Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, Marfael napsal:

A jak co do šířky? Spíš užší, střední, nebo jsou široké?

Model 2020 je širší než 2019, nohu mám širokou cca 11cm a 2020 jsou akorát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 4. 2021 v 9:31, rolas napsal:

Kloubus nebo Geloren, minimálně 1x ročně, nicméně co mi přijde, že je lepší, tak kombinovat sporty.

Jinak po delší době jsem si splnil jeden cíl a to půl maraton přes Kubánkov pod 2 hod. :)

Sakra, bral jsem nějaké doplňky, ale už delší dobu nic. Naposledy jsem zakoupil nějaký nápoj a postupně se mi z toho zvedal žaludek... Mám pocit, že když člověk začne běhat, tak prvních třeba 5 let proběhnou klasická zranění: namožený/bolavý kotník, pak koleno, pak achylovka, pak holeň, pak hodně koleno, pak třeba záda. Už dlouho nic, klep klep. 
@rolas prosimtě, nepiš půlmaraton odděleně - chvíli se mi zvedl srdeční tep, když jsem viděl spojení "...maraton ...pod 2 hod" 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 4. 2021 v 12:57, lolohh napsal:

Já vždycky sportoval abnormálně hodně. 3-5 tréninků víceméně každý týden za posledních skoro 35 let. Ale při VŠ jsem to dokázal přechlastat a hodně nabrat. Před rokem a půl (vyhřezlé dvě plotýnky) jsem skončil se vším, jenom chodil - za loňský rok denní průměr 17.500 kroků. Běhám od září, navyšuju postupně (85 km, 130 km, 155 km, 192 km, 200 km, 210 km a teď tedy skok na 285 km). Po těch delších bězích mám den volna, kdy jenom chodím. Doufám, že to tělo vydrží, ač si rizika samozřejmě uvědomuji.

zdar, jsem zvědavý, jak se ti to bude vyvíjet. Já jsem na začátku tak nějak ctil pravidlo +10% týdně, některé ty skoky mi příjdou docela velké, ale to má asi každý běžec trochu jinak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, ismit napsal:

zdar, jsem zvědavý, jak se ti to bude vyvíjet. Já jsem na začátku tak nějak ctil pravidlo +10% týdně, některé ty skoky mi příjdou docela velké, ale to má asi každý běžec trochu jinak. 

Ahoj, sám nevím. Já to nijak neplánoval, přicházelo to tak samo a pocitově. Nyní třeba cítím, že 300 km je na mě za měsíc moc. Když jsme začínal po letech zase běhat, tak jsem si říkal, že by bylo super uběhnout 3x či 4x týdně pět kilometrů. Pak jsem to zvedl na osm kilometrů. Posléze se mi to nějak zvrtlo a březen byl pro mě až extrémní :) Vycházelo mi to v práci, doma, počasí bylo ok (v dešti jsem byl snad jen jednou nebo dvakrát), chtěl jsem to zkusit. Když o tom teď přemýšlím, tak si myslím, že bych rád chodil 4x týdně, to vím jistě. Je pravděpodobné, že to většinou bude 14 km. Kdyby to někdy bylo méně (třeba těch osm), tak bych se nezbláznil a stejně tak si myslím, že občas si dám těch cca 22 km. Chtěl bych zkusit se pohybovat kolem 200 km měsíčně, ale vím, že od června to bude horší. Zaprvé bude vedro, které nesnáším. Zadruhé v polovině června zařne rybářská sezóna a v dny, kdu budu vstávat v půl třetí a pojedu na ryby, tak běhat nepůjdu vůbec, tím jsem si jist.

Mám už nové boty, byl jsem v sobotu a neděli (14+15 km) a včera mě po strašně dlouhé době opravdu bolely nohy - stehna. Tak nevím, zda to může souviset s těma botama, nebo s tím, že jsem se pokusil místama trošinku zrychlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si tak v sobotu na Velikonoce odpoledne vybíhám po venčení kočárku a byla špatně zvolená trasa, běžím lesem a stále se někomu vyhýbám, pak po 3km vidím 5 starších chlápků se psem, tak chci udělat co největší oblouk a v cca 12km/h, jsem zakopl o nějaký pařez v listí, doplachtil (nebo spíše dooral) jsem až k nim, tak mě jeden sbíral (dost posilněn alkoholem), cítím silně naraženou pravou ruku, žebra, sedřený pravý koleno, pln adrenalinu jsem se volně rozběhl dál a zkoušel jsem, zda je vše ok, trénink 10km do kopce jsem dokončil, ale žebra mi nedovolují další dny trénovat, takže smolíček a na kolo se s tím zápěstím taky bojím, konec hlášení - sportu ZDAR! a bez pádů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 4. 2021 v 8:33, jovani napsal:

uzivate aj nejaku klbovu vyzivu?

-dříve jsem pil Geladrink, ale pak jsem k tomu měl děsněj odpor, a když jsem to cítil, tak se mi zvedal žaludek

-dnes užívám Colavital SWISS (balení 70 kostiček), tak troje balení za rok a placebo funguje:) a klouby nebolí; taky hojně jím sulc z prasečích paciček a to je osvědčený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 4. 2021 v 13:43, Nick06 napsal:

Chci se zeptat,používáte kompresní ponožky/podkolenky?Jaké jsou výhody případně nějaké typy.

mam kompresni navleky na nohy (takove sede, z decathlonu), pouzivam obcas podzim/zima/jaro, protoze to udrzi nohy vic v teple. jinak akorat na ultra, tam mi prijde, ze mi to pomaha, aby svaly nebolely tak moc, nebo alespon az pozdeji... navic opet, kdyz se bezi pres noc, udrzuji nohy v lepsim tepelnem komfortu. problem je, ze kdyz prijde pres den slunicko, zacnes se v tom potit a je otrava to sundavat (ja trebas verim, ze behem zavodu nesmim rozvazovat tkanicky, protoze bych je mohl na otekle noze zavazat moc utazene, nebo volne, nebo by se mohly dokonce zacit po zbytek zavodu rozvazat). 

tip - hlavne si nekupuj cerne podkolenky na leto - upeces se v tom. vlastne v lete mi prijde, ze bych se upekl i v tech bilych. kdyz je vedro, tak proste bez kompresek, unava/neunava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první test Altra lone peak 5 dopadl na 1* šířka výborná, boty krásně tlumí terén a jsou fakt extrémně pohodlné.

Žádné boty mi od prvního pocitu tak dobře neseděly.

Zpracování hodnotím jako velmi kvalitní.

Seběhy jsou trochu nezvyk, bota je fakt široká, tak trochu míň drží.

Dnes jsem to měl tak 50:50 les a louky + tvrdý povrch.

@moco

ještě jednou moc díky.

IMG_20210411_090052_6147.jpg

IMG_20210411_092033_7252.jpg

Screenshot_2021-04-11-10-11-10-345_com.maciekcz.runlogcom_7412.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



Tak první test Altra lone peak 5 dopadl na 1* šířka výborná, boty krásně tlumí terén a jsou fakt extrémně pohodlné.
Žádné boty mi od prvního pocitu tak dobře neseděly.
Zpracování hodnotím jako velmi kvalitní.
Seběhy jsou trochu nezvyk, bota je fakt široká, tak trochu míň drží ...



aka velkost, aka sirka vlozky? ;)
dik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...