Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

já to začal praktikovat tento rok. Držet tep (průměr) 135-140 všechny tréninky. Vydržet do konce března a pak najet na “normální” trénink. Tak uvidíme.

ale je pravda, že mě teď tréninky více baví, když to nemusím hrotit. Zároveň se člověk k tomu i v nečase lépe vykope z domu “vždyť se jdu jen tak trošku rychlejš projít” 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to přinese? Dočetl ses o tom někde nebo jsi po Silvestru vstal a rozhodl se? .....že bych to taky do toho března dal. 

před 45 minutami, Ajaj napsal:

já to začal praktikovat tento rok. Držet tep (průměr) 135-140 všechny tréninky. Vydržet do konce března a pak najet na “normální” trénink. Tak uvidíme.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, a je to teda na 3 měsíce nebo kolik se doporučuje? Mě by to i tak nějak vyhovovalo, zrychlit (zapojit intervaly) stejně potřebuji až v dubnu - trénuju vždy měsíc před přezkoušením intervaly - chci ideálně vždy zaběhnout 3 km za 12 min. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, moco napsal:

Díky za info, a je to teda na 3 měsíce nebo kolik se doporučuje? Mě by to i tak nějak vyhovovalo, zrychlit (zapojit intervaly) stejně potřebuji až v dubnu - trénuju vždy měsíc před přezkoušením intervaly - chci ideálně vždy zaběhnout 3 km za 12 min. 

Armáda? :) 

Já teď přes zimu běhám dvakrát týdně volněji se zátěžovkou, podle Garminu jdu výkonově dolu, ale nepočítá právě s těma 10kg navíc, tak jsem zvědavý co mi bude ukazovat až sundám vestu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nizke tepy jsou vhodne pro ziskavani a zlepsovai obecne vytrvalosti. Zvlaste pres zimu, kdy se obvykle nezavodi. Je to zaklad pro ziskavani dalsich dovednosti jako rychlost, tempova vytrvalost.

Vetsina treninku by mela byt na nizsich tepech, ale je jasne, ze casem je obcas zaradit intervaly, vybehy, rovinky…

Obecne dobrym ukazatelem obecne vytrvalosti a fyzicky obecne je prave tepova frekvence. Pokud pobezim stejnym tempem x:xx/km napr hodinu, budu mit tepy od 10. minuty az do konce vicemene shodne? Pokud ano a jeste hodnota tepovky je nekde do 0,7 svoji HRmax, pak to tempo je pro me z pohledu vytrvalosti OK. Pokud v case roste, tak na tom nejsem z pohledu obecne vytrvalosti uplne dobre (vztazeno k danemu tempu).

Dalsim ukazatelem muze byt fartlek, kdy menim rychlost a podobne, jak menim rychlost by mely reagovat tepy. Jde hlavne o poklesy. Zrychlim, tepy reaguji, zpomalim, tepy opet reaguji.

Mene trenovani jedinci po nejake vyssi zatezi behem treninku (ostrejsi usek, vybeh), maji problem, aby se jim tepovka vratila. Proto je nekdy lepsi zastavit a pockat.

Pokrocilejsi treninkove aplikace umi po treninku ukazat Pace:HeartRate. Pokud je do 5 %, tak OK (vztazeno k normalizovanemu tempu behu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, moco napsal:

Díky za info, a je to teda na 3 měsíce nebo kolik se doporučuje? Mě by to i tak nějak vyhovovalo, zrychlit (zapojit intervaly) stejně potřebuji až v dubnu - trénuju vždy měsíc před přezkoušením intervaly - chci ideálně vždy zaběhnout 3 km za 12 min. 

přesně jak psal Redd

vzhledem k tomu, že jsem starej a poslední dobou věčně nachcípanej, tak se přes ty nízký tepy chci hlavně protlouct zimou bez přerušení a pak doufám, že to můžu od dubna nakopnout (kdy ale pořád min. 70% celkové vzdálenosti budu dál dělat na nízkejch tepech)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim, jak me tento druh treningu bude bavit. chtel bych se tim zacit ridit, ale v zasade me to nebavi, protoze bych radeji bezel trosku rychleji a hlavne tak nezpomaloval do kopce. ale zkusim to vydrzet a snad se brzo dostavi nejaky viditelny vysledek a to me bude motivovat drzet se tepovky.

takze po trech letech se budu muset podivat do manualu garminu jak se nastavuje, aby me ty hodinky upozornovaly na pokles a prekroceni daneho tepoveho pasma :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si říkám, vzhledem k svýmu zaměření závodů (ultra), že to má hlavu a patu. Stejně nesmím závodit na vysokejch tepech.

A Maffetone to řeší hodně komplexně (i třeba jak mentálně pojmout tréninky, ne jenom závod). 
Takže pokud chci trénovat nějakých 10-12h týdně, tak to stejně nemůžu většinu času bušit jak testosteronovejch králíček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to teda dneska zkusil.  Teď přes zimu neběhám, dělám jiné sporty a vyběhnu max. jednou za dva/tři týdny na max. 8 km. 

Běh jsem si užil, běžel jsem, pro mě, nadprůměrnou vzdálenost, ale chtěl jsem běžet okolo hodiny a půl, ať to má smysl. 

Domů jsem přiběhl příjemně unaven, i když jsem běžel v zánovních trailových Asicsech (chodidla teď masíruju míčkem) 🙂

Trať byla rovinatá a 70/30 v prospěch asfaltu. 

Tak mi to níže můžete vyhodnotit, co jsem zač 🙂

Snímek obrazovky 2022-01-17 v 19.23.42.png

IMG_44A155DDAC23-1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olomouc je placka, povrchy se střídaly, sem tam malý a krátký (jen pár výškových m) kopeček, a stání na přechodech. Pás je nový HRM Pro a hodinky F6Pro. Možná jsem kardiak, nevím, jednou za 4 roky jsem na EKG a vše v pořádku.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koupil TOPO MT3 https://www.trisportshop.cz/topo-mt-3-bezecke-tempove-a-zavodni-boty-do-terenu

Jako širší jsou, ale o volnosti pro prsty, jak se píše v reklamách na tento typ bot, urči není ani řeč.

Jsou Altry širší? Nebo zbývá nějaká opravdu široká bota na trhu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...