Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Kompresky na křečáky bych řešil spíš s doktorem než někde na fóru. 
jinak já s kompresama hodně běhal, páč se mi zdálo, že to na dlouhý tratě pomáhá. Pak jsem s tím ale přestal a pocitově se nic nestalo
Máš recht, kompresky mě předepsal lékař tak nebudu vymýšlet kraviny že nemám s nějakou sportovní značkou .

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompresky jsem driv nepouzival, ale kamarad co si obcas da i nejaky ultra tvrdil, ze svaly s kompreskama pri behu neboli tolik druhy den. Vyzkousel jsem a subjektivne mi prijde ze mel pravdu. Jestli je to tim, ze se "mene klepou" pri doslapech anebo jen placebo, kdo vi. Letos je pouzivam temer cely rok. V chladnych dnech to i zahreje. Jednou jsem si vybehl narychlo bez a chytla me krec do lytka, ze jsem pak tydne pri behu kulhal.
Vysledek behani az zitra, ma byt jeste hezky, tak smad se par km jeste pripocte :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Nick06 napsal:

Máš recht, kompresky mě předepsal lékař tak nebudu vymýšlet kraviny že nemám s nějakou sportovní značkou emoji16.png.

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk
 

Ale můžeš si přes ně natáhnout značkové podkolenky 🙂

EDIT: Abych jen neplácal, tak letos lehce přes 6 kil, což je asi o 150km méně než loni, ale byl jsem měsíc bez hodinek, abych měl výmluvu 🙂 A vychází mi, že čím měně běhám, tím více tenisek mám. 

Aktuálně mohu na běh, v mém případě chůzi po horách, doporučit Asics Gel-Trabuco 9 gtx, jak jste tady nebo vedle řešili ty Hoka One One, tak Asics je krásně prostorný vepředu, pěkně obepíná nárt a drží hezky patu. Jsou vytlumené jako Kayano...lahoda. Jsou pronační a mají kapsu v jazyku na tkaničky. 

 

Snímek obrazovky 2021-12-30 v 15.07.30.png

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Prochy68 napsal:

Tak jak jste na tom s letosnima statistikama? emoji6.png

Já letos běhal vlastně první rok (začal jsem po letech v září 2020), běhám pomalu (průměrné tempo jsem radši z obrázku odřízl :D) , ale rád. A víc než bych kdy čekal. Každý měsíc 200km+. Občas tedy velmi těsně přes 200, ale jednou 285 km za měsíc. 

Screenshot_20211230_164238.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Ajaj napsal:

a jaký máte plány na 2022? Magický číslo. Chtělo by to něco velkýho😀

mě bude stačit, když se dám zdravotně dohromady

Já mám v plánu číslo 124060 (Suby No Date) ... a rád si pro ně zaběhnu 🙂

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 12. 2021 v 12:15, Nick06 napsal:

Používáte někdo kompresní prádlo/podkolenky atd. Má to smysl?

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk
 

Já mám dlouhý vršek i spodek od Skins a moje zkušenost je, že super. Kdysi jsem docela dost běhal a když jsem po nějaké době zase začínal (cca o 25-30 kg těžší), tak jsem si řekl, že to prostě vyzkouším, protože to vypadalo, že by to mohlo být super, ale nikdo okolo s tím neměl zkušenost. Jestli mi to ovlivnilo výkon, to fakt nevím (jestli byl na hovno, nebo o trochu míň na hovno, to nepoznám), ale když jsem byl běhat jenom v trenkách, tak jsem pak měl hlavně ze začátku pár dnů dost bolavé nohy (svaly, ne klouby), kdežto když jsem běhal v tom kompresním prádle, tak jsem další den skoro nevěděl, že jsem byl běhat. Fakt dost rozdíl. Vršek taky trochu (minimálně ze začátku po dlouhém nicnedělání jsou ochablé svaly i tam), ale samozřejmě se spodkem se to nedalo srovnat, tam byl ten rozdíl fakt výrazný. Běhy byly ze začátku tak 5-6 km, pak tak 10-11. Takže za mě jednoznačně jo, a to i pro začínajícího běžce. Pro toho možná tím spíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si každý rok chodím k ortopedovi pro poukaz na speciální vložky a s ním pak zajdu k protetikovi, který mi udělá vložky na míru a podle mých požadavků (částečně placené pojišťovnou).

Dva páry na rok = cca 500 Kč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, moco napsal:

Já si každý rok chodím k ortopedovi pro poukaz na speciální vložky a s ním pak zajdu k protetikovi, který mi udělá vložky na míru a podle mých požadavků (částečně placené pojišťovnou).

Dva páry na rok = cca 500 Kč. 

Jaké problémy tím řešíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja jsem za 2021 ubehl s garminama na ruce 11 km (bez nich by to ale mozna bylo i jednou tolik).

na letosni rok mam v planu zase zacit behat - rad bych to pojal jako pripravu, abych mohl pristi rok zaradit do kalendare nejakou stovecku... pro zatim jsem si dal za cil, ze alespon jednou tydne vybehnu na kopec u nas za barakem, tak doufam, ze se mi to podari.

akorat tedka musim do sportovniho outletu koupit ve vyprodeji nejake tenisky. zjistil jsem, ze nemam nic objemoveho do terenu. adidy padly na stavbe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...