Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Běhám teprve pár měsíců, po mnoha letech. Březen jsem měl rozběhlý na 300 nebo 310 km, ale zhatila mi to záda. Od pondělí sotva lezu. Což mě strašně sere. Tempo a převýšení mám významně horší než většina ostatních, ale on si člověk s metrákem nemůže moc vyskakovat. Leden i únor jsem měl 200 nebo 210. Jsem zvědav, jak mě to bude dále držet. 

Screenshot_20210331_223158_com.huawei.health.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Arthur N. napsal:

@lolohhale porce to je pořádná a běháš delší vzdálenosti, tak ať se dáš brzy do kupy!

Pravda je, že v autě jsem najel méně 😀 Díky.

před 3 hodinami, moco napsal:

@lolohh hlavně to chce už pořádné boty na ten metrák a kilometráž

Před pár lety jsem si koupil Asics Nimbus, takže boty slušné. Ale už mají naběháno zhruba tisíc kilometrů, takže začínám koukat po nových. Stavil jsem se kousek od kanclu v Triexpertu, kde si mě borec vyslechl a že mi pošle do mailu nějaké návrhy. Poslal, já si udělal pořadí a odepsal jsem mu, které budu chtít zkoušet jako první a kdy můžu přijít. Když mi odpověděl, že mě nemůže pustit do prodejny a že si mám vzít jedny, případně vrátit a vzít jinou velikost či typ, tak mě to zaskočilo. Samozřejmě je v této situaci chápu, ale já si asi nejsem schopný takhle koupit boty. Mám problémy s většinou běžných bot (široká noha i nárt, odřené malíčky a paty), takže myšlenka, že běžecké boty nevyzkouším ideálně dvě velikosti a dva různé typy (běžně bych zkoušel klidně i o dost víc) mi  není úplně příjemná.

před 1 hodinou, Prochy68 napsal:

 

@lolohh bal bych se tech objemu v souvislosti s vahou a tim ze zacinas

Já vždycky sportoval abnormálně hodně. 3-5 tréninků víceméně každý týden za posledních skoro 35 let. Ale při VŠ jsem to dokázal přechlastat a hodně nabrat. Před rokem a půl (vyhřezlé dvě plotýnky) jsem skončil se vším, jenom chodil - za loňský rok denní průměr 17.500 kroků. Běhám od září, navyšuju postupně (85 km, 130 km, 155 km, 192 km, 200 km, 210 km a teď tedy skok na 285 km). Po těch delších bězích mám den volna, kdy jenom chodím. Doufám, že to tělo vydrží, ač si rizika samozřejmě uvědomuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lolohha běháš jen v jedněch botách?

-osobně střídám 3 Mizuna ( Sayonara 3, Rider 20, Skyrise), každý jsou úplně jiný a zdá se mi to střídání lepší na nohy, taky se pak třeba na nějaký těším nebo když jsou mokrý, tak vím, že určitě uschnou než přijdou na řadu

-dále vím, že si koupím stejné číslo od Miz. (většinou nějaké s výraznou slevou - starší model) a zatím my vždy byly OK, je tedy pravda, že poslední jsou u nártu nějaký vyšši, ale dá se to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lolohh tak si objednej zase nimbus, nemusíš experimentovat, maximálně budou lepší než staré nimbus 🙂

@Prochy68 měl jsem Xa pro 3D a byly to parádní botky, La Sportiva Raptor jsou užší ale taky super (zeptej se @African) no a ty Altra mají zase jinou filosofii 0mm drop, ale tlumený, takže zdravá chůze, zdravý běh, který by ti měl aktivovat chodidla, nohy, záda. 

Poměr cena/kvalita asi u mě vyhrávají ty Salomony.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prochy68

přesně jak píše @moco

ty Altra budou široké papuče, já jsem třeba ty La Sportiva vůbec nedostal na nohu.

Ještě bych uvažoval o Hoka Hoka, tam máš super tlumení a jsou dost univerzální a dobrý i na dlouhý tratě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoka mám taky, Challengery . Já jsem takovej experimentátor, pořád hledám něco ideálního na ultra 50+. Teda ne že bych to celý uběhl, to zase ne, ale vždycky mám ty nohy zdevastovaný. Do 30 to neřeším, to můžu běžet/jít téměř v čemkoli, ale ty dálky mě serou, protože mě to dost limituje.
Takže sportivy taky vylučuju.






Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Prochy68 napsal:

Hoka mám taky, Challengery emoji3.png. Já jsem takovej experimentátor, pořád hledám něco ideálního na ultra 50+. Teda ne že bych to celý uběhl, to zase ne, ale vždycky mám ty nohy zdevastovaný. 





 

Ja mel nohy take vzdycky na kasi. Ale bral jsem to jako dan za to co delam. Pak jsem zkusil Hoka (speedgoat) a uplna pohoda. 
Ale zase jsem s nima ubehl jenom 2 stovky, takze to neni uplne objektivni hodnoceni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Prochy68 napsal:

Tak to jsi zdatnej sportovec, hlavne at to zdravi vydrzi.

Díky moc!

před 17 hodinami, Arthur N. napsal:

@lolohha běháš jen v jedněch botách?

-osobně střídám 3 Mizuna ( Sayonara 3, Rider 20, Skyrise), každý jsou úplně jiný a zdá se mi to střídání lepší na nohy, taky se pak třeba na nějaký těším nebo když jsou mokrý, tak vím, že určitě uschnou než přijdou na řadu

-dále vím, že si koupím stejné číslo od Miz. (většinou nějaké s výraznou slevou - starší model) a zatím my vždy byly OK, je tedy pravda, že poslední jsou u nártu nějaký vyšši, ale dá se to

Když je nasněženo/hodně mokro/sněží/prší/mrzne, tak jdu v Salomon Xa 3D PRO s goráčem. Ale v těch Asis mnohem častěji, hrubým odhadem 90%. Už jsem si obejdnal nové Saucony, dnes si pro ně jdu. Nápad se střídáním se mi líbí, zkusím, díky.

před 15 hodinami, moco napsal:

@lolohh tak si objednej zase nimbus, nemusíš experimentovat, maximálně budou lepší než staré nimbus 🙂

To jsem si taky myslel a chyba lávky :D Když bylo možnosi před Vánoci boty zkoušet v obchodech, tak jsem to zkusil a současný model mi přišel úplně jiný. Užší, abych se do toho nějak rozumně dostal, tak bych musel vzít snad o číslo a půl větší. PRsotě mi vbec neseděl. Což mě zklamalo, protože ty staré mi hodně vyhovují a doufal jsem, že nebudu muset moc zkoušet a laborovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...