tohle mě docela zaujalo. Jestli se dobře dívám, tak ta funkcionalita se týká jen nových hodinek, takže s FR920XT si neškrtnu?
Až tě přestane bavit tréning organizovaný Garminem, tak doporučuju nasadit podcasty. Sice budeš zase běhat velmi monotónně, avšak nabídka zajímavých podcastů je nekonečná :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to netuším, které modely podporují nabídku denních tréninků, od určité aktualizace se mi to objevilo v Doplňcích a souvisí to nějak přímo s kalendářem, nejsou to přímo tréninky, které si stáhneš někde na jejich webu a jsou dostupné v aktivitě Běh. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to spíše beru jenom jako teoretickou informaci o stavu fyzičky, když jsem před půl rokem začal s Garmin, tak jsem začal na VOmax 47 (prakticky mě to vůbec nezajímá, co to vůbec je za hodnotu čeho), teď jsem na 51 a vidím ten progres v běhání, když jsem lenivěl, tak mi to z 51 skočilo na 48, tak mě to donutilo zase zařadit intervaly. Beru to jako info jak je na tom moje fyzička (běh), jestli stagnuje, roste nebo klesá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uff, jsem se lekl, že mám 45, spletl jsem se o jedno číslo.
naprostý souhlas, nic moc to neznamená, jen pokud je to měření pravidelné a způsob měření TF je konstantní (třeba s konstantní chybou), je zajímavé sledovat trend, jestli to nějak moc neklesá.
image.png.7fe7ae7f83f77a89fa4ead14c913a70e.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj Už ho mám taky. Ráno jsem si dal 5 kilometrovou rychlochůzi a tak jsem hned dostal dva. ;)

@redd Jasan, naprosto cíleně. Já teď neběhám (a hned tak nebudu), na kolo je zima a tak jen díky odznáčkům za chůzi a kroky vůbec něco dělám. Jinak bych se jen válel. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...