Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

V 13. 1. 2023 v 13:03, Ajaj napsal:

ja hodně věřím na HRV, protože se ti tam promítnout i ostatní aspekty (chlastals, mám stres apod). 
na druhou stranu Radek Brunner (náš nejlepší ultrabězec) jasně říká, že se při své kondici nemůže spoléhat na techniku (protože mu při těch jeho brutálních objemech hlásí, že si má dát pár dní pauzu) ale musí čistě poslouchat tělo.

ale pro normální lidi si myslím, že už hodinky dokáží udělat dobrý odhad, i když to vychází z průměrných dat tisíců jedinců 

nezapomenu na štědrý večer, když jsem šel spát s plným břichem a po pár pivech/vínu a body battery mě kleslo z půlnočních 17 na ranních asi 5, to jsem docela čuměl. 
Jinak jsem ještě odpozoroval, že s tímto ukazatelem pěkně zahýbe sauna a BB je po ní ráno také dost nízko. Moc nechlastám - pár piv týdně.

pls. nemáte někdo zkušenost s opravou Garmin kvůli převýšení? Moje aktuální FR745 ukazují absolutně mimo. Jinak samozřejmě se hlásím do klubu doublewristerů 😉, na levé Seiko, na pravé Garmin.

Upraveno uživatelem ismit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel probpem se senzorem na Instinct, ale zacal ukazivat max hodnotu, takze uplny nesmysl a vubec se nehnul. Ma forech jsem se docetl ze to meni kus za kus v zaruce, coz probehlo i u mych.
Je pravda ze kdyz jsem je nechal asi 6 mesci lezet, tak pak zacly ukazovat ok, i tak je vymenili. Je fakt mozne ze je to znecistenim uvnitr.
Jinak k tematu BB. V saune je nenosim, jinak to asi bere podle vyssi tepovky, nicmene spanek po ni mam vzdy s vyssim skore a lepe dobito.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, je to tahle díra. nemá se v tom dle návodu šťourat.
já je do sauny sundavám, ale pak mám to BB nějak rozhozené. tak to beru s rezervou. Nevyspalej jsem permanentně, včas jít nedokážu a ráno budíček - děti, a nebo aktuálně jsem začal ráno běhat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes nakupovat. Nejdřív jsem se stavil ve Sportisimu. Měl jsem něco předvybráno, ale nesedělo nic.

Pak jsem šel zkusit do Dekáče vyhlídnuté Kiprun KS900 a padly jak prdel na hrnec. Pocitově prostě pecka. Tak už je mám doma z zítra je prubnu. Těším se na ně moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl dnes taky na nákupy, jsem o 110e chudší. 🤣

objednal jsem si tu rozšířenou variantu.

https://www.runsport.cz/cs/p-24115-hoka-one-one-m-challenger-atr-6-wide-ombre-blue-green-sheen?2=65

Screenshot_2023-01-20-16-39-11-98_811711abd41cd659c819d87108f22bce.jpg

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 12. 2022 v 22:41, guzmic napsal:

dal jsem si výzvu 100x na místní kopec, cca 5km trasa a skoro +500m

urcite jsi me porazil o nekolik parniku, takze mas u me pivo na lyse :) - ja jsem byl u nas na kopci cca 20x

tenisky na nohou naposled 25.7. - pak proste nejak nebyl cas, jen jsem sem tam stihl nejake to kolo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 1. 2023 v 10:11, Anela napsal:

urcite jsi me porazil o nekolik parniku, takze mas u me pivo na lyse :) - ja jsem byl u nas na kopci cca 20x

tenisky na nohou naposled 25.7. - pak proste nejak nebyl cas, jen jsem sem tam stihl nejake to kolo...

Díky, musíme se tam někdy sejít. 👍

akorát jsem je přinesl...

jen jsem nasrán, že jsem byl běhat už ráno a nemůžu je vyzkoušet 🤣

IMG_20230126_155023.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, guzmic napsal:

Díky, musíme se tam někdy sejít. 👍

akorát jsem je přinesl...

jen jsem nasrán, že jsem byl běhat už ráno a nemůžu je vyzkoušet 🤣

IMG_20230126_155023.jpg

jdi 2x tím nic nezkazis 😎🤘

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=26160]jhonzatko[/mention] aku velkost si nakoniec kupil? tvoj standard alebo plus minus cislo?

Koupil jsem wide variantu a cca u půl čísla větší.
Orientoval jsem se podle reálných rozměrů vložky na eobuv.cz.
Z hlediska velikosti mi sedí skvěle, z hlediska tvaru bohužel nikoliv :(
Do toho mám pocit, že pravá bota je nějaká vadná, sedí jinak, chová se jinak než levá, kde nemám nejmenší problém.
U žádných jiných bot jsem se s tím zatím nepotkal, takže bych neřekl, že je problém u mě.
Každopádně za ty skoro 4 litry docela velké zklamání.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, guzmic napsal:

Díky, musíme se tam někdy sejít. 👍

akorát jsem je přinesl...

jen jsem nasrán, že jsem byl běhat už ráno a nemůžu je vyzkoušet 🤣

IMG_20230126_155023.jpg

Ahoj, jaky je tohle typ? Mam Hoka oneone a spokojeny, vyhledove budu kupovat nove, pekna barevna kombinace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, slabak napsal:

Ahoj, jaky je tohle typ? Mam Hoka oneone a spokojeny, vyhledove budu kupovat nove, pekna barevna kombinace...

Hoka Challenger ATR 6 wide (široká verze) nechali mi je za 110e to jsem musel vzít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Koupil jsem wide variantu a cca u půl čísla větší.
Orientoval jsem se podle reálných rozměrů vložky na eobuv.cz.
Z hlediska velikosti mi sedí skvěle, z hlediska tvaru bohužel nikoliv default_sad.gif
Do toho mám pocit, že pravá bota je nějaká vadná, sedí jinak, chová se jinak než levá, kde nemám nejmenší problém.
U žádných jiných bot jsem se s tím zatím nepotkal, takže bych neřekl, že je problém u mě.
Každopádně za ty skoro 4 litry docela velké zklamání.
Zklamani ze ti nesedi nebo z neceho jineho jeste?

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zda sednou byla sazka do loterie, takze to bych dokazal odpustit. Ale nemuzu se zbavit pocitu, ze moje boty jsou z nejake patecni smeny. Ta jedna bota se jednoduse chova uplne jinak nez druha, pod patou se to divne borti, klouze to ke strane, vydava zvuky, ktere leva bota nedela. Leva sedi jak ulita, nemam s ni v podstate nejmensi problem.
Kdybych na neco podobneho narazil nekdy drive, veril bych tomu, ze mohu mit kazdou nohu trosku jinou, coz asi neni nic zvlastniho a problem je ve mne a ne v bote. Ale nikdy predtim se mi to u zadnych bot nestalo. At uz u bezeckych ci trekovych (tedy celkem slusne namahanych), natoz u beznych bot.
Zkratka mam pocit, ze je to sunt.
Coz u tehle znacky a pri tehle cene radost jednoduse neudela ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, prvních 11km v Hoka za mnou a vypadá to dobře, bota je široká, excelentní tlumení a pocitově i celkem rychlá, běžel jsem svůj standartní okruh a měl jsem výborný čas a to bylo nic moc počasí a sníh.

Další zkušenosti určitě napíšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolegové, jdu si k vám pro radu.

Jsem průměrný hobík, spíš teda cyklista (cca 5-8K km ročně) a do toho občas běh (vloni cca 600km). Běžně běhám trasy cca 15km v tempu od 4:00 do 4:40 min/km (záleží na převýšení). To jen pro představu. Teď bych chtěl běhat trochu víc, ale jsem klasický paťák a tak se teď snažím měnit měnit techniku, abych došlapoval na celé chodidlo. Po několika km mě vždy začnou bolet lýtka a po doběhu a "vychladnutí" vždy hrozně zatuhnou, že sotva sejdu ze schodů. Je mi jasný, že to je asi dané tím, že teď ty svaly a šlachy zapojuji jinak. Otázka ale zní. Můžu v tomhle případě jít trochu přes bolest a čekat, že svaly zesílí a zlepší se to nebo zde hrozí, že si něco utrhnu?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 1. 2023 v 17:31, guzmic napsal:

budu brát něco bazarového, tzn. půjdu po ceně, kousek od baráku někdo prodává 945 za 250e půjdu na ně mrknout

jelikož to s běháním máš na vážno, vzal bych Forerunner 945 a hlavně k němu běžecký hrudní pás, buď Garmin HRM PRO nebo PRO+, případně starší HRM TRI, mají lepší měření běžecké dynamiky, takže ti vyhodnotí vertikální pohyb, délku kroku, vyvážení levá-pravá. Dá se potom i zaměřit na nějaké dysbalance, případně neplýtvat energií na vertikální pohyb.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...