Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, guzmic napsal:

Taky jsem jsi koupil altra lone peak 5 jaká to bude paráda a velmi rychle jsem zpět u klasických tenisek.

 

Taky o nich uvažuju. Hlavně tedy kvůli šířce. Co jsi měl za problém?

Já pořídil na chůzi Skinners a ty mi dělají vyloženě dobře. I když v nich nechodím pořád, ale jen občas.

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ty Altry jsem také koukal, že by to mohlo být ono - 0 drop, široká špička a nějaké tlumení tam je na asfalt. Kupovali jste u nich vaši standardní velikost, nebo jste šli o kus nahoru? Rád bych si je vyzkoušel někde naživo, bohužel to vypadá, že moji velikost nikde v rozumné vzdálenosti skladem nemají, takže bych musel to prubnout přes net :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Beet

šířka super, tlumení taky, jen mě vždy bolely lítka a šlachy, ale já běhám dost kopce třeba to bylo tím. Na rovinky jsem je nezkoušel.

Přešel jsem zpět na Inov a bolest výrazně nižší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

několik let nosím v létě takovéto sandály - částečně po měkkém, částečně po asfaltu, betonu. 
Asi minulý rok jsem koupil minimal boty na chození od Xero shoes, měl jsem z toho dobrý pocit. Po nějaké době se objevily projevy plantární fascitidy v podobě zdruření šlach cca v půlce chodidla (a mám ještě slušný hallux). V létě jsem si jasně otestoval, že celý den v těchto sandálech na tvrdém pro znamená automaticky silnou bolest fascie. Teď zkouším Altra Paradigm 5 a to jsou teda neuvěřitelné polštáře a bohužel dost neprodyšné; aktuálně pak Topo Runventure 3, vypadají velmi schopně, ale s tou prodyšností to také nebude hitpoška.
běhání v minimal botech nepraktikuju a co jsem tak pochopil, je to těžce na ústupu. 
Samozřejmě mám za sebou návštěvy ortopedů, fyzioterapeutů a rehab dr.
Dnes se chystám konečně na podiatrii, jsem zvědavý, co se bude dít dál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak návštěva podiatrie byla docela zajímavou zkušeností. Paní doktorka je docela svižná a evidentně pro ní není problém během půlhodiny (které se přirozeně o nějakých 10 min protáhne) provést samotné vyšetření s použitím běhátka a screeningu chodidel, vyrobit v ruce korektor na hallux a ještě vložky na míru. Není to na pojišťovnu.
Trochu mě uklidnila, že nejsem ještě ztracený případ ;-). 

http://www.rehaktiv.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, ismit napsal:

Tak návštěva podiatrie byla docela zajímavou zkušeností. Paní doktorka je docela svižná a evidentně pro ní není problém během půlhodiny (které se přirozeně o nějakých 10 min protáhne) provést samotné vyšetření s použitím běhátka a screeningu chodidel, vyrobit v ruce korektor na hallux a ještě vložky na míru. Není to na pojišťovnu.
Trochu mě uklidnila, že nejsem ještě ztracený případ ;-). 

http://www.rehaktiv.cz/

máme v Hradci taky podiatrii a musim říct, že ty vložky mi na zánět plantární fascie pomohly jako nic jiného. A běhám v normálních běžeckých botách, Salming Greyhound a nějaké Brooksy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neběháte tady někdo na Letné Teribear? docela mě to baví, zatím jsem měl oba běhy po 9té večer, takže nemám moc zkušenost se zázemím. Ok, dá se v klidu převléknout a pak je trochu problém si zamknout batoh, protože volných bylo jen pár boxů a většina těchto zámků nefungovala:
image.png.cec0b9e49072859831424ddae84c2e41.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...