Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Beet napsal:

Jaké problémy tím řešíš?

Mám propadlou klenbu a koleno po operaci menisku. Ale dají se tím řešit i kolena a záda. Když řekneš protetikovi co tě trápí, tak by ti měl vyjít vstříc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám za 2021 necelých 1400, což teda považuju za těžkou slabotu. 
Poradili byste mi někdo, jak rozumně z Garmin Connect dostat výsledek za minulý rok od Ledna do Prosince? Jak na mobilu tak na webu se mi to ukazuje od února. 
Když jsem si dal zobrazit detailní report a export do csv, tak se mi stáhlo 100 prvních aktivit, do června..... to je neuvěřitelné. 
Možná by to šlo se Stravou, ale s tou jsem začal až v půlce února.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ismit napsal:

já mám za 2021 necelých 1400, což teda považuju za těžkou slabotu. 
Poradili byste mi někdo, jak rozumně z Garmin Connect dostat výsledek za minulý rok od Ledna do Prosince? Jak na mobilu tak na webu se mi to ukazuje od února. 
Když jsem si dal zobrazit detailní report a export do csv, tak se mi stáhlo 100 prvních aktivit, do června..... to je neuvěřitelné. 
Možná by to šlo se Stravou, ale s tou jsem začal až v půlce února.

Pres handy asi ne. Pres web nize. Nejdrive „Reports“ - lista vlevo, a pak „Progress summary“ - uplne dole, kde si pak muzes navolit jake aktivity a v jakem casovem obdobi je chces videt 

94328904-2AB4-45FE-A8B5-846EC36D700E.png

9237AC7B-D59D-4D04-A95F-7BE2C1FB95D6.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc díky! 
image.png.c219b54e23b9800b1c68702e836ca2ec.png

ještě se zeptám, opět mi nějak odchází hrudní pás Garmin. naběhne tak při 1.5 km, nebo se taky musí párovat ručně, někdy už nechce naběhnout vůbec.
Má v dnešní době cenu kupovat další a nebo si pár stovek připlatit a koupit nějaké aktuálnější Garminy, Suunta s optickým HRM? díky za podněty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jo, já už jsem za svou kariéru zkonzumoval tak 4 hrudní pásy a přestává mě to bavit. Jasně, mám to spíš tak orientačně.
náhodou jednou jsme to testovali na kolegovi cca 60 let, pomalá tempa.
na jedné ruce měl své FR235 s optikou, na druhé mé tehdejší FR230 s mým hrudním pásem. Výsledky byly velmi podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ismit napsal:

Asi jo, já už jsem za svou kariéru zkonzumoval tak 4 hrudní pásy a přestává mě to bavit. Jasně, mám to spíš tak orientačně.
náhodou jednou jsme to testovali na kolegovi cca 60 let, pomalá tempa.
na jedné ruce měl své FR235 s optikou, na druhé mé tehdejší FR230 s mým hrudním pásem. Výsledky byly velmi podobné.

vono to je často podobný. V podstatě většinu času. Ale taky to dost často ukazuje kraviny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi tezko delat predcasne zavery jiz v prvnim tydnu, ale musim rict, ze temer dvouleta pauza se promitnula do pohyboveho aparatu. rad bych rekl, ze pozitivne. rad bych rekl, ze jsem za ty dva roky zapomnel na spatne veci (pri vetsi zatezi nadmerne zatezovani leve nohy) a mam moznost zacit s cistym stitem a spravne. protahovani, abeceda, technika, rozumne objemy... postupne... jsem zvedavy, jak dlouho mi to vydrzi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už mi to přijde bez pohybu taky nějaký dlouhý :( Existuje nějakej trik jak začít teď v zimě trošku běhat a nebýt druhej den marod? Příjde mi, že se přeci neroztrénovanej musím hned zadýchat a lapat ten ledovej vzduch do krku asi nic moc... rád bych chodil pak i do práce :D

Omlovám se za amatér dotaz 🙄 Já se přes teplejší sezóny sem tam proběhnu, ale ty začátky jsou vždycky krušný, častý zastávky....udejchanost... proto si vždycky řikám jak to ti lidi v zimě dělaj 🤔 thermoprádlo bych našel.. když si dám něco přes pusu, tak budu přece udejchanej ještě dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MAFFETONE

Já to teď čtu a dává mi ti při mém kriplovském stavu docela naději.

ve zkratce - běhej na max tepu 180 mínus tvůj věk. I za cenu, že někdy musíš přepnout do chůze. Je to sice nápor na ego, ale zase si říkám ve svém věku už můžu prdět na to, zda si někdo myslí že jsem rychlej nebo ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zacit velmi pomalu, nizke tepy, indiansky beh, dychat nosem. Ziskat fyzicku je dlouhodoba zalezitost. Dulezite je byt konzistentni, tzn. behat pravidelne, treba 3x tydne, klidne kratsi behy. Me zima nevadi, beham ale volne (co telo dovoli, vubec na to netlacim) - napr. vcera 12 km @5:13/km, prumerne tepy 125. Zima je primarne o rozvoji obecne vytrvalosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, redd napsal:

Zacit velmi pomalu, nizke tepy, indiansky beh, dychat nosem. Ziskat fyzicku je dlouhodoba zalezitost. Dulezite je byt konzistentni, tzn. behat pravidelne, treba 3x tydne, klidne kratsi behy. Me zima nevadi, beham ale volne (co telo dovoli, vubec na to netlacim) - napr. vcera 12 km @5:13/km, prumerne tepy 125. Zima je primarne o rozvoji obecne vytrvalosti.

Kdybych ja mel dychat nosem tak se udusim uz po 50 metrech 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasny, ze kazdy mame svoje “volne” tempo jinde. Je dulezity to hlidat. Jakmile tepy jdou nahoru, prejit do chuze nebo zastavit. Tim, ze budu behat furt na vysokejch tepech, se nikam moc neposunu. Jako dam si do tela, to jo, ale prinos je k hovnu…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Prochy68 napsal:

Kdybych ja mel dychat nosem tak se udusim uz po 50 metrech 😅

ja se taky smeju, kdyz si vzpomenu, jak jsem ve svych zacatcich nedokazal ubehnout souvisle 4km okruh v brne na lesne kolem panelaku. nehlede ze jsem u toho funel jak lokomotiva. kdyz jsem ten okruh konecne zabehnul cely, byl jsem asi na kraji kolapsu, mzitky pred ocima a tak...
zacni s padesati metry a uvidis, kam se dostanes za deset let :)

dychani nosem je (hlavne v zime) urcite super, akorat bych se pripravil na to, ze opravdu po padesati metrech muzete prejit do chuze. takze trosku teplejsi obleceni a alespon chodit no :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...