Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Tema bot. Ja ty lepsi od Deca zkusil. Prodavac rikal, jak v nich beha i extremni dlouhe trate atd. Ja je letos rotival s Mizunama. V tech Deca se dalo bezet i pres 30, jen me casto nekde v lese nebo nekde nerovnem terenu vadi ta precuhuji podrazka. Nevim proc to je v mode, ale prijde mi, ze pak casteji nekde skobrtnu at uz bokem nebo patou.
Takze se daji pouzivat, jen mi pri ochlazeni pak zacly divne vrzat podrazky, coz nekdy leze na nervy.
Mizuna jsem stridal vsemozne. Vzdy super, jen asi i mym divnym krokem se zhruba po 600 km (velmi hruby odhad) zacnou parat tam kde se ohybaji prsty. Takze pak mam vetraci boty (dokud clovek neni v pisku, tak mi to neva). Kazdopadne za lonsky rok, byly pro me top boty na behy 30+ Mizuno Ultima. Cloveka i tim prijemnym pocitem v nich pak bezi pomalu a dal a je to hezky vylet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste Ad hodinky.
Mel jsem Instinct Solar, super vec. Disp nema chybu, proste LCD na slunicku udela uplne skvelou praci. Ono teda pak stejne casem do toho nekoukas. Po roce a neco mi zacal blbnout tlakomer (tim padem i nastoupane metry), nekde na forech je to popisovano, takze reklamace a dostal jsem nove.
Pritelkyne mela Instinct bez solaru a nejake funkce tam chybi, myslim ze hlavne predkce dni a hodin vydrze baterky.
Jinak jsou to super lehke hodinky, nevis o nich. Ja i diky praci a casum kdy jsem vybehl uvital vzdy, ze Garmin umi upozorneni behem aktivity.
Nicmene pismenka uz nejsou tak velka a obcas uz jsem detaily neprecetl.
Pred reklamaci jsem poridil Fenix 7, jsou na ruce znat, ale tes je nosim stale i jako zakladni smart watch (to me u Instinct nikdy nelakalo) a na vahu si clovek zvykne, obvzlaste kdyz jsem nosival POcka :-)
Urcite bych i jukblnul zda nekdo nenabizi uz jete Instinct 2...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani se mi sem moc psat nechce, kdyz ctu ty casy co davate. a zlobim se na Vas!

ale pomalu se posouvam a zlepsuju, takze budu mit pamatku, az se nekdy dostanu na desitce pod padesat minut.   🙂

(minuly rok bych nerekl, ze ji nekdy ubehnu. uz jsem pod hodinu a neda mi to ani tak moc velkou praci. )

 

co mi ovsem vadi a nevim jak s tim nalozit je, ze mi fenix 7 proste nechce brat v potaz jine sportovni aktivity nez je beh.

plavani i kdyz makam hodinu a pul kazdy den bere jako odpocinek. tvari se, jako bych odpocival a ignoruje, ze to sezere vic energie nez beh. malinko zohlednuje veslovani, tam pozna ze sem po nem vyrizenej a durch propocenej. a trosku si vsima kola. ne moc. 

jde mi o to, ze mi pak nevychazi odpocinky a hodinky pisou, ze mam 1 procento energie. mam neco blbe nastavene? diky.

20230113_070505.jpg

Screenshot_20230113_094922_Connect.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pas nepouzivam. jen si zapnu aktivitu "plavani v bazenu" na hodinkach a jedu. tepovku to pod vodou sice meri, ale za ty roky kazdodenniho koupani je i pri delsi namaze hodne nizka.

Screenshot_20230113_111156_Connect.jpg

Upraveno uživatelem hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garmin používá pro výpočet zátěže (load) / únavy (body battery) hlavně HR a HRV. Což optika v bazénu neměří dobře + zátěž plavání není tak na HR náročná jako běh. Plus i ty jsi už plavecká mašina = i když máš pocit, že jedeš naplno, tak to pro tělo není to stejné co v tvém případě běžet hodinu v tempu 6:00. Posilování je z tohoto hlediska ještě horší = jsou tam jen peaks (a ještě ne nějak brutální, pokud např. nejedeš dřepy) a během pauzy ti tepy klesnou na minimum (pokud jsi normálně trénováný jedinec). Stresová zátěž na tělo je samozřejmě vysoká, ale netuším podle čeho to můžou hodinky změřit (respektive změří to podle HRV ale až pak v klidu, např. vyhodnotí spánek že byl špatný, protoze už jsi přetrénovaný)

zároveň pokud nenosíš hodinky i na spaní, tak celkové statistiky únavy/přetrénování budou ukazovat kraviny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajaj, diky moc. co pises sedi a dava smysl.

garmin 7 nosim i do postele, schvalne i z duvodu, abych si odhadnul, jak moc se kvalitni spani podepise na naslednem vykonu a dobiti baterii. 

presne jak odhadujes-u plavani nejedu na plno, ale tak na max 70 procent abych si mohl uplne vypnout hlavu a radovat se jen ze samotneho pohybu ktery miluju.  takze mozna kvuli tomu uz to hodinky neberou jako neco prinosneho. 

a pravdepodobne pretrenovany budu, neumim odpocivat, miluju ten kazdodenni drill-nedokazu si vubec predstavit ze bych " nešel."   

jeste jednou diky!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja hodně věřím na HRV, protože se ti tam promítnout i ostatní aspekty (chlastals, mám stres apod). 
na druhou stranu Radek Brunner (náš nejlepší ultrabězec) jasně říká, že se při své kondici nemůže spoléhat na techniku (protože mu při těch jeho brutálních objemech hlásí, že si má dát pár dní pauzu) ale musí čistě poslouchat tělo.

ale pro normální lidi si myslím, že už hodinky dokáží udělat dobrý odhad, i když to vychází z průměrných dat tisíců jedinců 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ajaj napsal:

ja hodně věřím na HRV, protože se ti tam promítnout i ostatní aspekty (chlastals, mám stres apod). 
na druhou stranu Radek Brunner (náš nejlepší ultrabězec) jasně říká, že se při své kondici nemůže spoléhat na techniku (protože mu při těch jeho brutálních objemech hlásí, že si má dát pár dní pauzu) ale musí čistě poslouchat tělo.

ale pro normální lidi si myslím, že už hodinky dokáží udělat dobrý odhad, i když to vychází z průměrných dat tisíců jedinců 

naprostej souhlas, u HRV sem s pul roku platil MySasy a musim rict ze Garmin to ma na velmi podobny urovni a v cene, takze pouzivam uz jen to a naucil sem se to vicemene i poslouchat, takze kdyz se nahodou jednou za cas zleju, leze na me nejaka choroba nebo proste mam rozhozeny rytmus, tak hodinky me rano varujou a ten den trenink proste vynecham nebo jdu jen velmi zlehka a rekl bych ze se to vyplaci......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jak dlouho vám obvykle trvá než rozběháte nové boty?
Dorazily mi ty Hoka. Velikost v pohodě, ale nějak to na noze nesedí, jsem z toho sedřenej, jedna bota sedí nějak hůře.
Doma při zkoušení se všechno zdálo fajn, projevilo se to až při samotném běhání.
Ptám se hlavně proto, zda existuje šance, že se to ještě nějak prošlápne a usadí nebo zda jsem o tři litry lehčí a mám boty tak akorát do vitríny.
Nevybavuji si, že bych měl podobný problém s předchozí botou, takže by to nemělo být tak, že bych měl nějak extra patvarované hnáty ...
Díky za případnou zkušenost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, jhonzatko napsal:

Chlapi, jak dlouho vám obvykle trvá než rozběháte nové boty?
Dorazily mi ty Hoka. Velikost v pohodě, ale nějak to na noze nesedí, jsem z toho sedřenej, jedna bota sedí nějak hůře.
Doma při zkoušení se všechno zdálo fajn, projevilo se to až při samotném běhání.
Ptám se hlavně proto, zda existuje šance, že se to ještě nějak prošlápne a usadí nebo zda jsem o tři litry lehčí a mám boty tak akorát do vitríny.
Nevybavuji si, že bych měl podobný problém s předchozí botou, takže by to nemělo být tak, že bych měl nějak extra patvarované hnáty ...
Díky za případnou zkušenost!

tohle sem mel u silničních Hoka Clifton,  drelo to uprostřed chodila. Nevyřešilo to nic. Takže z toho byly tenisky na chalupu, při chůzi to nevadilo. U těch Cliftonu dělají Wide variantu a u te vše v pohodě….  

jestli te to potěší v neštěstí, tak takhle vyrazuju s různými potížemi průměrně 1boty za dva roky, takže už jich par bylo 😳 ale zase udělám minimálně 4 páry do roka, tak se to ztratí 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clifton je vtipnej. Už jsem slyšel více lidí, že s nima měli docela “zvláštní” problémy. Na druhou stranu mraky lidí je chválí do nebe. Doporučil jsem je kolegovi, co začal docela bušit a je z nich úplně nadšený. Vždy když mě vidí, tak je chválí. Tak jsem je koupil taky….no, v životě jsem neměl puchýř ze strany palce. A to že už jsem z běhání měl slušně sprasený nohy. A u Cliftonů to mám po každém běhu. Ale protože střídám asi deset bot, tak prostě akceptuji že mám jednou za 2 týdny puchýř 

@jhonzatko- takže pokud je už nemůžeš vrátit, tak bych koupil ještě jiné boty na střídání a hlavně zjistil u těch starých při jakém typu běhu ti dělají nejmenší problémy (výklus, rychlejší tempo, atd.).
BTW - ještě si pohraj s utahováním tkaniček. Hodně lidí utahuje moc. Hlavně vršek (před uzlem) by neměl být na krev

snad to pomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...