Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

hele teda nechci bejt osklivej jo, ale @hopa26 to je jeden velkej zmatek ve vsem, obdivuju @Ajaj ze se snazi ti v tom udelat poradek, ale evidentne je to k prdu....

jen par postrehu, stejne si z toho asi moc nevezmes, ale kdo vi 😉

a) beh 2x tydne je fajn doplnek, ale pokud se chces jakkoliv zlepsit musi to byt alespon 4x

b) nebehas rychle, behas nad limit sve aktualni bezecke pripravenosti  :) a tim jak se snazis to rvat "rychle" tak si jen odrovnavas telo, tim ze se ho snazis trapit bez vybudovane rutiny pro slachy, svaly atd. pro cele tve telo je to obrovska zatez a jasne ti to dava najevo az te jednoho dne zastavi... 

c) vetsinu sadla jak rikas, spalis po fyzicke aktivite, prave diky tomu ze se ti zrychli bazalni metabolismus, vetsina toho co v aktualne v behu delas ti zapina pouze metabolismus "cukru", kdyby si chtel palit pri behu tuk, tak musis jet v nizkych tepech idealne pod 120, ale i tak by telo zralo dost "cukru" kdyby sis neco o metabolismu precetl zjistis, ze i kratky treba 20min intervalovy trenink "dneska tomu rikaji HIT" spali mnohem vic nez Aerobni trenink s velkou delkou trvani a to prave proto, ze telo pali to sadlo az kdyz lezis doma na gauci... tvuj problem je ze na intervalovy trenink v behu aktualne nemas pripravene telo viz b)

d) trenovat nekolikrat denne je naprosto v pohode, pokud na to je telo zvykle a dokaze to uregenerovat a ujist, pokud uz po hodinovem behu nemuzes cokoliv jineho delat, tak je jasny ze proste tve telo neni pripraveno na takovou zatez

e) spolehat na hodinky je nesmysl, je to pomocnik, urcite ne neco cim by se clovek mel ridit, uz jen mereni tepu z ruky je dost osidne, kor v zime atd. Garmin to ma promakane, ale porad je to jen nejaky elgoritmus, ktery by mel sedet k vetsine, ale kdyz to clovek pouziva delsi dobu, zna sve telo, dava to v nekterych vecech zjevne kraviny... obecne verit kouzelnemu naramku, ze presne vi jak co v tvem tele funguje a jak bude, nebude uplne nejlepsi strategie... Pouzivam Garminy poslednich 7 let, supr vec, obrovske pokroky, ale poradje to jen doplnek

f) pokud mas tepovku v bazenu 130 tak rozhodne neodpocivas jak pises, naopak jedes slusny aerobni trenink 

ja bych ti doporucil ty dva dny co mas vyhrazene na behani, proste bezet napohodu, nesledovat hodinky a snazit si uzit pobyt na cerstvem vzduchu, intervaly, tempa atd ti v tomhle modelu nejsou naprosto k nicemu, teda pokud netouzis po nejakem svalovem zraneni atd.  postupne se ti bude behat lehceji a budes tam moci zaradit i nejake useky a bude ti to vic odsejpat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sido, nezlob se na mne. Omlouvam se! Fakt to nemyslím zle a chapu, ze to co pisu pravdepodobne vypada hloupe.  A jsem vdecnej za moznost se dozvedet co a jak, proto sem na forum chodim kazdy den a miluju to tady. Jen, jak sem delnik zatvrzelej a dospelej se tezko prizpusobuju, proto se muze zdat, ze neposloucham a melu si svou. KFL dlouho nechapal, moje pochody, nez si je zamiloval a zacal se jim smat, cimz mne mega sere, ale protoze ho potrebuju tak mu odpoustim. 

 

V zadnem pripade uz nebudu polemizovat o radach, ano? Fakt se to pokusim zpracovat a delat jak rikate. 

a) ten beh se vyvinul uplne nahodne jako nejaka kompenzacni aktivita k vode, kterou miluju a je naprostej top sport č 1 , navzdy.  Libilo se mi, ze diky nemu take hubnu, ze mne to behani bavi, ze se zlepsuji, a kdyz uz bych nemohl treba kvuli praci  plavat , ze si jen tak zautikam a mam splneno. Ze se to posunulo az sem, ze se na behani tesim je pro mne naprosto novy a neuveritelny vjem, ktery dost dobre nedokazu doted zpracovat. A bojim se, ze kdyz hudu chodit vickrat, ze se na sebe budu zlobit, ze sidim vodu, protoze proste nedokazu uz vydrzet beh plus hodina a pul plavani v kuse, tak jak sem to delal 30 let po sobe, den co den, bez vypadku. 

b) to co rikas je pravda a budu uz behat pomalu, slibuju. V zadnem pripade nechci, aby se minneco zastavilo, jak nestunu nikdy s nicim a nic mne neboli bych se vzteknul, kdybych mel nejaky omezeni. Ani pomyslet na to nechci. 

c) dobre, vyzkousim a budu referovat. 

d) Po behani prave mohu delat, jdu na veslo a ujedu 8 km na 9 zatez , pak jdu s manzelkou na prochazku nebo 12 hodin do prace a kdyz se vyspim vecer, druhy den jsem ok. Nicmene popravde to samozrejme citim, jsem unaven a ne ze ne. A  hodinky rikaj, ze nemam delat nic. Ovsem z bazenu kdyz plavu 10 dni po sobe , hodinu a pul tak proste bere , jakoze delam skoro nic a mam odpocivat treba jen 12 hodin, ne 72. Proto sem mel mylne pocit ze to plavco neni zadna zatez na mne uz, samo je to blbost. Dneska jsem mel po behu odpocivat, jenomze sem sel do prace a to jak jdu do prace, to se musi pred tim jit do vody. A kdyz uz tam sem a je prazdno, no to si poradne zaplavu. Jedu pul hodiny, se zlomi a pridavam a raduju se a jsem tam zas hodinu a 38 minut a ma  3,9km uplavanejch a je mi dobre jsem nabitej energii a nechce se mi vubec ven. Ale musim, pac si rozumem uvedomim, ze to nemam prehanet. 

e) neverim mu bezezbytku, ale nikdy jsem podle niceho netrenoval, ani to nepsal nikde. proto jsem uchvacenej z toho, ze mi to ukazuje tolik udaju a vidim, co a jak se zaznamenalo a muzu si to vyhodnocovat i podle toho, jak se aktualne citim.

f) dam graf z dneska, ano? rano se mi nechtelo vstavat, nespal sem buhvi jak. unavenej z behani ze vcera sem vlezl do vody a okamzite jsem citil, jak kdyz jsem na elektriku, se mi dobre dychalo, mohl jsem mit pri kraulu nadeh na 4 zabery, a jelo to naprosto fantasticky. unava kdyz sem doplaval nula, je mi lip nez rano, po unave ani pamatky, jsem naspeedovanej jak kdyby mi dal nekdo kokes do nosu. a uplne bych mel chut jeste neco provadet, se nejak hejbat. misto toho sedim a pisu, ale spokojene a stastne. proto ten sport taky delam no.

jeste jednou diky moc!!!

(jinak, kdyz si mne trebas ty a ajaj pridate do garminu a se podivate jak to utikam, vyhubujete mne kdyz to budu delat na hovno, to bych byl stastnej. i za kfl, ze na to jebani moje nebude tak sam. aby se netrapil.

a ani to tady nemusime ventilovat moc verejne, buh vi kdo vsechno to cte! :)

Screenshot_20230312_174034_Connect.jpg

Upraveno uživatelem hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu "rychlýmu běhání". Taky jsem měl dlouhou dobu dojem, že když zvládnu bez tréninku a vlastně jakýhokoliv běhání 10k tempem 4:30, nemusím řešit běhání kolem 6 min/km. Jenže furt se mi vracela nějaká bolístka a ve výsledku jsem přestal zrychlovat. Tak jsem se na sebe letos konečně naštval, od ledna běhám čistě podle tepovky (světe div se je to kolem těch 6 min / km), doplňuju intervaly a je mi fajn. Po běhu nejsem unavenej, můžu jít prakticky denně, nebo kombinovat s dalšíma aktivitama a nic nebolí. Moudrost a zkušenosti holt přichází až s věkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, hopa26 napsal:

Sido, nezlob se na mne. Omlouvam se! Fakt to nemyslím zle a chapu, ze to co pisu pravdepodobne vypada hloupe.  A jsem vdecnej za moznost se dozvedet co a jak, proto sem na forum chodim kazdy den a miluju to tady. Jen, jak sem delnik zatvrzelej a dospelej se tezko prizpusobuju, proto se muze zdat, ze neposloucham a melu si svou. KFL dlouho nechapal, moje pochody, nez si je zamiloval a zacal se jim smat, cimz mne mega sere, ale protoze ho potrebuju tak mu odpoustim. 

 

V zadnem pripade uz nebudu polemizovat o radach, ano? Fakt se to pokusim zpracovat a delat jak rikate. 

a) ten beh se vyvinul uplne nahodne jako nejaka kompenzacni aktivita k vode, kterou miluju a je naprostej top sport č 1 , navzdy.  Libilo se mi, ze diky nemu take hubnu, ze mne to behani bavi, ze se zlepsuji, a kdyz uz bych nemohl treba kvuli praci  plavat , ze si jen tak zautikam a mam splneno. Ze se to posunulo az sem, ze se na behani tesim je pro mne naprosto novy a neuveritelny vjem, ktery dost dobre nedokazu doted zpracovat. A bojim se, ze kdyz hudu chodit vickrat, ze se na sebe budu zlobit, ze sidim vodu, protoze proste nedokazu uz vydrzet beh plus hodina a pul plavani v kuse, tak jak sem to delal 30 let po sobe, den co den, bez vypadku. 

b) to co rikas je pravda a budu uz behat pomalu, slibuju. V zadnem pripade nechci, aby se minneco zastavilo, jak nestunu nikdy s nicim a nic mne neboli bych se vzteknul, kdybych mel nejaky omezeni. Ani pomyslet na to nechci. 

c) dobre, vyzkousim a budu referovat. 

d) Po behani prave mohu delat, jdu na veslo a ujedu 8 km na 9 zatez , pak jdu s manzelkou na prochazku nebo 12 hodin do prace a kdyz se vyspim vecer, druhy den jsem ok. Nicmene popravde to samozrejme citim, jsem unaven a ne ze ne. A  hodinky rikaj, ze nemam delat nic. Ovsem z bazenu kdyz plavu 10 dni po sobe , hodinu a pul tak proste bere , jakoze delam skoro nic a mam odpocivat treba jen 12 hodin, ne 72. Proto sem mel mylne pocit ze to plavco neni zadna zatez na mne uz, samo je to blbost. Dneska jsem mel po behu odpocivat, jenomze sem sel do prace a to jak jdu do prace, to se musi pred tim jit do vody. A kdyz uz tam sem a je prazdno, no to si poradne zaplavu. Jedu pul hodiny, se zlomi a pridavam a raduju se a jsem tam zas hodinu a 38 minut a ma  3,9km uplavanejch a je mi dobre jsem nabitej energii a nechce se mi vubec ven. Ale musim, pac si rozumem uvedomim, ze to nemam prehanet. 

e) neverim mu bezezbytku, ale nikdy jsem podle niceho netrenoval, ani to nepsal nikde. proto jsem uchvacenej z toho, ze mi to ukazuje tolik udaju a vidim, co a jak se zaznamenalo a muzu si to vyhodnocovat i podle toho, jak se aktualne citim.

f) dam graf z dneska, ano? rano se mi nechtelo vstavat, nespal sem buhvi jak. unavenej z behani ze vcera sem vlezl do vody a okamzite jsem citil, jak kdyz jsem na elektriku, se mi dobre dychalo, mohl jsem mit pri kraulu nadeh na 4 zabery, a jelo to naprosto fantasticky. unava kdyz sem doplaval nula, je mi lip nez rano, po unave ani pamatky, jsem naspeedovanej jak kdyby mi dal nekdo kokes do nosu. a uplne bych mel chut jeste neco provadet, se nejak hejbat. misto toho sedim a pisu, ale spokojene a stastne. proto ten sport taky delam no.

jeste jednou diky moc!!!

(jinak, kdyz si mne trebas ty a ajaj pridate do garminu a se podivate jak to utikam, vyhubujete mne kdyz to budu delat na hovno, to bych byl stastnej. i za kfl, ze na to jebani moje nebude tak sam. aby se netrapil.

a ani to tady nemusime ventilovat moc verejne, buh vi kdo vsechno to cte! :)

Screenshot_20230312_174034_Connect.jpg

rozumim, chapu, drzim palce at to beha, plave, jezdi na kole, proste hlavne at z toho mas dobry pocit :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, guzmic napsal:

@hopa26

nic si z toho nedělej, jsem dost podobný typ, už X běžců mi tvrdí že mám běhat pomalu a já to vždy a pokaždé napálím.

Přesně za dva měsíce se snad postavím na svou první padesátku, to bude moje smrt, od tohoto týdne chci zařadit aspoň jednou týdně běh+20km tak uvidíme (tempo zkusím co nejpomalejší)


kolik mas nabehano tento rok? Resil jsi jeste ty hulky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hopa26 - kratce a slusne, nez si tu odlozim dalsi diktat, VZKAZ: vyser se na to (resit neco systemove & systematicky). Pokud chces / muzes dat behu (nebo cemukoli v zivotu) 2 jednotky tydne, tak to delej hlavne tak, aby te to bavilo.

Dlouze: ja ti naprosto rozumim. Nebo spise tvemu egu:-). Sam jsem clovek, ktery je na sportu „asi“ zavisly (minuly rok 290 dni aktivnich, celkem 500 ruznych aktivit a 455h celkem). Pokud aspon neco denne neudelam, tak mam pocit, ze jsem neco ze zivota ztratil (je to vekem, protoze se rapidne blizim k hranici, kdy si reknu ma to smysl jeste tlacit na pilu?). Ale clovek neni izolovany ostrov a jedno kdo jsme, co delame, vsichni musime zonglovat s 3 micky: SOUKROMY rozvoj (to co delas jen pro sebe a vsichni okolo z toho maji kulovy, at si to okecavas tak anebo tak) vs RODINA (at uz tvoje zena, deti, rodice, atd) vs PRACE (at te bavi nebo ne, naplnuje nebo delat bullshity jak vetsina z nas, tak vsichni musime platit slozenky). A s tema mickama (ktere meni velikost v zavislost faze zivota, ale vsechny 3 porad koexistuji) se snazis vice nebo spis mene uspesne zonglovat. Nekdo rika, ze jsou ze skla. Ja rikam bullshit, pekne tvrda kalena ocel, protoze kdyz o sebe narazi, tak je to rana jak krava. A i ocel nakonec pod tlakem praskne. Zalezi jen na mire tlaku.

Pribeh ze zivota: sportovne se definuji jako bezec, ac na to nemam talent (ostatne jako na zadny jiny sport, ale mam mentalni vytrvalost, ktera mi da v konecnem vysledku benefit nad 95% ostatni populace). Pred cca 7 lety jsem si odrovnal achilovky (prekvapeni - kvuli nadmernemu treninku, kdyz jsem sel svym mottem „ DO or DIE“) a doktor doporucil kolo. Kvuli tomu kde ziji (placka), jsem se rozhodl pro silnicku (ac jsem to do te doby povazoval za uchylackej sport) a pri vybirani jsem se do toho uplne zamiloval. Mam stroj, kterej byl na TdF a i kdyz se na nej podivam dneska, tak jsem z nej uplne hotovej a hned bych nekam vyrazil (kde se ale bohuzel dostavam k sve dalsi deviaci, ze u silnice mam pocit, ze pod 100 km je to k nicemu). Ale tim jak jsem bezec (poctem treninku), tak najedu max 2k rocne. Tudiz to respektuji a nepremyslim, jako typ treninku zaradit, abych se zlepsil (i kdyz rychlost, samozrejme krome me krasy a elegantnosti, je na silnicce ta nejuzasnejsi vec).

Pribeh 2: mam hodne dobreho kamarada, kteremu jsem dal k narozeninam startovne na Vasaloppet pristi rok. Je to 90km na bezkach. A protoze nejsem asocialni svine (nebo jen mala), tak jsem si to zaplatil taky, aby tam nebyl sam.Na bezkach jsem byl naposled pred asi 33lety (a nikdy nejel ve stope - Vasa je cista klasika). At natrenuji cokoli, tak az tam budu, tak to pujdu stylem „ prezit & dokoncit“ a nebudu to tam rvat stylem „rika se o nem, ze je silny jako byk. Bohuzel ale i tak chytry“.

Snad ti tenhle elaborat o nesmrtelnosti chrousta neco dal. Kdyz ne…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, kde začít? Níže napíšu pár komentářů (možná nesouvisejících a nenavazujících):

U vytrvalostních sportů je důležitá konzistence, tzn. hlavně pravidelný a vlastně častý pohyb nebo trénink. Kvalitní strava a odpočinek.

Fyzičku je nutné budovat i mimo samotný trénink. Chci běhat dlouho, ale nemám ještě na to? Tak proč nezvít bágl a jít na x hodin do přírody svižnou chůzí. Na získání obecné vytrvalosti je to super, stejně jako cyklistika (delší štreky na pohodu). Na cyklistiku bacha, pokud by někdo chtěl být primárně profi běžec :) V zimě jsou super běžky, ale opět platí aerobně :) Což zvlášť u skate málo kdo umí...

Důležitá je i běžecké posilování. 4x týdně běhat není nutné, stačí 2-3x týdně. Např. liché týdny 3x, sudé 2x, zvlášť když člověk ještě plave nebo jezdí nakole + bych právě zařadil běžecké posilování. Pokud člověka podrží nohy a svaly obecně...

Nemusim hned chodit do posilovny, ale základní cvičení s vlastní váhou na celkové posílení, střed těla, dechové cvičení, lze praktikovat doma (kdykoli je chvilka času). Jen musí být správně nastavena hlava a zvednout zadek od kompu/tv/knihy.

Super je také v rámci běžeckých tréninku zařadit abecedu, různé cvičení atd.

Struktura tréninku se také mění podle sezóny. V mrazu asi nebudu běhat intervaly, s blížícím se závodem na 10 km asi nebudu běhat dvouhodinový aerobní trénink.

Bohužel platí, že drtivá většina hobíků trénuje špatně a pokud už trénuje strukturovaně a relativně OK, tak nemají čas na odpovídající regeneraci (kvůli práci, rodině atd.). Krátkodobě to tělo vydrží a nějaký výkon předvede, ale pak to jde většinou do sraček.

Takže na začátku je dobré zhodnotit svůj zdravotní stav, sportovní ambice, časové možnosti a co tomu chci všechno obětovat. Pokud chci slušný výsledky (na hobíka), 2x týdně na tři pifka s kámošema asi nebudu moct...

Plavat 100 minut v bazénu je celkem řacha (i při pruměrných tepech 130). Já bych to zkrátil tak na hodinu čistýho času. Nějaký bazén klidně ještě kratší jako regeneraci po těžkým běhu, kole atd. Plavat na velkou pohodu, zaměřit se na nohy a dostat z nich únavu.

Pokud je čas a finance, silně doporučuju zařadit saunu, fyzioterapii, masáže... taková aktivní regenerace. Pokud o těla něco chci, musím mu také něco dát.

A nejdůležitější je spánek, takže spát :) 

 

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ajaj napsal:


kolik mas nabehano tento rok? Resil jsi jeste ty hulky?

aktuálně 330km což je teda zatím moje maximum co jsem za první tři měsíce kdy dal.

Když půjdu na start budu mít v nohách cca 600 km (teď chci zařadit trochu víc kopce) tak uvidím, tuším že to bude boj, ale zkusit to musím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Ajaj napsal:

@hopa26 - kratce a slusne, nez si tu odlozim dalsi diktat, VZKAZ: vyser se na to (resit neco systemove & systematicky). Pokud chces / muzes dat behu (nebo cemukoli v zivotu) 2 jednotky tydne, tak to delej hlavne tak, aby te to bavilo.

Dlouze: ja ti naprosto rozumim. Nebo spise tvemu egu:-). Sam jsem clovek, ktery je na sportu „asi“ zavisly (minuly rok 290 dni aktivnich, celkem 500 ruznych aktivit a 455h celkem). Pokud aspon neco denne neudelam, tak mam pocit, ze jsem neco ze zivota ztratil (je to vekem, protoze se rapidne blizim k hranici, kdy si reknu ma to smysl jeste tlacit na pilu?). Ale clovek neni izolovany ostrov a jedno kdo jsme, co delame, vsichni musime zonglovat s 3 micky: SOUKROMY rozvoj (to co delas jen pro sebe a vsichni okolo z toho maji kulovy, at si to okecavas tak anebo tak) vs RODINA (at uz tvoje zena, deti, rodice, atd) vs PRACE (at te bavi nebo ne, naplnuje nebo delat bullshity jak vetsina z nas, tak vsichni musime platit slozenky). A s tema mickama (ktere meni velikost v zavislost faze zivota, ale vsechny 3 porad koexistuji) se snazis vice nebo spis mene uspesne zonglovat. Nekdo rika, ze jsou ze skla. Ja rikam bullshit, pekne tvrda kalena ocel, protoze kdyz o sebe narazi, tak je to rana jak krava. A i ocel nakonec pod tlakem praskne. Zalezi jen na mire tlaku.

Pribeh ze zivota: sportovne se definuji jako bezec, ac na to nemam talent (ostatne jako na zadny jiny sport, ale mam mentalni vytrvalost, ktera mi da v konecnem vysledku benefit nad 95% ostatni populace). Pred cca 7 lety jsem si odrovnal achilovky (prekvapeni - kvuli nadmernemu treninku, kdyz jsem sel svym mottem „ DO or DIE“) a doktor doporucil kolo. Kvuli tomu kde ziji (placka), jsem se rozhodl pro silnicku (ac jsem to do te doby povazoval za uchylackej sport) a pri vybirani jsem se do toho uplne zamiloval. Mam stroj, kterej byl na TdF a i kdyz se na nej podivam dneska, tak jsem z nej uplne hotovej a hned bych nekam vyrazil (kde se ale bohuzel dostavam k sve dalsi deviaci, ze u silnice mam pocit, ze pod 100 km je to k nicemu). Ale tim jak jsem bezec (poctem treninku), tak najedu max 2k rocne. Tudiz to respektuji a nepremyslim, jako typ treninku zaradit, abych se zlepsil (i kdyz rychlost, samozrejme krome me krasy a elegantnosti, je na silnicce ta nejuzasnejsi vec).

Pribeh 2: mam hodne dobreho kamarada, kteremu jsem dal k narozeninam startovne na Vasaloppet pristi rok. Je to 90km na bezkach. A protoze nejsem asocialni svine (nebo jen mala), tak jsem si to zaplatil taky, aby tam nebyl sam.Na bezkach jsem byl naposled pred asi 33lety (a nikdy nejel ve stope - Vasa je cista klasika). At natrenuji cokoli, tak az tam budu, tak to pujdu stylem „ prezit & dokoncit“ a nebudu to tam rvat stylem „rika se o nem, ze je silny jako byk. Bohuzel ale i tak chytry“.

Snad ti tenhle elaborat o nesmrtelnosti chrousta neco dal. Kdyz ne…

haha jako bych cetl sebe, já sem prapůvodní cyklista, pak dlouho nic pak roky beh a před trema lety sem si nechal udělat u Ernesta Colnago na míru, úžasný stroj, na Campe proste dětský sen 😎 jenže jak porad beham nemám na nej čas a koukám na nej většinu roku jen na zdi v obýváku 😇  ale je krásný a když na něm parkrat do roka vyjedu děsně si to uziju a neřeším ze mě předjede kdekdo, protože už proste nemám najezdeno 🙋‍♂️😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, guzmic napsal:

aktuálně 330km což je teda zatím moje maximum co jsem za první tři měsíce kdy dal.

Když půjdu na start budu mít v nohách cca 600 km (teď chci zařadit trochu víc kopce) tak uvidím, tuším že to bude boj, ale zkusit to musím.

hele je to v hlavě, mám kamaráda který dává cca 40km/tyden a ještě ne úplně pravidelně a dává s tím 2x do roka stovku, takže bojovat určitě budeš, příjemný to nebude, ale zvládneš to a ten pocit bude super o tom nepochybuj 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sido díky!  

@Ajaj čti až od Zavilec radši : https://www.strojvedouci.com/2023/moje-nase-a-cisla/  :)

@redd skvělé, díky. Přečetl jsem tomjedním dechem taky.  Vypíchnu co mne zaujalo. Spím dobře a kvalitně, baví mne to. Nešidím spánek. (pokud tedy nemám noční.)  K posilování , si právě mysĺím, že to dělám na tom veslařským trenažéru po běhu. Dám si zátěž větší a jedu pomalu, abych protáhnul všechny skupiny a baví mne to mega. Snažím se jet rovná záda, tahat rukama, nohy dojíždím dopředu abych si protahoval šlachy které mám zkrácené a už ani nemám mozoly jak mi ztvrdly ruce. Jak píšeš cvičení, si pravě myslím tedy doufám, jak budu dělat víc různých sportů,( tedy střídat je, ) že každý se zaměřuje na jiný druh námahy a vlsatně tím tedy procvičuji jiné druhy svalů, skupin, jinak dýchám a tělo neupadne do stereotypu a musí se víc snažit. 

Fyzio by mne bavilo, saunu miluju ale dostanu se do ní jen málokdy, masaže zkusím. Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, sido napsal:

haha jako bych cetl sebe, já sem prapůvodní cyklista, pak dlouho nic pak roky beh a před trema lety sem si nechal udělat u Ernesta Colnago na míru, úžasný stroj, na Campe proste dětský sen 😎 jenže jak porad beham nemám na nej čas a koukám na nej většinu roku jen na zdi v obýváku 😇  ale je krásný a když na něm parkrat do roka vyjedu děsně si to uziju a neřeším ze mě předjede kdekdo, protože už proste nemám najezdeno 🙋‍♂️😂

 
hele, my jsme asi dvojčata

 

C0AF7AFA-6A45-40B7-AC5B-2584FCED9763.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, sido napsal:

hele je to v hlavě, mám kamaráda který dává cca 40km/tyden a ještě ne úplně pravidelně a dává s tím 2x do roka stovku, takže bojovat určitě budeš, příjemný to nebude, ale zvládneš to a ten pocit bude super o tom nepochybuj 😎

aaaa, blbost. Já musím bejt ten tvůj kamarád :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hopa26 veslování je super na celé tělo, ale z čistě běžeckého pohledu je to málo, hlavně kvůli nohám. Je dobré zařadit různé verze dřepů, výpadů, poskoků apod. Dále různé balanční cviky na celé tělo a cviky na posílení středu těla (vč. cvičení dýchání do břicha). 

Veslování je také možné zařadit v rámci warm upu před samotným tréninkem nebo posilováním, např. 5-10 min s lehou zátěží. Po běhu už bych silové věci nezařazoval, spíše statický strečink. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj paní je už zvyklá myslím https://www.strojvedouci.com/2021/svatebni-stres/ , je skvělá a ví, že by se mnou jinak nebylo k vydržení. Jinak sportuji  v 90 procentech když není nikdo doma, tzn. neokrádám rodinu o společný čas. 

@redd rozumím, hele a bere se na posilování i chůze po schodech? denně v průměru nachodím dost pater, včera třeba 40. Skákat se bojím, abych nezatěžoval klouby, proto cupkám když utíkám i ty krátký krůčky. 

Se těším teď když vím víc, až poběžím pomaleji a co to teda se mnou bude dělat. 

Ale běda Vám, jestli mi to nepůjde, běda Vám.  (ba ne, to je sranda, sem tuze spokojenej) 

Všem obr díkes.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...