Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

@guzmic - ciste ze zvidavosti, hledam taky nove silnicky a dival jsem se na ta Mizuna Wave Rider 24 a maji celkem velky drop - 12mm. Oproti 0mm drop Altra to bude dost rozdilny pocit pri behani, ne? Nedival ses na neco prave od Altra? Nevim, co by na to nohy rikaly stridat boty s tak dost rozdilnym dropem. Ja prave premyslim o porizeni i tech silnicek s minimalnim dropem, protoze kdyz nasadim trailove altry, ve kterych ale nebeham tak casto, tak ty nohy na ten nizky drop proste zvykle nejsou. Tak si chci pomalu zvykat i na silnici. 

Ma s timto nekdo nejakou zkusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron

já jsem fakt amatér, altry mám určené na trail tam ten drop tolik necítíš (aspoň dle mě) no na cestu bych s nulovým dropem asi nešel....tam by moje šlachy asi dostaly zabrat. Ale těžko říct, jsem fakt amatér který zkouší.

Možná vyzkouším kompromis, nějaké inov silničky 4-8mm drop...fakt jen sonduju a hledám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, v pohode, ja se na to prave ptam. Taky jsem totalni tezkotonazni amater, ani bych se nenazval bezcem :)

Slo mi spis o to, ze kdyz by na to clovek sel postupne pomalu, tak si ty slachy vytrenuje i na te silnici. Ja ted beham na silnici s asics, ktere maji drop 10mm a kdyz pak nazuju Altry, tak je to sakra citit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, AndyAaron napsal:

Jo, v pohode, ja se na to prave ptam. Taky jsem totalni tezkotonazni amater, ani bych se nenazval bezcem :)

Slo mi spis o to, ze kdyz by na to clovek sel postupne pomalu, tak si ty slachy vytrenuje i na te silnici. Ja ted beham na silnici s asics, ktere maji drop 10mm a kdyz pak nazuju Altry, tak je to sakra citit.

Určitě to tak je ... postupný přechod je nejlepší, no já dlouho nosil sandále 0 drop běhal jsem občas naboso a teď mám ty altra, ale stejně občas šlachy cítím....hold jsem začal běhat až ve třiceti a je to cítit. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Zdenek1307 napsal:

Na silnici Asics Gel Cumulus 20, na terén Asics Fujitrabuco Lyte a na marast a kosu Asics Trabuco 8 GTX. Zatím vše super... v rámci kondičního a rekreačního běžce.

Asics.... vůbec nepoznám, musím skočit někde do krámu a vyzkoušet je, mám dost širokou nohu, tak mám dost omezený výběr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 13. 9. 2021 v 16:21, guzmic napsal:

Asics.... vůbec nepoznám, musím skočit někde do krámu a vyzkoušet je, mám dost širokou nohu, tak mám dost omezený výběr.

Asics je na širší nohu právě fajn. Obecně jsem s nima nejspokojenější. Běhával jsem prvně adidas, pak mizuno a na triatlon saucony. No a pak přišel asics s tím tri noosa. A od té doby na jiné značky ani nekoukám. Teda delší dobu jsem tu tri řadu neměl, běhám gel a jsem fakt spokojený. Mám od nich už alespoň 10 boty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle musim potvrdit. Mam gel cumulus 21 a na sirokou nohu to je fakt pohodlna bota. Mam k nim jednu jedinou vyhradu: nevim proc, ale boty neskutecne sbiraji bordel. Uz jsem z toho obcas na nervy. Nez botu nazuju, poradne ji vyklepu, rukou vytru vsechny zahyby, obuju, vybehnu a do peti minut mam v bote kaminky. Tohle mi adidas ani altra nedela a to je jeden z duvodu, proc se mi nechce dalsi asics porizovat. Druhej je, ze bych rad zkusil neco jineho, protoze mam zmeny rad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vojta1

@AndyAaron

kluci díky, určitě Asics vyzkouším.... jaké velké obchody je mívají na krámě? 

Mám tu Intersport, Sportisimo a Hudy jinak tu je speciální obchod na běhání ale ten má jen OneCloud tenisky a ty už mi nesmí na nohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron

Já je mám dokonce ještě doma.

+jsou lehké

+neskutečně pohodlne

+výborně tlumí na tvrdém povrchu

+ asi jsou aj rychlé, já jsem pomalý, tak nedokážu posoudit na 100%

- podrážka sedřená po snad 500km

- v těch "bocháncích" na podrážce, zůstává bordel, kamínky, klacíky atd. neskutečně mě to sralo.

- když zapršelo bota strašně čvachtá a píská, hnus na uši.

- brzo vydřená pata.

celkově za 150e hrůza děs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak můžu odpovědně říci, že jít to na “pohodu” je pěkná blbost. Bolest přijde tak i tak, ale díky této taktice jsem tam zůstal o pár hodin více

Ale jinak to bylo krásný, až na Sněžku, kde jsem byl už 3x a pokaždé viděl akorát velký prd9CEF4A5E-C9BF-41DA-BEDB-C06ADC393CDF.thumb.png.be36840a66183c6a297925ddc9939950.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...