Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

před 15 hodinami, Jakub Štefka napsal:

Behani je moje druha nejoblibenejsi disciplina v dlouhem triatlonu - nabeham tak 70-90km tydne, dle treningove faze.

Uff, to už je slušná porce (skoro se mi chce říct, že už je to zbytečně moc), s tím už se dá cílit hodně vysoko :) (pokud jsi shopen tu nálož zregenerovat) - klidně ke 3 hodinám na maratonu v ironmanu 

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, redd napsal:

Uff, to už je slušná porce (skoro se mi chce říct, že už je to zbytečně moc), s tím už se dá cílit hodně vysoko :) (pokud jsi shopen tu nálož zregenerovat) - klidně ke 3 hodinám na maratonu v ironmanu 

no to nevim jak v triatlonu, bo tam je hromada kola a plavani, ale 70-90km/tydne beha kdejaky hobik, ktery si sotva lizne maraton za 3:30, ja kdyz sem chtel marathon pod 3h tak v poslednich fazich sem chodil 100-120 tydne spis vic, kdyz sem to pak vylepsoval tak 150km tydne byl standard, 100-120km drzim poslednich 5-6 let vicemene pravidelne mam v tom hromadu verticalnich km a taky na vyjeti kola a neprijde me to nejak moc, ale asi to mam lehce posunuty.....

ono to skace kdyz o vikendu tam das nejaky delsi beh, treba ted sem byl probehnout trasu Jizersky 50tky

 

 

jizerky.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud cilis na celkovy cas cca 9 h, tak OK. Ja nejvic behal tak 180-200 km/mesic (cca 2-3 mesice v roce). To stacilo na maraton v IM tesne pod 3:30 a celkove pod 10 h. Myslim, ze me moznosti by byly to stahnout k 3:10 / 9:15 pokud by byl cas trenovat 15-20 h tydne, coz bohuzel neni (rodina, prace atd. ) Jinak preju at drzi zdravi a hlava, a at v zavodech prodas, co mas natrenovano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 8. 2022 v 18:40, sido napsal:

mám to úplně stejně 😉 teda s hodinkama, nabeham vic…. zkoušel sem nosit dvoje hodinky, ale připadal sem si divne 😂

No jo, jedny na prave, jedny na leve, to si pak clovek pripada jak rusky vojak vracejici se z dovolene :)... Behal bych rad i vic, ale casove do nedavam, kdyz k tomu mam jeste kolo a plavani :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, redd napsal:

Pokud cilis na celkovy cas cca 9 h, tak OK. Ja nejvic behal tak 180-200 km/mesic (cca 2-3 mesice v roce). To stacilo na maraton v IM tesne pod 3:30 a celkove pod 10 h. Myslim, ze me moznosti by byly to stahnout k 3:10 / 9:15 pokud by byl cas trenovat 15-20 h tydne, coz bohuzel neni (rodina, prace atd. ) Jinak preju at drzi zdravi a hlava, a at v zavodech prodas, co mas natrenovano.

To je hezky cas - kde jsi ten IM absolvoval? Uprimne beh pod 3:30 po kole me prijde zatim nerealne - na tom kole se to stahuje lip :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, sido napsal:

no to nevim jak v triatlonu, bo tam je hromada kola a plavani, ale 70-90km/tydne beha kdejaky hobik, ktery si sotva lizne maraton za 3:30, ja kdyz sem chtel marathon pod 3h tak v poslednich fazich sem chodil 100-120 tydne spis vic, kdyz sem to pak vylepsoval tak 150km tydne byl standard, 100-120km drzim poslednich 5-6 let vicemene pravidelne mam v tom hromadu verticalnich km a taky na vyjeti kola a neprijde me to nejak moc, ale asi to mam lehce posunuty.....

ono to skace kdyz o vikendu tam das nejaky delsi beh, treba ted sem byl probehnout trasu Jizersky 50tky

 

 

jizerky.jpg

No, hod k tomu 3x tydne 1:30h plavani a aspon 8-10h kola a tech 70-90km behu je limitnich... navic to prece jen meni biomechaniku pohybu a somatotyp, kdyz se clovek plahoci ve trech ruznych disciplinach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Jakub Štefka napsal:

No, hod k tomu 3x tydne 1:30h plavani a aspon 8-10h kola a tech 70-90km behu je limitnich... navic to prece jen meni biomechaniku pohybu a somatotyp, kdyz se clovek plahoci ve trech ruznych disciplinach

jo čas tomu rozumím, já to mam naštěstí s časem v pohodě, děti velký, manželka v pohodě tak tomu mužu věnovat to co pak zvládnu uregenerovat, v tom je limit, ale třeba dvoufaze se slofikem po obědě je ideál 😂🤘

jinak mě přijde ze trénink na triatlon je pro telo lepší, protože kompenzuje různé disbalance, aerobka je přenosná a odlehči jednostranné pretezovanym partiim atd.  ciste běžecký trénink je dost jednostranný a tak běžec stejně musí dělat různý další kompenzační cvičení, což třeba u mě je hlavně kolo a jóga, bohuzel neumím moc dobře plavat to by bylo na kompenzaci supr…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Jakub Štefka napsal:

To je hezky cas - kde jsi ten IM absolvoval? Uprimne beh pod 3:30 po kole me prijde zatim nerealne - na tom kole se to stahuje lip :)

IM Italy. No tvoje bezecky objemy jsou masakr, ja bych ubral objem a zaradil kvalitu + mene aerobnich aktivit a radsi posilka/joga… samotnym objemem moc nezrychlis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pouzivas barefoot na beznou chuzi? Pokud nekolik let ano a nohy jsou zvykle, tak muzes zacit pouzivat i na beh. Jinak fakt nedoporucuju. Ja mam na chuzi uz vyhradne barefoot (min 5 let), ale beham v normalnich bezeckych botech (vyhoda tlumeni apod). Myslim, ze beh v barefootech moc nedava smysl (vic rizik nez prinosu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, pesnoaar napsal:

Mel byste nekdo tip na barefoot boty na behani povetsinou po asfaltce, ale cast pravidelne trasy take po polnackach, lesnich cestach a kamenech. Zaujaly me Xero Shoes Mesa Trail, da se v nich i na tom asfaltu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

@redd má 100% pravdu pokud na to nohy nemáš připravené bude to nejspíš průser.

Taky jsem jsi koupil altra lone peak 5 jaká to bude paráda a velmi rychle jsem zpět u klasických tenisek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...