Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Musíš zkusit no, Altra jsou široké dost a kopyto je opravdu velmi přátelské k chodidlu, takže místo vepředu pro prsty je. Zajímavé je, že mám jak Asics, tak Altra stejně velké (stélka 30,5cm, kdy chodidlo mám 29,3cm), ale u Altra Lone Peak mě furt při chůzi naráží palec na špičku, hlavně teda přirozeně když jdu z kopce. Moc jsem je teda venku neměl, možná je málo utahuji nebo mi nesedí, nevím, ale je to zvláštní, protože u Asics špičku teda necítím. Přisuzuji to nejspíše té konstrukci barefoot, kdy se noha nejspíše v přirozené poloze roztahuje více a prsty jsou více od sebe.

Ale jestli máš možnost, tak zkus i ty mnou výše chválené Asics Gel-Trabuco 9, překvapily mě svým prostorem v přední části a jsou parádně vytlumené gelem. Jedno negativum na nich mám, při delším běhu si sem tam škrtnu botou o kotník, u podrážky Trabuco to znamená pocit jako když tě kousne pes:-) Mám kotníky do krve 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Od nového roku se účastním výzvy 100* na jeden náš kopec za rok. Trasa co dávám má +500m na 2km a zpět okolo dohromady 6 km. Strašná volovina, ale dvanáct kousků už mám za sebou. 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Ajaj napsal:

Tak to můžete na konci roku zkusit https://everesting.cc/  To už na to budete fit 🙂

to má nějaké pravidla ne? 8tis metrů za den nebo tak něco.

To nedám ani na lanovce 🤣

Možná tak za měsíc. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Prosím skúsenejších o posúdenie. Behať som cez minulé leto prestal, lebo ma to k smrti nebavilo, no kúpil som si Fenixy a dal som si cvične jeden beh. Čisto preto, aby som si porovnal, či tempo, ktoré som si predtým orientačne vypočítal, zhruba sedí s realitou... A popri tom som zistil, že tep mi stúpa nejako privysoko, laický pohľad. Mám sa tým nejako zaoberať, alebo je to normálne? Moje odhadované tepové maximum je tak 188 bpm, inak sú moje aktivity skôr dlhšie a aeróbne.

image.thumb.png.40e279eabb390e68e5221937898a052a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik

já jsem teda hovno odborník, ale včera jsem měl náročný trail běh +900m na 8 km a průměr 144 bpm

myslím si, že tvých 154 při běhu v tempu 5min/km je cajk. (to bych dal možná na kole) 🤣

 

Screenshot_2022-03-23-09-42-24-917_fi.polar.polarflow.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, wawrik napsal:

Prosím skúsenejších o posúdenie. Behať som cez minulé leto prestal, lebo ma to k smrti nebavilo, no kúpil som si Fenixy a dal som si cvične jeden beh. Čisto preto, aby som si porovnal, či tempo, ktoré som si predtým orientačne vypočítal, zhruba sedí s realitou... A popri tom som zistil, že tep mi stúpa nejako privysoko, laický pohľad. Mám sa tým nejako zaoberať, alebo je to normálne? Moje odhadované tepové maximum je tak 188 bpm, inak sú moje aktivity skôr dlhšie a aeróbne.

image.thumb.png.40e279eabb390e68e5221937898a052a.png

Moje odhadovane maximum je cca 180, pri behu mam prumer 140-150 a neresim to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wawrik napsal:

Prosím skúsenejších o posúdenie. Behať som cez minulé leto prestal, lebo ma to k smrti nebavilo, no kúpil som si Fenixy a dal som si cvične jeden beh. Čisto preto, aby som si porovnal, či tempo, ktoré som si predtým orientačne vypočítal, zhruba sedí s realitou... A popri tom som zistil, že tep mi stúpa nejako privysoko, laický pohľad. Mám sa tým nejako zaoberať, alebo je to normálne? Moje odhadované tepové maximum je tak 188 bpm, inak sú moje aktivity skôr dlhšie a aeróbne.

image.thumb.png.40e279eabb390e68e5221937898a052a.png

154 při 188 je nějakých 82%, takže úplně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...